Skocz do zawartości

[suport] Sram GXP


Miller348

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 W moim rowerze od długiego czasu trzeszczał suport, zdjąłem korbę i na jednym łożysku jest bardzo duży luz, lekkim pociągnieciem wyciągłem bieżnie i kulki, oczywiscie bieżnia zewnętrzna została, a drugie łożysko wogóle się nie kręci. Nowe suporty chodzą po 120 zł a ja mam budżet ograniczony, są jakieś budżetowe suporty pasujące do GXP SRAM'A ? Shimano nie wchodzi w grę bo ma dwa takie same łożyska, a w sram jest jedno wieksze i drugie mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te od SRAM i innych firm ale Accenty pod GXP pisiadają "magiczną" tulejkę która pozwala potem zaadaptować supotr typu Shimano do standardu GXP :).

Jak trafi cię konieczność pilnej wymiany tego Accenta gdzieś daleko od domu a w sklepie będzie suport tylko pod Shimano to masz szanse pojechać dalej . ;)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co de tego co jest pewniejsze ... Trafił mi się już przypadek lewego ramienia korby u Shimano z urwanym gwintem śruby zaciskającej.

Oba systemy są równie łatwe w demontażu. Ale w montażu w Shimano jak się nie ma wprawy można za mocno dokręcić nakrętkę kasujácą luz względem łożysk co finalnie skróci żywotniść suportu. Wsystemie SRAM nie ma czynności kasowania luzu.

Osobiście jednak uważam ze Shimano robi może nie lepsze ale bardziej interesujące korby ... w tej samej klasie są sporo tańsze, dodatkowo jest lepsza dostępność blatów na wymianę (w domyśle do korb wieloblatowych)   :).

Choć za jakiś czas korby od SRAM będą w przewadze na moich rowerach :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...