Skocz do zawartości

[9 947] Focus Raven Max ELite


kemot1974

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

mój nowy projekt zakończony . Cztery ostatnie lata jeździłem na rowerach full i twierdziłem , że do HT nie wrócę :), jednak zgodnie z powiedzeniem, ,, nigdy nie mów nigdy,,.

W zeszłym roku miałem możliwość przetestowania roweru Focus Raven i na tyle mocno przypadł mi do gustu, że postanowiłem złożyć od podstaw HT właśnie na ramie Focus Raven.

Poza samą ramą miałem jeszcze wyznaczone cele: waga poniżej 10 kg, cena poniżej 10 000 PLN, napęd 2 x10 ( czasami potrzebuję koła ratunkowego), amortyzator FOX , osprzęt XT .

W listopadzie kupiłem cały rower Focus Raven Max Elite . Poza ramą , hakiem przerzutki i zaciskiem sztycy wszystkie części ( prawie) sprzedałem , a środki przeznaczyłem na zakup nowych.

Regularnie i sukcesywnie przeszukiwałem różne portale z częściami i w bardzo dobrych cenach udało mi się do końca lutego zgromadzić  części do zbudowania roweru. Wszystkie części są nowe.

Rower złożony w bieżącym tygodniu, niestety jeszcze nie testowany.

 

Bar Ends: (Rogi) - brak
Bar Plugs:
(Korki do kierownicy) - komplet z chwytami
Bottle Cage:
(Koszyk na bidon)- brak
Brake (Front):
(Hamulec przedni) - 274g XT 785  + tarcza hamulcowa Shimano RT 66 Zee - 130g
Bra (Rear): (Hamulec tylny) - 286 g XT 785 +
+ tarcza hamulcowa Shimano RT 66 Zee - 130g
Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) - waga podana w hamulcach
Cables:
(Pancerze i linki) - Jagwaire 35g
Cassette:
(Kaseta) - 338 g - XT 771
Chain:
(łanńuch) - 264g - KMC X 10.93
Crankset:
(Korby) - 723g - XT 785
Derlr (Front):
(Przerzutka przednia) - 148 g - XT FD 786
Derlr (Rear):
(Przerzutka tylna)- 253 g - XT 781
Fork:
(Widelec) - z gwiazadką , bieżnią sterów i osią qr 1 678 g - Fox Factory Kashima FIT 4 29 cali
Rear Shock:
(Damper) - brak
Frame:
(Rama) 1012 g - Focus Raven Max Elite karbon + hak przerzutki + suport Shimano BB
Grips:
(Gripy) - no name - silikon 35g
Handlebar:
(Kierownica) - 225g - Pro Koryak 720 mm
Handlebar Tape:
(Owijka) - brak
Headset:
(Stery)- 98 g FSA waga razem z podkładkami pod mostek
Pedals:
(Pedały) 350g XT
Seat:
(Siodło) - 242 g Fizik Tundra M5
Seatpost:
(Sztyca) -185 g Accent Execute Karbon
Seatpost clamp:
(Zacisk sztycy) -14g  FOCUS
Shifters:
(Manetki) - 238g XT M 780
Skewers:
(Zaciski koł) -  zacis waga podana razem z amortyzatorem, tylny zacisk Focus Rat
Spacers:
(Podkładki pod mostek) - waga podana ze sterami
Starnut:
(Gwiazdka) - waga podana z amortyzatorem
Stem:
(Mostek) - 125g PRO PLT 90mm
Tire (Front):
(Opona przednia)  550 g Maxxis Ikon SilkWorm 29 x 2,2
Tire (Rear): (Opona tylna)   542 g
Maxxis Ikon SilkWorm 29 x 2,2
Top Cap: (Top cap) Focus  waga podana w sterach
Tubes:
(Dętki) - brak -
Wheel Front:
(Koło przednie) - waga całego koła 785 g
-Hub: (Piasta) DT 350
-Rim: (Obręcz) DT XmM401
-Spokes: (Szprychy) DT
-Nipples: (Nyple) DT
-Rim tape: (Opaska) Gorilla Tape 7g

Wheel Rear:
(Koło tylne) - waga całego koła 924 g
-Hub: (Piasta) DT 350
-Rim: (Obręcz) DT XM 401
-Spokes: (Szprychy) DT
-Nipples: (Nyple) DT
-Rim tape: (Opaska) Gorilla Tape 7g

Misc : (Inne) Manetka FOX CTD + linka 70g, mleko Trezado +/- 160g

 

Razem :  9 947 g

 

 

IMG_20180319_162130 (Large).jpg

IMG_20180319_162344 (Large).jpg

dodam jeszcze , że na zdjęciach widoczna jest sztyca aluminiowa i siodełko Focus.

Siodełko Fizik Tundra M5 i sztyca Accent Execute  mam już na miejscu ( zważone) w tym tygodniu zamontuję.

Edytowane przez durnykot
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł. Sensownie dobrane części. Mam fajne porównanie do mojego składaka na ramie Cube. Mój wyszedł 1,4kg cięższy, ale też budżet był znacznie niższy i do pół kilo mogę zdjąć niewielkim kosztem (rurki, siodło, kaseta, dętki).

Koniecznie wrzuć zdjęcie finalnej wersji na zewnątrz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kemot1974 napisał:

@skom25 linki starałem się zrobić maksymalnie krótkie, wizualnie może odstawać linka od manetki Fox CTD, długość jej pozwala na swobodny obrót kierownicy.

@erzurum Dziękuję za miłe słowo .

Miałem na myśli spięcie ich razem :)

Tak czy inaczej, jeden z najładniejszych rowerów jakie tutaj widziałem, gratuluję i odrobinę zazdroszczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo ciekawie skomponowany rower, w sumie dokładnie co potrzeba ... sam jeżdżę na napędzie 2x11, waga roweru podobna. Pytałem Ciebie w innym miejscu o wagę kół ,planuje dokupić drugi komplet nieco lżejszy tez od dt swiss możliwe,ze coś w okolicach xr1501. Pozdrawiam i miłej zabawy ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, o gustach się nie dyskutuje. Jak na koło 29 i nie całe 10 kg to dobry wynik. Cenowo już nie fajnie ;-) Patrząc na te okazje cenowe części.

3 Kowalskich musiało by robić na ten rower, takie Polskie realia jeszcze ;-(

Jak to SzajBajk kiedyś powiedział, miał nowy rower cięższy o 2 kg od najlepszego ze swoich rowerów, ale schudł 6 kg i tak jest do przodu z kilogramami ;-)

Edytowane przez kamar59
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a to akurat bardzo dobra decyzja, dobre ramy (solo)  są horrendalnie drogie . U mnie poszło trochę inaczej, miałem doświadczenie jedynie z ramami alu z wcześniejszych mtb , sprawdzałem karbonowe mtb  innych firm  niż finalnie wybrałem . W sumie zajęło mi to prawie rok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lumperator napisał:

w przyszłości można spokojnie jeszcze pójść z wagą w dół. 

Przy tak lekkim rowerze to już nie jest takie proste :) Można co prawda przejść na jednoblat ale porównywalny zakresem GX Eagle to coś około 1500 zł..

Edytowane przez firefoks
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...