Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Kellys Gate 90


Tomasz1983

Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie, że w temacie rozmiarów ram z roku na rok jest coraz większy bajzel. A to dlatego, że można przeczytać o nietypowych rozmiarach ram Krossa, Kellysa itd. Jeżdżę Gate 10 rocznik 2015 w rozmiarze L. O ile wzrok mam dobry, to ze zdjęć wynika, że wszystkie "G" mają tę samą ramę. Mam 181 cm wzrostu i 86 cm przekroku. Jest idealnie. Wniosek taki, że bez przymiarki się nie obejdzie. Choćby do innego modelu Gate, byleby rozmiar sprawdzić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu bajzel? Ramy się różnią. Różnice w rozmiarze M  pomiędzy niektórymi producentami są ogromne. Choćby canyon vs kellys. To jest fakt. 

Przymiarka zawsze pomoże (w dobrym sklepie z uczciwym sprzedawcą), to truzim. Pytanie Autora jak najbardziej zrozumiałe. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie przymierzyłem rozmiar M Gate 30 ta sama rama ,w jednym ze sklepów ,i nie wiem dalej co mam zrobić rama wydaje sie troszkę za mała to samo twierdził sprzedawca ,sztyca wysunięta prawie do końca przedziałki,siodełko musiało być dużo wyżej kierownicy ,jakoś nie komfortowo siedziało sie.

Najgorsze ze nigdzie w pobliżu nie mają L,  przekrok raczej przy L by mi nie przeszkadzał bo w M miałem ok 15cm luzu miedzy ramą.

Do tej pory jezdziłem na kellys salamander 2009r  

Rama 21,5   poniżej geometria :

8_45840_31_01_09.jpg

Edytowane przez Tomasz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, syrobb napisał:

 Ramy się różnią. Różnice w rozmiarze M  pomiędzy niektórymi producentami są ogromne.

 

I to jest właśnie bajzel. Jeśli noszę obuwie rozmiar 43, to liczę na to, że pasujące mi buty różnych producentów będą miały właśnie ten numer. Ale dobór rozmiaru ramy to zawsze problem ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to luzu jest niewiele, cztery palce na wcisk. Na szczęście nigdy nie musiałem go gwałtownie / boleśnie wybierać w trakcie jazdy. ;) Mostek mam na minus, obniżony o centymetr na podkładkach. Jadąc po płaskim oś przedniego koła i kierownicy dokładnie zgrywają się z linią wzroku. W takim ustawieniu plecy mam dość mocno rozciągnięte. Ja tak lubię. Podejrzewam, że ktoś o podobnym wzroście, ale lubiący bardziej relaksacyjną, trekingową pozycję, mógłby określić rower jako niewygodny i ogólnie za duży. Dlatego tak ważne jest przymierzenie... :unsure:

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Shrink napisał:

I to jest właśnie bajzel. Jeśli noszę obuwie rozmiar 43, to liczę na to, że pasujące mi buty różnych producentów będą miały właśnie ten numer. Ale dobór rozmiaru ramy to zawsze problem ;)

no, to teraz kumam o co Ci chodzi, choć nie uważam to za bajzel :) 

 

@Tomasz1983
Na Twoim aktualnym rowerze masz sportową, wyciągniętą pozycję? Bo L jest naprawdę długi i nie każdemu może to odpowiadać, o czym wspomniał Shrink. 

W zdecydowanej większości przypadków (Trek, Spec, Canyon, Kross, Merida, Scott) byłbyś idealnie pod rozmiar L. W przypadku tego Kellysa moim zdaniem rozmiar M. Pamiętając o tym, że napisałeś o jeździe raczej spokojnej.
Przymierz się i porównaj z innymi rowerami. Tak będzie najbezpieczniej.

edit. 

Teraz dopiero widzę posta, że się przymierzałeś.
Fakt, że masz nogę jakbyś był 10 cm wyższy. Siodło powyżej kierownicy to nic złego, no ale jeśli nie czułeś się komfortowo to olej. Dalej jednak uważam, że L będzie za długa.

Edytowane przez syrobb
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za odpowiedzi ,chyba faktycznie spróbuję podjechać do sklepu i przymierzyć inne marki rowerów jak wspomniał Syrobb.

kwota jaką dysponuje to 6tys.wiec myślę że będzie w czym wybrać ;)

Może faktycznie ten Kellys nie jest dla mnie.

 

Edytowane przez Tomasz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dostępny. Tylko musisz doliczyć jeszcze 200 zł z małym hakiem - koszty wysyłki. Ale za to masz w zestawie pompkę do widelca i inne pierdoły. ;)
Ogólnie sprzęt porządny. Napęd full XT, hamulce SLX, obręcze 25mm - możesz poszaleć z oponami. Jedynie amortyzator to dla mnie trochę niewiadoma, ale zły na pewno nie jest.

Nie wiem, co Canyonowi odbiło w przypadku tych "zielonych" ram...zwykle mieli super malowanie.
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow. gratulacje! Bardzo szanuje wybór bo sam na takim jeżdżę :P 
ten zielony najgorszy nie jest. Pozytyw taki, że canyony na żywo prezentują się zawsze lepiej niż na zdjęciach.

Co do roweru.
Bardzo fajna geometria, nowoczesna. Rama nie jest długa, nie ma tu bardzo sportowej/pochylonej  pozycji. Jeśli będzie Ci to przeszkadzało, zdejmij podkładki i obróć mostek. Ja tak zrobiłem i czuje się lepiej na rowerze. Lepsza też stabilność przedniego koła na stromych podjazdach.

Co jest najfajniejsze w tym rowerze, że nie trzeba nic w nim zmieniać. Konfiguracja jest optymalna.

Jeszcze taka dygresja odnośnie ceny. Urosła :P 
Kupowałem w 2016 odpowiednik tego modelu za 6500. Jeszcze trafiłem na promocje, że nie płaciłem za przesyłkę. 
W moim mam Rebę, hamulce SLX M675, koła X1900 od DT i opony Continentala  zamiast Foxa, SLX M7000 i kół Mavica z Schwalbe. Jak działa Fox nie wiem (na Rebę nie narzekam), ale fajnie, że nowy ma już szersze obręcze. 

Pochwal się fotami jak już przyjdzie :rolleyes:

Edytowane przez syrobb
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie kupiłem rower tylko że nie GRAND CANYON AL SLX 9.0 niestety okazało sie po przymiarce u kolegi że sztycy brakuje musiała by być wyciagnieta lekko poza ogranicznik max ,jeszcze raz zmierzyliśmy nogę w przekroku i wyszło 93cm na boso wiec L rama za krótka sztyca :(

no i znów budżet urósł ,i jest kellys slage 70 karbon :)

osprzęt full xt łącznie z hamulcami xt ,amortyzator fox ,rama L ,koła mavic xa  link:https://www.kellysbike.com/pl/mtb-xc-c564/slage-70-p53464

Pasuje idealnie ,ewentualnie założę krótszy mostek o 1cm.

obiecane fotki 20180208_073245.thumb.jpg.cd905e04641f6c7956b1344ab30b227b.jpg

 

20180208_073525.jpg

Edytowane przez Tomasz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak kupujesz droższy rower, to przecież możesz się dogadać w sprawie opon, nie :icon_question:
Ja na pewno bym im tych Performance nie podarował - tzn. nie przyjął bez walki o lepszą wersję lub żądania kolejnej obniżki ceny :icon_lol:
Zwłaszcza można obawiać się o tylną - przy niższych ciśnieniach jest większe ryzyko pęknięcia ścianki opony, która - jakby to powiedzieć - jest dość szmatława...
Shrink
Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić Ciebie na takiej kobyle, ale grunt, że Ty nie masz z tym problemu ( napisał użytkownik ramy 44 na średnim kole - 180/84 cm, więc zapewne z Twojej strony może paść : " i vice versa - komunijny rower " itp. ).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...