Skocz do zawartości

[koła] XC 27,5 cala do 1000zł


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przejściowo bo mam pike'a 150 boost (jak tylko docelowe koła będzie mi się chciało sklecic ale też korbę będę musiał chyba nową). A amor jest mało sztywny i na 100 (w stosunku np. mańka albo rs'a na nogach o tej samej średnicy).  Sztywniejszy natomiast niż foxy. Na 130 nie jest wiele gorzej a ważę ponad 100kg. Na kołach jest totalna profanacja bo są chińskie adaptery do boosta za 5USD i tarcze hamulcowe również chińskie za 9EUR komplet ;). Jak wrócę z dłuższych wakacji to pokaże kilka zdjęć. W każdym razie chodziło mi o to, żeby na szybko poskładać jakieś jeździło które będę mógł bezstresowo wrzucić w samochód i przewieźć 500km w jedną stronę przywalone innymi gratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura reklamacji mojej ramy stoi w miejscu, rama nadal w kartonie czeka na info, że mogę ją wysłać. I już zaczynam powątpiewać czy wogóle się to uda uczynić.

W akcie desperacji kupiłem drugą ramę Peak dziś rano żeby mieć na czym jeździć i właśnie dzwonił do mnie sklep z info, że rama nieosiągalna. Albo wcale albo 2 tygodnie czekania i będzie odpowiedź czy się udało zamówić.

No pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamierzają w ogóle jeszcze dystrybuować peaki 27? Jakiś czas temu przeglądałem katalog marki to ramy były wyłącznie 29" w tym TA-12. Poza tym spojrzałem właśnie z ciekawości jak się te ramy cenią i to jakaś kpina jest. Ja kupowałem różne peaki ale nigdy nie zapłaciłem więcej jak 500zł a teraz za 27 chcą 800. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu nie bież ramy, jak nie chcesz wydawać kasy, już lepsza stal jest i wraca do łask a teraz robią ramy i są podobnej wagi co alu.

Albo najlepiej karbon nie pożałujesz i docenisz, ja po 800 km czuję różnicę jak na unibike alu nie raz wejdę.

Albo z chin markową fajną ramę. Nie chodzi o tego KTM.

27b41eb34e028f5daca6f417f629

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ramy na zaproponowaną nie widzi mi się. Dwa kafle rama, 500 czy więcej pln to wszystko, co nie będzie do niej pasowało z Peaka. W życiu.

 

Patrzę na stronę Velo, jeśli rzeczywiście jest taki problem z Peakiem to chyba zaproponuję zmianę na nowego Authora Traction. Podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cervandes napisał:

@Alsew - pokazałbyś od góry bądź dołu prześwit miedzy widełkami a oponą 2,1? Stoję znów w rozkroku czy brać Peaka czy Authora...

Na obręczy 22,5mm wewnętrznie nie wejdzie na tył nic więcej niż 2,1 cala. Mówię to z ręką na sercu i nie ma czego pokazywać....

 

15 godzin temu, cervandes napisał:

ja bardziej XC a nie ścieżkowo jeżdżę

Do takiej jazdy niczego więcej nie potrzeba niż 2,1 na tyle. 

 

8 godzin temu, cervandes napisał:

jeśli rzeczywiście jest taki problem z Peakiem to chyba zaproponuję zmianę na nowego Authora Traction. Podoba mi się.

A nie lepiej Egoist? Egoist ma inną geo od Tractiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to update mojej sprawy, bo mi wątek zamknęli :)

Velo ma ostatnią ramę Peak dla mnie zarezerwowaną na wymianę, dziś kurier odbiera paczkę ode mnie, sklep się w końcu ogarnął i dostałem zlecenie serwisowe od nich.

 

A Egoist dlatego, że tylko Egoist jest na stronie Velo, ale raczej sprawa się skończy po prostu na wymianie a nie na kombinowaniu ze zmianą modelu :)

 

 

A teraz czas na ploteczki. Peak 27,5 będzie kontynuowany, w tym roku zostanie zaprezentowany zmodernizowany, ze sztywną ośką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Coś chyba jest nie halo z tą moją piastą w kołach DT XM1501(przebieg +/-600km). Dzisiaj smarując łańcuch zacząłem kręcić na stojaku korbą do tyłu i ku mojemu zdziwieniu ruch korby do tyłu powoduje, że koło też zaczyna się kręcić do tyłu... Oczywiście koło kręci się pomalutku, ale jego obroty są ściśle powiązane z obrotami korby, bo przestaję kręcić to i koło przestaje się obracać. O co chodzi??? Zawsze miałem koła z zapadkami i tam takich jaj nie było... Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Alsew napisał:

Coś chyba jest nie halo z tą moją piastą w kołach DT XM1501(przebieg +/-600km). Dzisiaj smarując łańcuch zacząłem kręcić na stojaku korbą do tyłu i ku mojemu zdziwieniu ruch korby do tyłu powoduje, że koło też zaczyna się kręcić do tyłu... Oczywiście koło kręci się pomalutku, ale jego obroty są ściśle powiązane z obrotami korby, bo przestaję kręcić to i koło przestaje się obracać. O co chodzi??? Zawsze miałem koła z zapadkami i tam takich jaj nie było... Macie jakiś pomysł?

Też tak mam.

Byle kolo się nie zdecentrowalo tego się obawiam bardziej. Ale szprychy nie strzelają mi podczas jazdy nie słychać ich to jest ok na razie. Nie ma reguły że na nowych kołach po 1000 km szprychy się naciąga? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...