Skocz do zawartości

[korba] zmiana z 3x10 na 1x10


KaMyLP

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KaMyLP napisał:

Ok a jakbym jednak poszedl w napinacz, to jaki napinacz do zalozmy 100zl spelni swoje zadanie na poczatek?

Na początek to możesz odkręcić młynek i największy blat, zostawić tylko środkowy blat, zablokować przerzutkę śrubkami tak żeby stanowiła prowadnicę dla łańcucha, wyrzucić manetkę i masz napęd 1x10 za free, ewentualnie pojawi się konieczność skołowania śrub z krótszymi kominami lub dorobienia podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na zębatce n-w z ali za grosze, do tego przerzutka taniutka acera, która sprzęgła na oczy nie widziała. Łańcuch na dole lata jak szmata na każdym krawężniku czy korzeniu, a nic nie spadło nigdy ani z zębatki, ani z kasety. Napinacze to ciężki downhill, nawet w enduro nikt ich nie stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2018 o 17:08, KaMyLP napisał:

kupic blat 36T

przy korbach 3 rzędowych zębatkę zakładasz bez ofsetu w miejsce środkowej. Może być kłopot ze zmieszczeniem- ale wiele zależy od konstrukcji ramy. Przy zębatkach NW nie używaj napinacza- szkoda kasy. Nie wiem w jakim stanie jest reszta napędu, ale jeśli jest zużyta to zmień łańcuch i kasetę. Kasetę załóż z jak najszerszym zakresem który ta przerzutka ogarnie. Na początku spróbuj z tym co jest i zobaczysz gdzie ci czego brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2018 o 07:35, woojj napisał:

przy korbach 3 rzędowych zębatkę zakładasz bez ofsetu w miejsce środkowej. Może być kłopot ze zmieszczeniem- ale wiele zależy od konstrukcji ramy.

Kupić bez offsetu i jeśli rama pozwoli (na 90% tak), to dać śmiało 2mm zwykłych podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem różne zębatki NW, między innymi tę którą zamówiłeś. Zamontowana była na dokładnie tym samym patencie (konwersja z 3x10), bez podkładek i bez napinacza, prowadnicy i sprzęgła w przerzutce. Łańcuch nie spadł mi ani razu, nawet na dużych wybojach, więc zakładanie napinacza do zębatki nW to, jak ktoś ładnie ujął, jak nakładanie dwóch kondomów. Można, ale jaki jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...