Skocz do zawartości

[naped 2x10] luźny łańcuch


Bruno824

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamontowałem u siebie w rowerze naped 2x10 kaseta 11-36 przednie blaty 38/24. Problemem jest ze gdy z przodu mam na niższym blacie a z tylu wrzucam niski bieg to znaczy 7/8/9/10 to łańcuch po prostu wisi, staje się luźny, nie jest naciągnięty. Długość łańcucha dobrałem standardowa metoda czyli największy blat z przodu i tylu plus ogniwo. Co w takiej sytuacji zrobić ? A może tak ma być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sznib napisał:

Niemniej na małej zębatce z przodu i małych z tyłu się nie jeździ.

 

8 minut temu, seraph napisał:

pilnowanie się się, żeby nie jeździć na skrajnych przekosach.

Po to jest 2x10 zamiast 3x10 żeby się nie musieć pilnować i jeździć na czym się chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
58 minut temu, g286 napisał:

pojemność przerzutki nie jest na styk, jest znacznie przekroczona:

http://bike.shimano.com/content/sac-bike/en/home/components11/mountain/zee1/rd-m640-ss.html

Jest ona przeznaczona do napędów 1x10, pojemność 25T.

no rzeczywiście, tu mnie zmylili, podając ze do 35:

https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-zee-rd-m640-pd10176/

w takim razie przerzutka do wymiany, oczywiście.

10 minut temu, dran2 napisał:

Po to jest 2x10 zamiast 3x10 żeby się nie musieć pilnować i jeździć na czym się chce ;)

Jak chcesz jeździć "na czym chcesz" to załóż sobie 1xXX, bo na 2xXX to jednak tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie działa i każdy jeździ jak lubi. Ja podałem tylko opcję na rozwiązanie problemu bez wymiany przerzutki. Przecież jak skróci łańcuch to mu skrajny przekos na dwóch dużych zębatkach nie wejdzie po prostu choćby linkę zerwał.

Czytasz temat ze zrozumieniem, czy chcesz otwierać kolejny spór o wyższości wielkanocy nad bożym narodzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tematem jest problem luźnego łańcucha. Ty rozwiązujesz problem łańcucha przy skrajnym przełożeniu z jednej strony, tworząc nowy problem nie wchodzących biegów z drugiej. To jest właśnie zamiana wielkiej nocy na boże narodzenie. To nie jest żadne rozwiązanie, prawidłowym jest wymiana przerzutki na zgodną ze specyfikacją która pozwoli używać całego zakresu przełożeń.

42 minuty temu, seraph napisał:

to mu skrajny przekos na dwóch dużych zębatkach nie wejdzie po prostu choćby linkę zerwał.

Albo ścięgna gdy mu się korba zablokuje. Albo przerzutkę. Bo na samą zębatkę w spokoju łańcuch się zachaczy, pytanie co potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze zmienię blat na 34/24 skrócę lekko łańcuch i wrzucę przerzutke z przodu. Po prostu nie będę wrzucał przełożeń typu mała-mala zębatka. No bo jaki to ma w sumie sens ? ta mała zębatka po prostu ma służyć do mielenia bardzo stromych podjazdów i nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...