Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, zaq49 napisał:

A do czego służy Ci ta wypasiona naklejka na tarczy?

Wiem, że powinienem ją zdjąć ;-) Żeby nie wkładać tam palców.

7 godzin temu, Alsew napisał:

Fajne koła:D Gratulacje i dużo frajdy z użytkowania!

Dzięki, frajda dziś była 50 km zrobione w terenie. Odczucia z jazdy jakieś, może się lepiej toczą - kręcą, może sztywniejszy tył, na pewno lżejsze i solidniejsze, opona solidniej się układa na obręczy, ciężej się je zakłada i ściąga niż na starych obręczach, chyba lepiej przyspieszają. Ale te "może" to nie wiem czy to nie fascynacja umysłowa nowym nabytkiem  i wkręcanie sobie tego że lepsze ;-) Wymiany nie żałuję tyle.

Mocno dokręciłem kasetę, ale nie wiem czy to było 40 Nm, nic nie stuka i nie rusza się na boki. A siła docisku kasety ma wpływ na linie łańcucha? Chodzi mi oto że mam wrażenie że na zębatkach 31 i 35 łańcuch jak by dotykał bokiem kasety i rysuje na pewno 40 bo widać to, bo jest innego koloru niż reszta, normalne to?

Tam są podkładki jak rozbierałem kasetę ale dałem je tak jak były między 15-17 co poszerza ciut odstępy. W takiej typu kasecie zmieścić taką ilość przełożeń i łańcuch coraz cieńszy się robi.

Bo ten nowy hak pod oś 12 jest prosty i jest zamontowany prawidłowo, nie jest chyba grubszy żeby coś przerzutkę przesunął? Biegi wchodzą i schodzą prawidłowo nic nie musiałem kręcić baryłką względem starej osi haka.  

Albo jest ciut za suchy łańcuch i słychać go bardziej na tych biegach 24-27-31-35-40 niż na tych 11-13-15-17-19-21 ale pewnie już nie jest linia łańcucha taka prosta i głośniej chodzi napęd?

Taki przykład jak byś wsiadł na 2 rowery z kołami za 1 tyś i 4 tyś i byś nie wiedział że jedziesz na droższych, to czy byś odczuł różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś wcześniej haki pod QR to tam w hakach oś piasty zostawia wgryziony ślad (odcisnięte słoneczko). Po zmianie haków na 12mm wgryzienie nie występuje i o tyle na pewno hak koła (a zatem i przerzutki) zmienia położenie względem kasety. Do tego dochodzą tolerancje usytuowania samego bębenka względem osi piasty czy w końcu grubości samego haka - nigdy nie będzie idealnie jak było zatem mikroregulacje są niezbędne.

Wkręcacasz baryłkę o 1/4 obrotu i porównujesz. Potem o kolejne 1/4. Jak nie jest lepiej to wykręcasz o 1/2 wracając do położenia pierwotnego i eksperymentujesz z jej wykręceniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym Twoim kolejnym wpisem o "problemie" coraz bardziej nabieram przekonania, że kompletnie bez sensu wydałeś na rower kupę kasy. Masz znikome pojęcie o sprzęcie, jego działaniu i podejrzewam, że z wykorzystaniem jego możliwości też nie jest najlepiej. Trzeba było kupić rower z półki 3000zł, więcej problemów niż teraz z nim byś nie miał, a kilka tysi w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamar59 napisał:

Nie mam pojęcia o sprzęcie a 80% roweru rozebrałem  i złożyłem sam. 

A o jakim rowerze piszesz? Nowym Giancie? Odkręcić część i przykręcić ją lub inną identyczną w to samo miejsce to potrafi średnio rozgarnięty 10-latek, jedynie może mu brakować siły. Chyba że masz na myśli coś ambitniejszego? Moje wnioski wysuwam po czytaniu Twoich pytań odnośnie rzekomych "problemów". W przypadku najmniejszej bzdury piszesz i prowadzisz analizy godne magisterki, a może i doktoratu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, kamar59 napisał:

I czy to normalny dźwięk co tam tak wali? Tarcza, szprychy, piasta, taki metaliczny dźwięk? Czy to ten bębenek uderza o coś tam...

Może tak pod mecz już dzwoni? ;) Możesz też na co dzień zamiast dzwonka używać... ;) A tak poważnie to ciekawy jestem czy inni też tak mają, w takich kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego, że jak się na sucho stuka w zapięcie napędu to niesie po ramie walnięcie metalu o metal? Ratchet jest alu, zazębia jak cholera więc stuknięcie jest normalne i logiczne. A wszystko co metalowe będzie dzwoniło bo niesie się to jak po rurach. Martwiłbym się, gdyby zazębianie odbywało się w ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wakacje w pełni... a aktualna waga roweru 11.8 kg. Gdybym chciał iść dalej i się bawić to bym mógł obniżyć wagę jeszcze na siodle 549g - nowe 300 - zysk 249, i mleko zamiast dętki   (to jeszcze kamar nie przeszedłeś na mleko !!!) chociaż dętkę "tzw"ultra 130 g mam z przodu, może ogółem wyszło by z 200 g. I te około 0,5 kg jeszcze spadła by waga z 11.8 do 11.3. Dalszy etap to by mógł być karbonowa kierownica i sztyca i to by może przy dobrym wietrze było by 10.9 kg ;-) Taka tam wizja mało opłacalna heheheh I jeszcze FOX 32 z 1780 g na jakiś 1500 g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...