Skocz do zawartości

[rower] 5 - 6 tys nowe technologie rower "21 wieku" itp


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Genialne i leciutkie koła, 22,5mm wewnętrznej, piasta wysoki model na lepszym ratchecie i cena jak z pożaru a Ty piszesz, że się nadają do turystyki? Pewnie, na kołach za cztery kafle to teraz się po bułki jeździ do sklepu :D

I jeszcze ta cena, 1200pln. Sorry, ja lepszego zestawu za takie pieniądze sobie nie wyobrażam. A szukałem długo czegoś sensownego i odpytałem popularne źródła o to co polecają. Oferta na XM1501 była i jest w mojej ocenie nadal bezkonkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tylko kto normalny by te koła kupił za 4 k ?
To tak jak z rowerem o wysokiej cenie katalogowej, który w praktyce jest wart dużo mniej...
Nie oszukujmy się, że to jakiś super zestaw, bo to piasta głównie podbija wartość, a obręcz jest po prostu średnia, ale w tej cenie ( 1,2 k ) faktycznie jest to dobra propozycja.
Sabarolus
Trzeba uwzględniać masę rowerzysty i styl jazdy, bo np. lekki zawodnik może sobie złożyć lżejszy i całkiem przyzwoity komplet w porównywalnej lub niewiele wyższej cenie.
Do tego dochodzi preferowana szerokość obręczy, bo jeden się zadowoli wąską, a inny będzie chciał szerszą, co z automatu podbije nieco masę, ale i umożliwi lepsze układanie się opony.
Czyli decydujące są : masa rowerzysty, styl jazdy i oczekiwania co do "pancerności" kół.
Teoretycznie im jesteś lżejszy, tym na lżejszy zestaw możesz sobie pozwolić w XC, ale niska masa swoje niestety kosztuje, chociaż z drugiej strony solidniejsze i cięższe obręcze też do tanich nie należą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KrissDeValnor napisał:


Sabarolus
Trzeba uwzględniać masę rowerzysty i styl jazdy, bo np. lekki zawodnik może sobie złożyć lżejszy i całkiem przyzwoity komplet w porównywalnej lub niewiele wyższej cenie.
 

To zapropnuj zestaw w podobnej cenie z podobnymi komponentami. Jeżeli uważasz, że ten zestaw, na tych piastach i obręczach nie jest mega okazją to nie wiem co będzie... Bo proszę nie porównuj takiego zestawu do może i lekkich ale mięciutkich crestów na pierwszych lepszych novatecach bo to inna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dlatego wspomniałem o masie rowerzysty i stylu jazdy, bo jak się jest 100 kg wujkiem, to o wylajtowanych zestawach można zapomnieć, więc każdemu według potrzeb...
Poza tym zapytałeś o zestaw XC, który nomenklaturowo powinien być na obręczach pokroju XR - zwłaszcza jak ktoś jest lekki i dobry technicznie.
Reszta to już jest taka licytacja, bo można pewnie złożyć koło na lepszych obręczach, ale nieco słabszych piastach i wtedy co będzie ważniejsze - piasta, czy obręcz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całokształt. Włącznie ze złożeniem bo to też jest wartościowy atrybut kół. Cresty to się pod 70kg ludźmi wichrują więc jeśli ktoś jedzie na pudło to mu co wyścig czy trzy nie przeszkadza centrowanie.

Skoro już ustaliliśmy, że cena jest bezkonkurencyjna, to może i o wadze porozmawiamy? Niespełna 1600g z taśmą i wentylami. Jesteś w stanie zaproponować zestaw za te pieniądze lżejszy? Bo ja szukałem i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes Napisałem, że do ścigania można za 1200 złożyć lżejszy (na pewno nie trwalszy) zestaw co może mieć znaczenie większe niż nierdzewne łożyska czy 36. zębny ratchet. Tak więc osobiście uważam, że te konkretne koła są za ciężkie do XC i za wąskie do trailu. Pozostają zastosowania poza-zawodowe a stąd tylko krok do turystyki czy jazdy po bułki (gdyby nie były wszędzie po 1500 to nawet lans na osiedlu byłby niezły) ;). Sam wziąłem te koła do bułkowozu ale zapłaciłem za nie mniej niż komplet piast 370 ;) i jakoś się nimi nie jaram a nawet chętnie bym z nich kalkomanię usunął bo za bardzo zwracają uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Tak więc osobiście uważam, że te konkretne koła są za ciężkie do XC 

Może jednak zejdźmy na chwilkę na ziemię. Niczym rzadkim jest spotkać koła ważące 1900g w rowerach po 7-8k cenionych katalogowo. Rozumiem zatem, że taki Canyon:

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-9-0-sl.html

to ma ciężkie koła (specjalnie wybrałem koła 27,5, aby łatwo było wagę porównywać) nie  nadające się do XC? :)

https://www.bikester.pl/mavic-xa-light-koo-275-czarny-710356.html?gclid=Cj0KCQjw_ZrXBRDXARIsAA8KauTPNDkh6LqAgM0Wy-J-yu-2I1XA4yEmQfskcrU2FOQkHpgE8Xcq50kaAqgLEALw_wcB&_cid=21_1_-1_9_40_710356_100122506444_pla&ef_id=WL7GMQAABeGX0UhO:20180430154054:s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes Np. XR361 (22,5mm) na piastach 370SP i szprychach competition race - z taśmą ważyły 1490g. Analogiczny zestaw tylko na crestach mk3 robiliśmy w zeszłym tygodniu i wyszedł delikatnie poniżej 1400g ale to już do tych 1200 stówkę trzeba dołożyć. Jeśli z tyłu głowy ktoś ma trwałość czy też bardziej żywotność to koła xm1501 są bezkonkurencyjne ale jeśli ktoś liczy każdy gram...

@Sabarolus Widywałem na startach ludzi na krossach r/b3...  W fabrycznych configach nie licz na świetne koła nawet w canyonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wracam do tematu tych kół... Ogólnie to z tego co widzę to ceny samych obręczy xm 1501 sięgają dna. Bikestacja  na alledrogo wystawiła je za 110 zł :rolleyes: Mam dylemat czy zamówić fabryczny zestaw czy składaki... zestaw fabryczny to ok 1200 zł, set na dt 370 to 900 - 950zł. Byłem już zdecydowany na składaki od Dawida ale zraziło mnie to, że szprychy też są z demontażu. Obręcze ok, ale myślałem że szprychy powinny być nowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokumosa
Tym sposobem wracamy do tego co komu potrzebne - przy założeniu, że jest to świadomy wybór.
Same piasty nie jeżdżą, więc dla niektórych obręcze 401 mogą być jednak niewystarczające, mimo okazyjnej ceny zestawu ;)
Właśnie dlatego ten zestaw jako całość mnie niespecjalnie kręci, ale w sumie nie musi, wystarczy że kręci innych :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie TYCH kół to widać nasi Janusza Biznesu coś słabo rynek rozpoznali skoro już na części te koła próbują sprzedawać. Z drugiej strony model sprzed kilku lat, bez boosta, trochę wąski no i oczywiście 27,5". Jako ciekawostka... na CRC dwa tygodnie temu były komplety kół dt swiss M1700-30 boost (obręcz xm481, piasty 350) w cenie ~1260zł. Wszystkie zeszły w dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

A odnośnie TYCH kół to widać nasi Janusza Biznesu coś słabo rynek rozpoznali skoro już na części te koła próbują sprzedawać.

Chyba jeszcze chwilę wstrzymam się z zakupem ... Skoro same obręcze są już po 110 zł, a na alledrogo pojawił się pierwszy zestaw fabryczny za 1199zł to obstawiam że ceny jeszcze spadną. http://allegro.pl/kola-dt-swiss-xm-1501-spline-one-27-5-okazja-i7320715884.html

Skoro na początku sezonu ceny tak wyglądają to pod koniec może uda się kupić fabryczny zestaw w aktualnej cenie składaków (powiedzmy za tysiaka). Z tego co widzę to kół raczej nie zabraknie :rolleyes:

A co do rynku na komponenty 27,5 to mój Race King Race Sport 27,5x2,2 wisi na olx już poł roku bez zainteresowania, gdzie wszystkie graty 26 schodziły mi na pniu, a podobno już rozmiar wymarł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się namieszało trochę sporo informacji nowych w temacie. Dużo tych odmian stylu jazdy takie koła do tego xc am rx itp w sumie na każdych kołach można jeździć. I nie ma co tam przesadzać z tym ze 27.5 to już nie dobre i nie modne. Żeby czasem do 26 nie wrócili za 10 lat w jakiś rowerach co wymyślą. 

Muszę na spokojnie poczytać jeszcze raz za i przeciw odnośnie nowych kół. 500 km zaraz będzie jeśli nie padnie mi piasta po 1000 km jak czytałem w innym temacie to będzie ok -:)

Udanego weekendu majowego ja musze iść do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak koleś che kupić te moje koła i jeszcze che opony, to sprzedawać je? I co polecicie ewentualnie wtedy pod mleko jakieś fajne opony, na tych schwalbe racing ralph dobrze mi się jeździ fajny bieżnik mają na asfalcie i na las, ale w sumie więcej po lesie jeżdżę niż po asfalcie. Na dalsze wyprawy asfaltem mam szosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak Ci się dobrze śmiga na Ralphach i chcesz zostać przy Schwalbe, to możesz opchnąć je razem z kołami i kupić sobie wersję EVO SS TLE ( u mnie oznaczenie producenta : 11600551.01 ) lub ewentualnie RoRo w takiej wersji na przód dla poprawy przyczepności.
Przy okazji będziesz miał już opony lepiej przystosowane do zalania mlekiem ( grubsze wzmacniane ścianki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...