Skocz do zawartości

[Rama i model] Prosze o opinie


bakus12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabieram się za kupno mojego pierwszego roweru MTB do maks 1600zł

Wzrost 177cm przekrok 79 na bosaka.

Wpadł mi w oko model Kross-a

https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-r1

Na allegro jest ten model za dokładnie 1600zł zależy mi na kołach 27,5" i hamulcach tarczowych, ewentualnie jakiś Kross Hexagon w podobnej cenie chyba że polecacie jakiś inny model, jestem otwarty na propozycje :)

I jeszcze co do rozmiaru jaki byłby dobry przy moich wymiarach bo 17" czy 19" boję się ze ta 17" może być za mała.

Jazda głownie na trasę czasami w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tą propozycją crossa. Crossa dyskwalifikuje, chociażby brak możliwości wsadzenia szerszych opon. 

Bakus12 rower w tej cenie będzie zawierał sporo kompromisów. 

Plusem jest że posiada hamulce tarczowe. minusem że są mechaniczne. Kolejnym minusem jest rozmiar główki ramy 1 1/8, uniemożliwi to w przyszłości wymiany na lepszy amortyzator. Osprzęt też nie zachwyca.

Kross jest tak popularną marką, że chyba ogarniesz możliwość przymiarki, tym bardziej że to dotyczy modelu niskiego a nie topowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie polecacie?

No racja zgodzę się z moim przedmówcą i po tym co poczytałem lepiej dać sobie spokój z tymi budżetowymi tarczówkami bo v-brake mogą być lepsze od nich.

Zdaję sobie sprawę że za taką cenę nie kupię cudów bo to jest logiczne, jak już wspomniałem to jest mój pierwszy mtb.

Jeszcze raz rzucę model krossa :) hexagon r3 2016 za 1200zł i z pozostałą kasa ok. 400zł po pewnym czasie użytkowania wymienić na osprzęt alivio lub coś lepszego, wiadomo amortyzator do dupy i coś pewnie jeszcze też, co sądzicie panowie i panie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obejrzyj ten : http://allegro.pl/rower-mtb-shockblaze-r5-27-5-rama-19-alivio-i7100689764.html
Tu masz już taperowaną główkę ramy, a w tym budżecie to raczej niespotykana cecha - jeśli mówimy o fabrycznie nowych rowerach.
Biorąc pod uwagę to, że pewnie najczęściej będziesz się poruszał nim po mieście, to 19" powinno podejść, ale oczywiście najlepiej się przymierzyć i przejechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze ten karbon jest dosyć fajny i cena jak najbardziej na plus, tylko dziwny koleś sprzedaje po 1 sztuce każdego roweru  ale cóż myślę że mnie nie wyrucha na kasie :) jutro do niego przedzwonię, chyba że ktoś ma jeszcze jakąś propozycję jak nie to się na tego karbona skusze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koniecznie chcesz nówkę? Nówka w takiej cenie to chyba tylko i wyłącznie suntour. Może warto poszukać jakiejś używki z jakimś Rock Shoxem? W takiej używce już mogą być hamulce deore albo jakieś elixiry 5. Warto przemyśleć zakup nie nówki, a właśnie używki! Pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę przykuł ten: https://www.olx.pl/oferta/rower-xc-mtb-gorski-ktm-ultra-fun-kola-29-cali-fox-rock-shox-pro-CID767-IDpvUs7.html#900ced059f 

Co prawda nadal Suntour, ale hamulce już da się znieść, Deore z tyłu. Koła 29 i rama 19'' ale gościu napisał że najlepiej dla osób od 1.75cm wzrostu. Ale znowu pytanie, jak u Ciebie z używkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten już faktycznie bardzo fajny... Deorki, fajniejszy amorek, nowe oponki ze średniej półki. Jedyne co mnie 'kuje' w oczy to ten mostek, ale może jestem trochę popsuty przez jazdę w dircie, gdzie wybiera się najkrótszy możliwy mostek i najszerszą kierownicę, ale może faktycznie trochę wybrzydzam. Naprawdę fajny rower kolego podesłał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełny przykład, ale w tym przedziale cenowym spokojnie znajdziesz coś podobnego. Tylko trzeba się liczyć z faktem że rower będzie miał pewnie 6-8 lat a nie 2. No i wtedy musisz doliczyć koszt serwisu amora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Skrokuu
Ty na poważnie zaproponowałeś tego KTM :icon_question:
Przecież to używka w cenie porównywalnej nówki :bye2:
Ma niewiele wyższy osprzęt od Shocblaze'a , ale prostą główkę ramy ( tu przewaga Shockblaze'a , który ma taperowaną ) i do tego jest od kilku lat używany...

Po prostu mieścił się w budżecie, deore z tyłu to pomyślałem, wyślę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie ofertę Superiora. Z tego co pamiętam, modele z 2016r do 2k, oferowały przerzutkę xt z tyłu, powietrzny xcr, taperowaną główkę itd. Jedyny mankament to napęd 3x9, ale jeżeli Ci to nie przeszkadza...

Na fb jest fanpej o nazwie "rowermojezycie", zajmują się serwisem i dystrybucją Superiora, podpytaj ich, zrobili mi kiedyś dobra ofertę na zeszłoroczny egzemplarz więc można się dogadać co do ceny i modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po myszkowaniu i chomikowaniu po internecie w poszukiwaniu postanowiłem zwiększyć delikatnie budżet na zakup i postanowiłem rozważyć 2 opcje

Wymieniony wcześniej przez KrissDeValnor

Posiadający tył alivio (8 biegów) i  taperowaną główkę ale słaby amortyzator XCT

http://allegro.pl/show_item.php?item=7100689764

czy może dopłacić 200zł i kupić na prostej główce ramy ale na RockShox XC 30 (fakt nie powietrzy ale lepszy od XCT) i korbie na octalink

http://allegro.pl/rower-univega-summit-5-0-rockshox-alivio-z-2975zl-i7131430582.html

Jaki wy byście wybrali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...