Skocz do zawartości

[rower] Jaki rower do 2500 zl ?,Kelly's ,Kona, Trek ,GT ,Author ? Pomocy ...


dewoj

Rekomendowane odpowiedzi

rama w krossie też nie jest całkiem do bani, a reszta jest dość znacznie lepsiejsza. w obu tych roweruch jest dart 1, a w krossie już tora. jak już coś, to nie wiem, czy nie opłacałoby sie bardziej kupić A6 i wymienić ramke, jakby komuś tak bardzo nie siedziała. tym bardziej, że kross teraz na allegro jest tańszy o 300zł od GF i Felta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te upychanie krosów wszędzie, gdzie sie da staje się już nudne. Jeszcze trochę a w Polsce 90% rowerów to będą krosy z czego 80% levele i to w kolorze czerwonym.

 

Olej krosy. Tego jest dużo za dużo.

 

Wg mnie fajnymi propozycjami są: felt, cube i kona.

 

Zapomniałbym o garym oczywiście. Ale mi osobiście ten model się nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Olej krosy. Tego jest dużo za dużo." i tylko dlatego ma jezdzic na osprzecie gorszym o conajmniej poziom + amorach gorszych o 2 poziomy?

Co z tego ze krossow jest duzo? to tak jakby pwoiedziec "nie kupujcie VW tyle tego jezdzi, kup sobie maybacha"

A i jeszcze jedno, co w zlego w ramie krossa? 1,7kg, macie lepszy wynik z tej cenie? Ba! I sie dodatkowo nie lamie, normalnie cud!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ombre i lucek. A jednak wyszło na moje bo felty w promocji za 2300 a to już na pewno opłaca sie kupić. Nie twierdzę, że krosy są złe ale i tak w tej cenie wy haczy się coś lepszego.

 

A co do konkurencji krossów i innych rowerów. Wolę jeździć na rowerze, który ma dziesięć osób ale elegancką ramę i słaby osprzęt nić na tym, co ma pół polski i chwali się XT, LX itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się jednego zera nie doliczyłeś ...

 

zer tam aż nadto, niech kupuje, zero nic nie kosztuje :D :D

 

 

rodem z najnizszych cenowo bikow

 

- no ram z wagą 1,75 kg raczej w rowerach za 1500 zł nie dają inne firmy. Niższe cenowo ramy ma i kross. A taka ramka w rowerze za 2700 (A8) to jeszcze nie tragedia. Coprawda za +3500 zł to już warto dopłacac, by rama była fikuśna i lanserska. Ale przedział do 2500 zł, trudno tu mówić o szpanie :)

To ma jeździć, i wyobraź sobie, na tej ramie da się jeździć, co prawda cięzko pod wiatr :D , bo nie ma hydro i nie jest z mono, ale kto w dzisjeszych czasach jeździ pod wiatr :banana:

 

 

 

I poza tym, w tym sezonie mieliśmy promować Felta!!

 

Więc głupie uwagi by brał A6 i A8 to sobie darujcie.

Po kiego grzyba wam zalezy, by jeździło tego całe stado. Brać Felta i nie gadać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest uboga, bo to nie rower za 5-10 tys. ani rama po 900 zł.

Ja tam lubie jeździć, więc hydro do lepszego samopoczucie nie jest potrzebne.

W zasadzie poza brakiem hydro, to w czym przejawia się jeszcze ta ubogość? Chyba, że te hydro ci świat przesłania :)

Generalnie wprowadzenie hydro, powinno się wiązać z obniżeniem masy ramy - bo na to hydro pozwala. Ale cos czuje, że tańsze ramki np: Felta mimo hydro nie są lżejsze od 1,75 kg.

Więc wybacz, że nie płacze po hydro w ramce 1,90 kg, bo wole (ujdzie :D ) bez hydro w 1,75 kg. Mój wybór - a jak widziałem w innych wątkach, dajesz innym wolny wybór w kwesti wydawania kasy :D

 

 

Wiem że PR firm robi swoje, i dla wielu oznaczenie że ramka jest hydro, to już 100x lepszy rower, mimo że ma cały osprzęt gorszy. A to osprzęt jedzie .... i czuwa.

Biegi = niezawodnośc, żywotność.

Hamulce = czasem sprawa życia i śmierc :D

Amor = przyjemnośc z jazdy, skuteczność.

 

Ale to wszystko nie ważne, bo jakaś tam ramka (cięższa - strata 1 sek na 5 km :D ) ma hydro. I klękajcie narody!

 

Jakis czas temu, jak wprowadzili maszynke do golenia Gillette mach 3 - to byłem pewien, że kolejnym krokiem w tym bełkocie będzie promowanie 4 ostrz. No i w tym roku się doczekałem tego :D

Teraz tylko czekac, aż wprowadzą 5, 6, 7 itd :D

 

Jak się chcesz ogolić, to zrobisz to i z dwoma ostrzmi.

Jak się chcesz przejechać i nie rżnąc głupa, to dasz rade to na ramie i bez hydro.

 

Z tym braniem Felta pisałem poważnie, totalnie mi wisi kto jaki rower kupi i serdecznie namawiam do brania Felta (ładne rowerki), bo Krossów jest za dużo i mają ubogie ramy, przez które będziecie tracić leszcze po 40 sek na 1 km trasy. A wyliczenia, dlaczego 40 sek da wam zaraz Pan X i R :D

 

I kto by pomyślał, że kiedys wystarczyło kupic rower i jeździć bo jest fajnie. Teraz bez hydro to wstyd nawet na wsi się pokazać :banana:

 

 

 

:banana: cc14346a3444c980.gif

poleca sekta hydrofeltologiczna

 

podobają mi się te bananki :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie poza brakiem hydro, to w czym przejawia się jeszcze ta ubogość?

Brak s-stay tylniega trojkata, bardzo skromne frezowanych hakow, brak zmiennych przekrojow rurek tylniego trojkata, brak szlifowanych spawow. Przelotki na hamulec hydrauliczny sa?

 

 

Przestan z tymi swoimi glupimi teorami tylko odnies sie do faktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ;d, tylko komu to potrzebne? ;]. Przeeeeesaaaaadzasz :whistling:. Pęknie? Kupi się nową[jeszcze nie widzialem pękniętej], gorzej tłumi? Sprzedaj kup inną[jak dla mnie sprawa z tłumieniem i tak jest pewnie niewyczuwalna dla kompletnego amatora...dopiero jak troche pojeździ to sie wyrabiają preferencje]. Szlifowane spawy <lol> :)... może nie każdy patrzy rower pod wzgledem wizualnym?[ja np. mam to w 4ech literach jak moj rower wyglada, ważne żeby dobrze jeździł....pozatym szlifowane to teraz stosunkowa nowość i raczej w drogich modelach]. Jak Ci tak nie pasuje, można zawsze spokojnie kupić tego krossa level a6, wymontować ramę, sprzedać, kupić tego accenta za 300 pln i smigac... ja nie widzę problemu, a przynajmniej osprzet za tą kasę będzie ok... iii rama.

 

Kwestii geometrii nie będę poruszał, bo to już zupełnie sprawa indywidualna i nie każdy potrzebuje ramę do ścigania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak s-stay tylniega trojkata

- taki wybór projektantów widać, bo nawet ramki po 100 zł mają czasem S. Miałem wrażenie że w Unibiku silniej pracował mi tył, mimo S-ki. Co wiecej, nawet w tańszych ramach

S-ka ma zwiększać sztywnośc, ale co zrobić jesli ramka bez-s-ki jest wystarczajaco sztywna, nawet pod 115 kg. I jesli się nie mylę, w niektórych drogich szosach też nie ma s-ki. Za to ma ją Kross w jeszcze tańszych ramkach.

 

bardzo skromne frezowanych hakow

- jeżeli tobie to przeszkadza, bo mi w niczym, to można wymienić, podobnie jak siodło, kiere itd. Więc wg mnie nie NT

 

brak zmiennych przekrojow rurek tylniego trojkata

- są zmienne, z owalnych w prostokątne i w jeszcze inne.

 

brak szlifowanych spawow.

- lol :D i jeszcze nie w nią nie kopali, by sprawdzić wytrzymałość

 

 

Przelotki na hamulec hydrauliczny sa?

- są

 

Przestan z tymi swoimi glupimi teorami tylko odnies sie do faktow.

- trzymajmy się faktów. Dla mnie fakty - to efekt końcowy! A efekt końcowy - to wymierne korzyści podczas jazdy. WYMIERNE - CZYLI MIERZLANE. Ramka Krossa może i jest uboższa, przecież nie przeczę. Tylko w czym to jej przeszkadza?

O ile taka rama będzie wolniejsza, z powodu nie posiadania oszlifowanych spawów? Podaj jakiś fakt, o ile sek - jakieś badania naukowe :banana: Czy mówiłem już, że lubie bananki?

 

Chcesz faktu? Po co się stosuje hydro? Po zastoswoaniu hydro, można ramę odchudzić, bo zachowuje się sztywność/wytrzymałość mimo mniejszej masy. Ale co nam po hydro, skoro waga ramki Felta będzie większa? Jest to wtedy tylko niewykorzystany do końca potencjał hydro (pewno przez to, że jest "tylko" podwójnie cieniowana). No, być może wiec przez to, że ma hydro, ramka Felta jest wytrzymalsza, ale ramka Krossa była wystarczajaco wytrzymała i sztywna i pod 120 kg bikerem, więc jaka tu stata? Podaj jakie są straty w czasie po zastosowaniu hydro, tylko to mnie interesuje, a nie sam fakt wykorzystania hydro.

Równie dobrze mogę przyspawać do ramki zestaw głośnomówiący i CB radio - ramka będzie bogatsza ;) tylko co mi to da?

 

Poza tym, kto tu promuje głupie teorie? Ja po prostu przyznaję rację tym, którzy czasem wolą mieć XT zamiast Deore, bo według mnie większa korzyść czasem z XT, niż z oszlifowanych spawów :banana:

 

A poza tym, jestes strasznie pocieszny :) Dajesz wolnośc wyboru w innych sprawach, a tu się wykłócasz jak jakiś sekciarz, tym bardziej, że przyznaję ci rację. Tak, ramka Felta jest lepsza, bo ma hydro, więc narody klękają i rację przyznają. Jest tylko jeden wybór

cc14346a3444c980.gif

 

i na serio nie żartuję. Nie musisz już bronić do upadłego ramki Felta, bo się zgadzam. Sam już klęcze na kolanach przed zdjęciem Felta B)

Kupiłem sobie też 2 bicze, i jak bym zmienił zdanie, to będe się biczował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie niczego, bo mi to wisi kalafiorem co sobie ludzie kupuja, ich problem. Kross jest ubogi technologicznie jak szczypiorek, nie ma zadnych ciekawych technologii i broni sie tylko masa oraz przyzwoita geometria. Nie ma fulli (bo makro sfx jest gownem, a nie fullem), do xc ma tylko jedna rame, najdrozszy rower nie ma nic wartego uwagi. Nie ma am czy enduro, nie ma rowerow dla kobiet. Jest najlepszy jesli chodzi o chlodny i rozsadny wybor - to jest bezsprzeczne. Jest najlepszy dla poczatkujacego, bo oferuje najwieej dla amatora. W kazdym przypadku, gdy ktos poda inna propozycje z zaznaczeniem, ze to gorsza propozycja osprzetowo ale wrozniajaca sie na tle masowki to zaraz jest krucjata.

 

 

Poza tym uprawiasz piekna demagogie. Twierdzisz, ze to najlzejsza rama do 1.5k nie znajac masy polowy ram na rynku. Zebys chociaz napisal "prawdopodobnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...