Skocz do zawartości

[błotniki] do MTB Full


dervill

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem topeaka defenderaka XC1 ale jeszcze nie ubłociłem, koncepcja niskiego montażu mnie urzekła, do zapoznania poddaję


sks mocowany z tyłu do sztycy pękł ze zmęczenia, ciężko mi go było ustawić w 100 mm fulu, i bezwzględnie będę szukał czegoś co wygląda jak mughuger, albo będę improwizować z kanistrów... Zefal przy niskim trójkącie wahacza będzie wymagał chyba przedłużenia zeby tył opony nie miotał na plecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Błotniki na sztycę to zawracanie gitary. Zefal lub Mudhugger sa tam gdzie powinny być i są najefektywniejsze. Czyli tuż nad kołem.

 

26-cio calowy Zefal dawał radę całkiem pozytywnie z kołem 29. Jak kupowałem, ładnych parę lat temu wersja pod 29-tki jeszcze nie istniała.

 

Miałem SKS'a wkręcanego w koronę widelca. Dawał radę, ale Mudhugger zjada go bez popitki. Szczególnie wersja z przedłużonym tyłem.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej o Zefala z tyłu nie tyle martwie się rozmiarem koła tylko tym że w fullu takim jak mój tylne widły są o 20 stopni w innej pozycji niż hardtajlu, i koncówka błotnika przesuwa się po obwodzie odsłaniając część prysznica z kola, ale z powodu ceny chyba jednak skończy się na zefalu muszę tylko zmierzyć czy srednica mocowań obejmie moje widełki a koniec jakoś przedłużę w razie czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Szerokość to jedno, umiejscowienie to drugie a konstrukcja to trzecie.

 

SKS, szczególnie przedni ma dla mnie dwie wady. Umiejscowienie (wysoko) i konstrukcję (składa się z 3 części).

 

Wiadomo, że jak wysoko to trzeba nadrabiać szerokoscią aby wyłapywać bryzgi. 3 częściow konstrukcja to niestety brak stabilności i klekotanie, szczególnie po dłuższym czasie używania.

 

Miałem i niestety nie mogę polecić. Mudhugger to sztywna konstrukcja z jednego kawałka plastiku. Nic się nie telepie, nie wibruje, nie wyrabia.

 

giphy.gif

 

Ciekawy test pokazujacy co faktycznie daje kilka róznych błotników.

 

https://www.youtube.com/watch?v=UDKaqjY8V3A

 

Nie mart się Marek o pozycjonowanie Zefala. Miałem go u siebie w 5 Spocie. Było gitarra. Poza tym można go sporo regulować przód-tył dzięki połaczeniu śrubowemu z mocowaniem do seat stay'a

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test fajny !!! ale po pierwsze wynika z tego że Mudhuker to błotnik dla panienek :)  a po drugie panie, panienki, księżniczki i wszystkie damy nie licząc kapiących się aktualnie w kisielu zawsze mają dziwną słabość do zabłocenia o połowę mniej niż facet, co nie do końca jest związane z zasady mniejszą powierzchnią i kubaturą w porównaniu z facetem tymże   :D  taki skiils - czyli test ustawiony  i seksistowski  że niby ona jedna cała na biało, a w ogóle powinna być połowa kostiumów czarna w tym teście, widzę tu jawną dyskryminację :DDDD :o

 

a tak na poważnie to jazda z błotnikami to jest to i warto szukać takiego który nie zawiedzie...

 

Strasznie mnie ciekawi jak się sprawdzi ten  mój nowy topik z mocowaniem na lagach,,, zobaczymy

 

Dzieki Ivan za wykopalisko filmowe, sekwencja rozbryzgu w slow motion na początku śliczna !!! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej zalezy zeby kamienie nie lecialy na rame oraz plecy jak zjezdzam z gory 50km/h.

Jak sie pojedzie po takiej kaluzy jak na filmie to nic nie pomoze.

Zamowilem SKS GRAND MOM and DAD. Zobacze jak sie sprawuja.

Dotychczas w starym rowerze mialem SKS X-BLADE. Dawaly rade ale do moje Fulla sa za malo szalowe :)

Mudhuker chyba dobry do Oldschool-owego Fatbike.

 

Bardzo chcialem zamontowac na lagach cos malego ale to chyba w ogole nie spelnia swoich funkcji?

Jakie macie doswiadczenie?

 

ponizej porowanie wygladu przykladowych rowerow

Bildergebnis für Mudhugger

Bildergebnis für sks grand d.a.d./grand m.o.m

No moze przy drugim wariancie przydalby sie jakis maly blotniczech na lagach jako dopelnienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zdecydowanie nie polecam zefala no mud. Na kołach 27,5 w ogóle się nie sprawdził. Jakbym go nie ustawił był za krótki i nie wyłapywał prawie nic, nigdy nie byłem tak upierdzielony błotem. Na dodatek mocowanie tego jest mocno niefajne (choć teoretycznie robi się to raz, bo odlecieć nie odleci) i niestety porysowało mi ramę. Tania Simpla Hammer pod koła 26" dawała o niebo lepsze wyniki.
Teraz mam Topeaka Defendera M1/XC11 (na 29" przy kołach 27,5) i są ok. Do pasa wprawdzie dalej jestem brudny ale powyżej to już rzadkość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mudhugger tył - staniał promocyjnie (121,33zł):

https://rowerowy.com/sklep/akcesoria/blotnik/prod/mudhugger-rear

ale ten niby jest do kół 26 i 27,5, zdjęcie mamy z 29, a ludzie piszą, że do 27,5 w praktyce za krótki ! Uwaga na świąteczny chaos zakupowy ! ;)

Wersja 29" i przednie też przecenione.

Jednak PODOBNY do Mudhugger-a a kilkukrotnie tańszy jest Author:

https://rowerowy.com/sklep/akcesoria/blotnik/prod/thor-x-flap

Btwin robi coś takiego trochę innego na przód - używał ktoś ?

https://www.decathlon.pl/botnik-flash-przedni-biay-id_8327791.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...