Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana MTB na szose


Gość Daniel

Pytanie

Witam,

 

aktualnie jestem w posiadaniu Kross'a Level A2. Rower został kupiony już parę lat temu (coś ok. 4-5 lat) i jest raczej ciężki do jazdy po szosie. Wymieniłem w nim opony na semi-slick conti double fighter 3, aby troszkę sobie ułatwić jazdę po ulicach, ale nie jest to raczej jakaś większa ulga.

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego roweru szosowego, coś co mogło by mi starczyć na 2-3 lata, aby nauczyć się jazdy szosowej, wyrobić sobie jako taką kondycję i zarazić się na dobre tą częścią rowerowego świata. Chciałbym wydać coś w granicach 2000-2300 zł.

Proszę Was o jakieś rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W tej cenie jako pierwsza szosa często polecany jest:

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-520-id_8377757.html

 

lub nawet tańszy:

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-500-id_8379069.html

 

Tylko dobierz dobrze rozmiar. Decathlon ma bardzo dobre warunki gwarancyjne i nie ma co patrzeć na to, że to niby market.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najpierw powinieneś się poprzymierzać do rowerów tego typu - najlepiej żeby przymiarka była połączona z jazdą testową.

Jeżeli nie siedziałeś w życiu na szosie, to koniecznie musisz zweryfikować, czy aby na pewno mocniej pochylona pozycja będzie Ci odpowiadać.

Gdyby się okazało, że kierownica typu baranek jest dla Ciebie zbyt mało komfortowa, to pozostają zawsze szosówki z prostą kierownicą typu fitness.

Zaraz odezwie się ktoś i powie, że przecież baranek daje więcej możliwości ułożenia rąk i zmiany chwytu, co przy długiej trasie jest nie bez znaczenia - OK, ale to nie znaczy, że baranek jest dla każdego dobry.

Możesz obejrzeć Tribany w Decu na które dostaniesz dożywotnią gwarancję na ramę.

O stówę droższy od powyższego 520 jest 540 FB, który ma osprzęt grupę wyżej, dwublatową korbę i kasetę 10 rzędową : https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-540-fb-id_8322798.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie !

Rowery bardzo fajne, dzisiaj albo w najbliższych dniach podjadę do Decathlona i sobie popróbuję, jest tam chyba taka fajna strefa testowa, gdzie można się nawet kawałek przejechać, co prawda tylko w kółko, ale zawsze to coś. Tak jak mówicie, warto się przymierzyć do takiego roweru.

Jeszcze mam pytanie o naszego Polskiego Krossa Vento 1.0 albo 2.0 ? Da się teraz znaleźć dość fajne promocję na te rowery. Z tego co zauważyłem to osprzęt mają chyba o klasę niższy, zwłaszcza Kross Vento 1.0 ma chyba najbardziej podstawowy zestaw. Będzie to bardzo odczuwalne, że mam słabszy osprzęt ? 

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tribana 520. Za taką kwotę nic lepszego nie kupisz a dodatkowo masz darmowy 1 przegląd i prawdziwą gwarancję. Syn ma takiego i bardzo fajny rower w swojej klasie. Za bardzo z oszczędnościami nie ma co przesadzać.  Oczywiście co do przymiarki to przedmówcy mają 100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...