Skocz do zawartości

[Manetka] - Lewa manetka do tylnej przerzutki w MTB


adamsmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mamy w mieście takiego chłopaka, co ma niedowład prawej strony ciała. Chłopaki lubi jeździć na rowerze i napisał do mnie czy bym nie pomógł w doborze górala. Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem byłby napęd 1x (nawet i 1x10) ale z taką manetką, którą on mógłby obsługiwać lewą ręką.

Czy ktoś z Was spotkał się takim rozwiązaniem? Czy może jest jakaś możliwość, żeby z dwóch manetek zrobić jedną, która to obsłuży. Pomóżcie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba może być ciężko przy standardowych częściach. A jakby tak obrócić manetkę i przerzucić na lewą stronę? Ewentualnie może wziąć manetkę i-spec, dorobić jakąś obejmę i wkomponować gdzieś bliżej zasięgu ręki ( chwyt?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sramowski grip był by faktycznie najlepszym rozwiązaniem. Śmiało go można zamontować odwrotnie, będzie działał odwrotnie ale chłopak sie przyzwyczai. Przy odrobinie inwencji można to pożenić i ze sramem i z shimano więc szeroka pula do wyboru. DO napędów 1x sram ciągle robi dobre gripy do 12sp, ale wiadomo, cena odpowiednia.

 

Z cynglami będzie trudno, nie słyszałem o lewych mechanizmach a samo przerobienie mechanizmu jest niemal niemożliwe, bez grubszej obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...