Skocz do zawartości

[Kaseta] 9 speed 11-40z, 500g, 30$, warto?


kurt_hectic

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A co do 28,11-34, dude, widocznie masz płasko w okolicy. Ja w weekend robię trasy ~50km i mam kilometr podjazdów.
 

A po tych podjazdach nie masz zjazdów? Na 50km 1000m up to żaden szał. Na Stóg Izerski ze Świeradowa mamy prawie 1km up i 5km długości trasy. Jak będziesz robił takie 4 wjazdy pod rząd, to pogadamy, bo nie suma podjazdów jak widzisz ma znaczenia, a % ich nachylenia. No i faktem jest też, ze po każdym podjeździe musi nastąpić zjazd, a i dojechać też trzeba. No i aby napęd w miarę przetrwał, to nie warto jeździć ciągle na małych koronkach, a tak się stanie jeśli będziesz stosował na korbie tylko 28 czy 30z.

Jeśli potrzebujesz przełożeń rzędu 28:34, to zakładaj korbę 2rz np. 36/22 z kasetą 11-34, a podjedziesz na każdą górkę, a na zjeździe nigdy ci niczego nie zabraknie, jednocześnie napęd odwdzięczy się większą trwałością. Za dużo kombinujesz co było widać od początku, że nie bardzo wiesz co w ogóle robisz i co do czego służy. To samo jest z tym napałem na siłę w 1x9. To nie jest dla ciebie co widać po powyższym wpisie.

 

 

 

Wydaje mi się, że czegoś nie doregulowałeś. U mnie RD-M591 obsługuje kasetę 11-42 9s.

Pewnie, że nie doregulował.  Nie wie nawet, że jest tam trzecia śrubka od regulacji napięcia sprężyny, która powoduje odwiedzenie górnego kółka od największej koronki. Podstawy regulacji się kłaniają niestety.

 

Kurt - 2 zawiasówki to nie 1 zawiasówki (wszystkie Shadow). Gdzie indziej dokonuje się odwiedzenia kółeczka od kasety choć końcowy efekt jest identyczny. Poczytaj o regulacji przerzutek szosowych, to są właśnie 2 zawiasowe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mówicie o srubie B? Oglądałem te przerzutke z każdej strony i nie ma tam nic innego xd. Jest tam normalna śruba b jak w xtku.

 

Ale skoro już o tym mówimy...obejrzałem kilkadziesiat tutoriali o ustawieniu Krzysiek, wydaje mi się, że wiem jak to zrobić, natomiast jest jedną rzecz, której nie było nigdzie wyjaśnionej, nawet w manualach shimano.

Mianowicie w jakiej pozycji powinna byc śruba B przed przykreceniem przerzutki do haka? Ma ona ok 1cm. Wydaje mi się, że mozna cos źle zrobić już na samym początku. Ta oś oczywiście się rusza, śrubę można odkręcić, dokrecic, ale w 100% początkowej pozycji nie zmienimy.

 

Dziś kolejną godzinę to ustawiłem. 772 xt nie daje rady, ale 591 ustawiłem jako tako. Problem w tym, że kółeczko nie odchodzi tak ładnie jak w xt i na 40 zębach jest wrażenie, że się gryzą. O tym piszecie? Chyba nie, po prostu się nie rozumiemy.

Tak czy siak nagrałem jak to wygląda. Przejechałem 25km w terenie i jest nieźle, 8\10. Jest tylko problem spadamia z 9 na 8, ale raczej uda się to śruba H wyregulować.

 

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Śrubę B musisz wkręcić na tyle mocno, aby kółeczko przerzutki odeszło na 2-3mm od największej zębatki (40).

Może się zdarzyć, że oryginalna śruba B będzie do tego zbyt krótka i wtedy trzeba ją wymienić na nieco dłuższą. Z tego co widzę na Twoim filmie, to u Ciebie chyba nie jest ona wkręcona maksymalnie?

Przy takim ustawieniu śruby B (2-3mm odstępu od zębatki 40), na małych zębatkach kółeczko przerzutki będzie oddalone bardziej (5-7mm). Nie jest to ustawienie idealne, ale jedyne możliwe przy kasetach większych niż dedykowane do danej przerzutki.

Jeżeli podczas kręcenie do tyłu, spada łańcuch (jak u Ciebie z 9 na 8), to jest to najprawdopodobniej wina linii łańcucha. Niewiele można tu poradzić, jeśli dałeś już podkładki pod tarczę z przodu i dalej spada to tak już pewnie będzie. Trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejną godzinę to ustawiłem. 772 xt nie daje rady, ale 591 ustawiłem jako tako. Problem w tym, że kółeczko nie odchodzi tak ładnie jak w xt i na 40 zębach jest wrażenie, że się gryzą. O tym piszecie?

Tak. W 591 by odwieść kółeczko od największej koronki, to musisz najlepiej mieć w ogóle zapięty łańcuch na tej koronce. Jak będziesz to robił w innej pozycji łańcucha, to totalnie będzie to niewidoczne. Generalnie jest to kręcenie jakby na czuja, trzeba ustawić, zmienić bieg, powrócić na najwyższa koronkę i skontrolować. Nie jest tak fajnie jak w Shadow.

 

Tak jak kolega mówi, ty musisz wkręcać tę śrubkę, a widać faktycznie, że jeszcze coś tam jesteś w stanie w tej materii zrobić. Tylko uwaga, zbyt mocne wkręcenie śrubki spowoduje, iż kółeczko odsunie się także od małych koronek i wtedy będzie utrudniona/niemożliwa zmiana biegów na tych małych. Także jeśli już działa, a kółko nie bije po zębach 40z, to tak zostaw, bo lepiej prawdopodobnie nie będzie. Taki urok kombinacji z niededykowanymi kasetami.

 

Spadanie łańcucha do tyłu to tylko i wyłącznie wina linii łańcucha. Mimo 2mm podkładek (chyba je wyjąłeś, nie widać ich) czyli zmniejszenia jej na korbie do 48mm nadal to występuje, to nie ma niczego innego jak się przyzwyczaić. Najprawdopodobniej masz koła 26 ewentualnie 27,5"? W takich ramach zmienia się także odległość od osi piasty do osi korby, a duża zębatka na kasecie tym bardziej ją skraca czyli w konsekwencji zwiększa kąt przekosu. Nic na to nie poradzisz. Tzn. poradzisz, można dać tę zębatkę 40 w formie NW (Sram takie daje do Eagla) lub wymienić ramę na 29" gdzie ogon będzie dłuższy :) co i tak gwarancji żadnej nie daje. Odpuść temat jeśli masz już te podkładki pod zębatką korby. Nawet jeśli problemu nie wyeliminowałeś, to i tak zmniejszył się kąt przekosu łańcucha dzięki nim, a to oznacza wzrost trwałości napędu o x%, czyli niewiele, ale zawsze to coś :)

 

 

 

Jest tylko problem spadamia z 9 na 8, ale raczej uda się to śruba H wyregulować.

Jaką śrubka H? Śrubka H służy do regulacji (ustawienia) zakresu pracy przerzutki od najmniejszej do największej koronki. Innymi słowy zapobiega spadaniu łańcucha na szprychy lub widełki czyli poza kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

można prosić o linka do takiej rozpiski? Kusi mnie opcja przerobienia napędu 3x9 na jednoblat. Jestem ciekaw, czy moja aktualna RD-M390 sobie z tym poradzi, czy też będzie trzeba ją zmienić. 

 

 

Według rozpiski na aliexpress jest zaznaczone, że RD-M390 nie obsłuży kasety 11-40T

HTB1z.VJQXXXXXaqXXXXq6xXFXXXv.jpg?size=2

 

Testował ktoś to bo posiadam taką samą przerzutkę właśnie Acery i zastanawiam się czy to da rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w internetach, to RD-M390 jest bardzo podobna do RD-M591. Obie przerzutki to klasyczne mechanizmy 2-zawiasowe. Także jest szansa, że 390-tka obsłuży kasetę 11-40, chyba że różni się od 591 czymś o czym nie wiem? Obstawiał bym jednak, że nie tylko poradzi sobie z 11-40 ale i z 11-42 da radę. Natomiast sama kaseta 11-40 ma irytujący feler w postaci przejścia między zębatkami 15-18. To naprawdę bardzo wkurzająca dziura i trzeba mieć to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Także jest szansa, że 390-tka obsłuży kasetę 11-40
tylko jest mały szkopuł .....ta przerzutka nie trzyma żadnej jakości. Przy zwykłej kasecie dostaje luzów po 500 km ;-( Co się stanie z precyzją działania przy kasecie 11-40???? nie trzeba być geniuszem- na wypiernicz po pół roku MAX.

Acera jako tako daje sobie radę z 7-8 biegami. Z 9 już jest kiepsko od nowości a z kasetą 11-40........ nie ma co wariować. Alivio nie jest w tym względzie nic lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc co polecacie do 9rz i manetki SL-M390 aby działało dobrze ? Acera która posiadam ma już ponad 2000km i nie widzę problemu w działaniu, miałem raz problem jednak okazał się to być krzywy lekko hak po gałęzi. Fakt że używam ja przy 8rz aktualnie.

 

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jaką kasetą chcesz używać.....bo w tym temacie piszemy o kasecie 11-40. Jeśli pytasz przy okazji... to powiem że najlepiej używane XT przerzutka i manetki. Jeśli nowe to deore z manetkami minimum alivio, a najlepiej manetki i przerzutka deore 9f. Od siebie polecę przerzutka x5 srama i gripszift x7 na 9 ;-) Taki zestaw z tanich działa najlepiej w każdych warunkach. 

Acera to tandeta zarówno manetki jak i przerzutki...... Alivio tylko w wersji klasycznej coś tam reprezentuje (nie shadow).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już manetkę deore, to proponuję dokupić RD-M591 SGS. Nową można już dostać od około 140PLN, a może znajdzie się jakś używka w dobrym stanie. Ta przerzutka z całą pewnością obsłuży kasetę 11-40, a nawet nieco większą. 

Inny kierunek to kasety HG-CS200 11-36, lub CS-HG400 12-36. Twoje obecna przerzutka powinna je obsłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejne 25km w terenie. Jedyny problem jaki miałem- spadanie z 9 na 8 poprawiłem dokręcając śrubę H- oddalając kółeczko od kasety. 

Także wszystko działa, jestem zadowolony! NIEMOŻLIWE :)   Czuję, że jestem gotowy, aby robić habilitację z przerzutek. Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne rady.

 

Ciekawostki:  Ja nówkę kupiłem bodaj za 120zł, ale generalnie to odwiedzajcie internetowe bazary. Nowe rzeczy można kupić często za 50% ceny, używki za grosze.

A druga rzecz- telefon mi zamarzł, mimo, że jest niby 2 na plusie ;o, także polecam trzymać sprzęty w kieszeni, przy ciele.

 

 

Zmiana biegów działa bdb, nawet w "takich" warunkach (właściwie każdy mój wypad tak wygląda ;):

yAZzHQa.jpg

2RDU34k.jpg

 

NA9TAQr.jpg

 


Lekki offtopic. Ktoś gdzieś napisał, że Shimano to taka rowerowa Nokia....mam podobne wrażenia... Sram jest niemiecki czy amerykański? Bo ja dla zasady nie kupuję niemieckich produktów, ale....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat. Otóż mam problem a może nie problem tylko potrzebuje pomocy która droga pójść. 

 

Aktualnie używam przerzutki dwuzawiasowej rd-m390 oraz kasety 11-36 hg201. Z przodu mam 32t z aliexpress. Zestaw sprawuje się dobrze chociaż mam problem ze zrzuceniem z koronki 36 na 30 bo dopiero jak zbije 2 biegi to schodzi o 2. W górę idzie wszystko płynnie. Przy kręceniu do tyłu nic nie przeskakuje. Upatrzyłem sobie przerzutkę RD-M591 jak polecaliscie w dobrej cenie jednak okazał się zong i gościu wysłał przez pomyłkę RD-M592 bo taka też posiadał. No i co robić ? Pewne jest że nie dam rady zestroić przerzutki shadow pod kasetę 11-40 a taka kolejna chciałem kupić. Plus shadowa to taki że będzie lepiej napinał lancuch i mniejsza możliwość przywalenia przerzutka w cos. Mam do wyboru w tej chwili:

1. Postarac się sprzedać ta RD-M592 i kupić odpowiednią RD-M591 która pozwoli na zastosowanie kasety 11-40 a nawet 11-42. Jeszcze przerzutki nie dostałem więc nie wiem w jakim jest stanie ale wygląda wszystko ok. 

2. Zostawić ta RD-M592 i zajechać napęd z kaseta 11-36 i potem pomyśleć o zmianie znowu przerzutki na taka która przyjmie 11-40. Może będą ceny niższe ewentualnie przesiadka na 1x10 ? 

Bardzo spodobal mi się naped 1x i raczej nie chce z niego rezygnować bo jak na moje tereny to kaseta 11-40 powinna dać mi w miarę duże możliwości. Czy przerzutka RD-M592 da radę z 11-36 na tyle że nie trzeba będzie regulować jej często. Wszelkie propozycje bardzo chętnie widziane. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz to nie kupuj 11-40, te 4 zęby wymuszają cuda(pozycja koleczka, które musi być daleko od kasety na górze, a jak najblizej od 36 w dół), a potem różnica w pedałowaniu jest minimalna, przez gorszą linię łańcucha?

Shadow xt u mnie nie działał, deore bez shadowa działa.

Mam nową rame, w poprzedniej musiałem dokręcić B śrubę do 4/5, w nowej praktycznie jest zbędna. Nawet po odkreceniu wszystko działa. Aż sam się dziwię.

 

Jeśli mieszkasz w górach to kupuj 11-50 i się nie baw, jak nie, to zostań przy 11-36.

 

W Moim przypadku dużo dało przejście na 30t na przedzie. Wcześniej (32) używałem głównie 4 najlzejszych przelozen, teraz częściej używa całej kasety. 

 

Dodatkowo kupiłem bodaj 16 mm śruby z dodatkowymi  1 cm cylindrami, które przybliżają mi zębatkę do ramy, dzięki czemu łańcuch lepiej lata. Jeśli kogoś interesuje to niech sprawdzi moje wątki, wrzuciłem foto na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z zachowaniem przerzutki w terenie ? Rozumiem że shadow lepiej sobie będzie radził przy 11-36 ? Aktualnie widzę są w ofercie na Ali kaset ZTTO 11-40 w dobrej cenie. Jak zachowuje się RD-M591 przy większej kasecie i w terenie ? Nie przerzuca sama albo czy strasznie tłucze ? Będę miał możliwość jazdy w Bieszczadach ale to myślę dopiero w następnym sezonie i nie codziennie tylko wypad na tydzień dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę kasetę. Super wygląda, działa też. Na hadtailu łańcuch latał, teraz mam fulla i łańcuch jest obok trójkąta z tego co pamiętam, także nie mam tego problemu.

 

Zależy jaki masz budżet, ile jeździsz, aje generalnie lepiej inwestować w przyjemnosc z jazdy.

Ja pojezdze jeszcze 2 sezony na tym zestawie i jem takie sram gx wpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc i porady. Chyba jednak zostanę na razie przy tej z shadow, przy dobrych warunkach i zmienianiu łańcucha powinienem dać radę zrobić na tej kasecie jeszcze około 1,5k a że często mam wypady z młodym na foteliku który za długo nie wytrzymuje w ruchu to śmiało wystarczy do następnego sezonu. Potem pomysle jak będę zwiększać zakres kasety. 

Poza przycięciem pancerza od tylnej przerzutki i regulacji czeka mnie coś jeszcze podczas zmiany z klasycznej na przerzutkę shadow ? Długość łańcucha będzie ok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...