Skocz do zawartości

[Hamulce Hydrauliczne] Dopasowanie klamki do zacisku XTR M975


KOSmal93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nigdy wcześniej nie rozbierałem hamulców hydraulicznych, jednakże zakupiłem widelec z zaciskiem XTR M975, chciałbym na nim ogarnąć fajny przedni hamulec.

Z uwagi na fakt, że środki mam ograniczone myślałem o zakupie klamki Shimano XT M785  

Czy klamka ta będzie pasować ?

Jestem w temacie troche zielony, dlatego nie bardzo wiem co musze kupić poza klamką aby to złożyć.

 

Czytałem o specjalnych nakrętkach "Oliwkach"  Jedna przy zacisku, druga przy klamce, natomiast czy mógłby mi ktoś doradzić jaki przewód hamulcowy dokupić do takiego zestawu, oraz czy sama klamka M785 będzie kompatybilna z zaciskiem M975.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziała bardzo dobrze z klamką m785 i każdą inną normalnie dostępną shimano też, nawet z m315 (chociaż klamki poniżej m506 to będzie słaby pomysł ale fizycznie zadziała), z najnowszymi typu m6000, m7000 etc też. Przewód shimano bez banjo taki jak mają deorki: SM-BH90-SS, końcówkę tę od zacisku będziesz miał już zarobioną, ta od klamki jest do cięcia (przy skracaniu) ale masz w komplecie nową oliwkę i wkład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować nie martw się, nic nie będziesz musiał zmieniać na bh59, one mają montażową końcówkę do zacisku identyczną jak bh90-ss (do klamki to wszystkie mają identyczną). Insert jest "inny" (mocne słowo jak to że to różnica w kolorze i materiale - na upartego możesz je podmieniać między przewodami) ale bh90 nadaje się do zestawu nowa klamka m785 plus br-m975 tak samo jaki i dedykowany do zestawu klamka m975 plus zacisk m975 starszy bh59, różnice w średnicach (wewnętrznej przewodu i insertu) są pomijalne bo to są "mikrony" a zewnętrzna średnica czyli to co wraz z oliwką uszczelnia jest IDENTYCZNA.

ps. tu nie ma nic z teorii mam bh90 z m775, wg. mnie lepiej mi "bangla" na na nowym przewodzie bh90 niż na starym bh59 ale to może być autosugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wszystko do kupy

Klamka M785

Zacisk M975

Przewód bh90 

klocki 06 metal shimano

 

Pierwszy raz montowałem i odpowietrzałem - myślałem, że będzie dużo cięższe, a zajeło mi to może z 30min.

Wszystko śmiga ekstra, także dziękuje wszystkim za pomoc   :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...