Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak mnie naszła dziś chęć opisać moje doświadczenie z kółkami do przerzutek firmy ZTTO. W sumie występuje ono pod różnymi brandami, ale ja sprawdziłam ten i wydaje mi się że mam coś konstruktywnego do powiedzenia :)  Zamówiłam z tej aukcji: http://ali.pub/2zc4x6

I polecam !!! 
Szły około miesiąca, przesyłka oczywiście bez cła, vatu i innych takich historii.

Kółka miałam założone ostatnio pod koniec października '18, miały przejechane ok 2tysięcy km. i pewnie jeszcze z 1 tysiąc na pewno na nich pojeżdżę :) Oczywiście są aluminiowe i z tego co zauważyłam to oczywiście jak na fotce ścierają się dosyć prędko. ALE ! Za taką prędkość kręcenia... jestem gotowa kupować je nawet co 3tysiące km :D Tyle wyścigów nawet w sezonie nie jeżdżę więc co mi tam :) a watów oszczędza sporo, to idzie odczuć gdy nogi się kręcą bez tych samych oporów co na tradycyjnych kółkach.

A teraz minusy które spowodowały że wraz z nadejściem jesieni odłożyłam kółeczka do czasów pachnącej wiosny :) Otóż konserwacja łożysk jest dosyć uciążliwa, podczas czyszczenia układu kasety i łańcucha najlepiej abyście zdejmowali łańcuch a koło z kasetą demontowali i myli osobno, żeby ten brud nie spływał do kółek bo potem dostaje się do łożysk i korzyści płynące z szybkości kręcenia się kółeczek znikają bo brud utrudnia działanie - wtedy należy zdemontować kółeczko i wyglancować je WD40 albo jakimś innych usuwaczem brudu, przyda się wam wtedy też powietrze sprężone, wszystko co usunie brud z łożysk. Aha i nie smarujcie na boga tych łożysk żadnymi olejami ! To jest łożysko ceramiczne, nie zauważyłam aby przez te 2tysiące miały się jakoś zatrzeć, a samo kółeczko nie jest możliwe do kupienia więc kupując nowe kółeczko dostaniesz nowe łożysko, więc na jaki gwint ludzie to smarują(?) To tylko przykleja brud tam gdzie go nie powinno być ! A kółko działa w takim miejscu w rowerze gdzie kurz piach i brudy przelatują na każdym treningu :)  Tak więc kółeczka ZTTO -> owszem, ale tylko w suchych warunkach więc na wiosnę do nich wrócę. Polecam Wam juz zamówić to na wiosnę będziecie już mieli. Zachęcam :)  !
Edit: moja przerzutka Shimano 105 RD-5701-SS 10rz.

DSC_0810.thumb.JPG.4a0a203edfc75dea8fbebf879479bbc6.JPG

Edytowane przez Marylka69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, shotgun napisał:

Gdzies znalazlem, ze po przejsciu z lozysk klasycznych na full ceramiczne, zysk wynosi okolo 10W

Prędzej uwierzę w podwodne cywilizacje niż w różnicę 10 watów. Żeby wygenerować 10 watów to opór kółeczka musiałby być znaczny ( w porównaniu do niemal zerowego ) Przecież piasta z prądnicą ma moc 3 waty, a oś stawia już jakiś opór. A przy 10 watach mówimy o oporze ponad 3 x większym. Kółeczko klasyczne nie stawia oporu nawet w 1/5 takiego jak oś takiej piasty z prądnicą, a co dopiero kilka razy większego. Ale oczywiście mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marylka69 napisał:

Za taką prędkość kręcenia... jestem gotowa kupować je nawet co 3tysiące km :D Tyle wyścigów nawet w sezonie nie jeżdżę więc co mi tam :) a watów oszczędza sporo, to idzie odczuć gdy nogi się kręcą bez tych samych oporów co na tradycyjnych kółkach.

Największa głupota jaką czytałem. Takie kółko nie stawia praktycznie żadnego oporu, a już na pewno nie jest to odczuwalne w najmniejszym stopniu pod nogami. Dla przykładu, suport Shimano HT2 "na sucho" robi 2-3 obroty, taki sam suport Accent robi 6 obrotów albo i więcej. Nie jest to absolutnie odczuwalne, bo i w jaki sposób miałoby być?

49 minut temu, shotgun napisał:

Gdzies znalazlem, ze po przejsciu z lozysk klasycznych na full ceramiczne, zysk wynosi okolo 10W

Jak wymienisz absolutnie wszystko na ceramikę.

Opis ze strony Ceramic Speed, czyli lidera w tym sektorze.

"CeramicSpeed technology focuses on reducing friction and producing bearings with an unmatched lifetime, meaning that you get to ride faster or save energy. With CeramicSpeed products in your hubs, pulley wheels and bottom bracket, tests show that you’ll save between 6–9 watts, compared to using standard bearings. Those savings increase further with the use of a CeramicSpeed UFO Racing Chain. This will save between 2–5 watts, taking your competitive advantage up to 14 watts.

Upgrading your rear derailleur to the CeramicSpeed Oversized Pulley Wheel System completes the optimisation equation. Thanks to the unique design and componentry, the oversized pulley wheels reduce friction in the derailleur by 40–60% when compared to the high-end pulley wheels usually used in the cycling industry. By reducing friction with every opportunity, the CeramicSpeed technology can round up the watt savings between 10 and 16 watts."

Czyli 14-16W po wymianie łożysk w piastach, suporcie, kółkach przerzutki i użyciu specjalnego łańcucha który starcza na bardzo krótko.

Co to oznacza? Na odcinku 40km przy średniej prędkości 48km/h oszczędzimy 35 sekund! To jest wynik liczący się dla zawodowców. W takim razie ile dadzą same kółka? 5 sekund? 

Daje sobie uciąć rękę że brudny łańcuch powoduje znacznie większe straty mocy niż dają te magiczne kółeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Univege Flyte  gdzies z 97 czy 98 roku . tak samo korba sie kreci. Suport nierozbieralny Shimano. W porownaniu do HT2 nowki to po prostu miazdzy ja, HT zrobi 3-4 obroty. gdy ten stary syte kilkanascie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, tylko co to zmienia?

Korba, zębatki i pedały to około 1,5kg a przyłożenie niewielkiej siły powoduje wykonanie 3 obrotów w przypadku HT2 i -nastu w przypadku kwadratu. Jakie to ma znaczenie gdy na pedały depcze osoba ważąca przeciętnie 70-80kg i robi to w sposób ciągły? To są jakieś minimalne straty które nie mają absolutnie żadnego znaczenia jeżeli mówimy o amatorskiej, nawet ambitnej jeździe. 

Nawet Ceramic Speed pokazuje dane co ile daje korzyści. Jak wsadzimy łożyska ceramiczne w suport to ile to da? 5 sekund na 40km? Tak jak pisałem, daje sobie uciąć rękę że brudny łańcuch ma większy wpływ na wydajność niż to jaka jest różnica między Kwadratem a HT2. Nie wspomnę już o ciśnieniu w oponach bo przecież praktycznie nikt tego nie sprawdza codziennie. 

Ogólnie można się rozwodzić nad lepszym łożyskowaniem, bo czemu nie, temat jak każdy inny. Tylko wypadałoby potem nie narzekać że producenci znowu wprowadzają jakieś ulepszenia żeby wyciągać kasę od biednych kolarzy :D

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka korba i te pedaly to 1100 gr max. Taki suport stawia opór jak piasta w idealnym stanie, prawie żaden.  ( mam kolo na  25 letniej fh-m737 i żeby  koło lżej miało się kręcić to trudno mi sobie wyobrazić )  Łańcuch zapięty na biegu, średnio nasmarowany też raczej nie stawia wielkiego oporu. A jak czysty i dobrze posmarowany oraz kółeczka czyste i nasmarowane to nawet w porównaniu do ceremic speed magic 2000 nie wierzę, ze całość da wiecej niz 3-5 wat różnicy. Chyba, że oni porównują do zardzewialego łańcucha, zapuszczonych piast, kolek i suportu. To może te 20 wat się zsumuje. Oczywiście mogę się mylić, ale tak myślę. I zgadzam sie, że opony, bieżnik, różnica w masie obręczy, opon itp da większą różnicę niż ceramic mega cud na kiju za gruby hajs. Może jak zawodnik ma do pokonania 20-30 km w xc to kilka, kilkanaście sekund różnice robi, w to jestem w stanie uwierzyć i zrozumieć. Ale marketing robi swoje i to jest skierowany do wszystkich, a nie do zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

ceremic speed magic 2000

Khem, żeby jednakowóż nie zapomnieć, że mowa jest o kółeczkach od Majfrenda. I są tu dwie sprawy, czy te majfrendowe kółeczka coś w ogóle dają i kto by jeszcze tę różnicę (jeżeli jest) wyczuł nogami tak dobrze, jak Marylka69? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, SoloTM napisał:

Może jak zawodnik ma do pokonania 20-30 km w xc to kilka, kilkanaście sekund różnice robi, w to jestem w stanie uwierzyć i zrozumieć.

Ja myślę że w XC ta różnica spada jeszcze bardziej. Na szosie są praktycznie sterylne warunku w porównaniu do XC. Dodatkowo w peletonie większość czasu jedzie się kręcąc równo, więc może i będzie to odczuwalne w jakimś minimalnym stopniu na bardzo długim dystansie. XC to ciągłe przyspieszanie i zwalnianie.

35 minut temu, Pietern napisał:

Khem, żeby jednakowóż nie zapomnieć, że mowa jest o kółeczkach od Majfrenda.

Oczywiście. Dlatego jeżeli mówimy o ceramice, to podparłem się doświadczeniem lidera rynku, a i tak całość wypada dość blado. 

Nie jestem pewny czy autorka tego posta zdaje sobie sprawę z jednej rzeczy. Nawet łożysko ze stali nierdzewnej złożone na sucho kręci się naprawdę bardzo, bardzo lekko i długo. Także jeżeli ktoś jest w stanie pod nogą wyczuć opór jaki daje smar, to chyba nie powinien jeździć na rowerze tylko zatrudnić się w jakiejś placówce naukowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shotgun napisał:

Mam Univege Flyte  gdzies z 97 czy 98 roku . tak samo korba sie kreci. Suport nierozbieralny Shimano. W porownaniu do HT2 nowki to po prostu miazdzy ja, HT zrobi 3-4 obroty. gdy ten stary syte kilkanascie.

Nowy suport HT2 ma świeże smary i one stawiają opór. Dłuższa praca sprawia, że usuwa nadmiar smaru z miejsca pracy łożyska. HT2 po dłuższym użytkowaniu też kręci się dłużej. Dodaj jeszcze element dźwigni. Ramie korby ma łatwiejszą pracę kiedy łożysko ma mniejszą średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 17:07, shotgun napisał:

Gdzies znalazlem, ze po przejsciu z lozysk klasycznych na full ceramiczne, zysk wynosi okolo 10W. Juup, nie pomylilem zer.

nawet te 10 przy każdym naciśnieciu korby przez dziesiątki km i setki obrotów uzbiera się spora oszczędność :) a na bombie każdy wat na wagę pudła ;) 

napisałam moje spostrzeżenie po krótkim używaniu, koszt niewielki więc można się samemu przekonać czy warto czy nie warto. Sama dokładnie oszczędności nie potrafię określić bo na watomiarzu nie jeżdżę a nawet jakby to nikt nie jest w stanie określić ile energii w danym momencie wkłada w kręcenie nogami :) nie wszystko da się zmierzyć, a ja napisałam co czuję :) nie proponuję tu łożysk za setki cebul i oszczędności przy tym 1W ale jedynie pewne rozwiązanie które moim zdaniem ma jakiś sens  :) z nożem przy gardle nikogo nie stawiam i nie mówię -kupuj :P  nie chcesz nie kupuj :) 
Wychodzę z założenia że jak czegoś nie przetestowałam to się nie wypowiadam, ale widzę, że dużo tu macie do powiedzenia w kwestii produktów których nigdy nie używaliście :) ech to męskie ego :* 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marylka69 napisał:

nawet te 10 przy każdym naciśnieciu korby przez dziesiątki km i setki obrotów uzbiera się spora oszczędność

10 przy wymianie znacznej części łożysk na ceramikę. A ile to daje? W idealnych warunkach 40 sekund przy średniej 48km/h na odcinku 40km.

Teraz, Marylka69 napisał:

Wychodzę z założenia że jak czegoś nie przetestowałam to się nie wypowiadam, ale widzę, że dużo tu macie do powiedzenia w kwestii produktów których nigdy nie używaliście :)

Bo są takie rzeczy których nie trzeba testować żeby wiedzieć że to kompletne brednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Bo są takie rzeczy których nie trzeba testować żeby wiedzieć że to kompletne brednie...

OT tylko po co komentować skoro "brednie"? ten temat ma służyć do wypowiadania się użytkowników z zakupów które zrobili - czy są zadowoleni czy nie. 

Teraz, Marylka69 napisał:

napisałam moje spostrzeżenie po krótkim używaniu, koszt niewielki więc można się samemu przekonać czy warto czy nie warto. 

ja sobie zapisałem i może się skusze ;-)
EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

10 przy wymianie znacznej części łożysk na ceramikę. A ile to daje? W idealnych warunkach 40 sekund przy średniej 48km/h na odcinku 40km.

Bo są takie rzeczy których nie trzeba testować żeby wiedzieć że to kompletne brednie...

Niech ci będzie ;) przecież nie wiem co czuję mówiąc, że lżej mi się pedałuje na tych kółeczkach niż na tych śmiesznych kółeczkach sh*tmano z tuleją i blachą po obu stronach, których opór toczenia zależy od tego jak mocno dociśniesz je śrubą(co za chirurgia) :D dla mnie ten ich system powinien nigdy nie powstać bo pewnie zniechęcił do jazdy wielu początkujących rowerzystów.

edit: taka myśl mnie naszła, podczas postoju na kółkach szimanowskich robiąc obrót w tył korbą po machnięciu ręką - korba zrobiła maksymalnie po 3-4 obroty czasem 5 ale to już musiałam mocno się zawziąć. Na tych chińczykach obrót maksymalnie wykonał się 7 razy...no siły mi nie przybyło więc jakoś ta energia widocznie nie była tak hamowana. I tu jest taki szkopuł mały bo większość myśli że watów przybywa - błąd ! otóż one poprostu nie są tak hamowane jak w przypadku tych podstawowych kółek. Jeżdżąc te same traski i na tych samych prostych mam porównanie i wiem że mogłam wrzucać o jedno oczko ciężej to chyba jest jakiś dowód na to że ceramiki mają sens :) Ale i tak pewnie będę na nich jeździła tylko w słoneczne dni, tak na codzień chciałabym coś z zamkniętym łożyskiem może być nawet maszynowym, to i tak lepsze niż te podstawowe rozwiązanie z blaszkami :) widziałam że tacx coś takiego produkuje :) może kiedyś !

Edytowane przez Marylka69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Marylka69 napisał:

których opór toczenia zależy od tego jak mocno dociśniesz je śrubą(co za chirurgia)

Śruba ma być dokręcona do oporu. A kółeczko obraca się bo ma luz bez względu jak mocno dokręcisz śrubę. Tutaj nie ma żadnej chirurgicznej precyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 00:02, Marylka69 napisał:

a watów oszczędza sporo, to idzie odczuć gdy nogi się kręcą bez tych samych oporów co na tradycyjnych kółkach.

Więcej watów oszczędzi oszczędza ogolona twarz niż te kółeczka :) Na bikeradar były testy Ceramicspeed i ich kółeczka oszczędzają niecały 1 W.

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...