Skocz do zawartości

[Dętka] Czy system tubeless rozwiąże mój problem?


Kavoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;) Mam problem dotyczący dętek. Otóż na moim rowerze uwielbiam jeździć w terenie ale czasem lubię też poszaleć w mieście. Ostatnio w momencie kiedy skakałem z betonowego uskoku około 30-40cm (na dole była betonowa rynna, którą spływa woda i tylne koło uderzyło w jej brzeg) w momencie lądowania dorobiłem się snake'a w tylnym kole. Podobna sutuacja zdarza mi się już 3 raz od czerwca. Eksperymentowałem już z różnym ciśnieniem i skutek zawsze był taki sam :( Czy jeśli przejdę na system tubeless to przy takim uderzeniu nie rozwalę opony zamiast dętki której w takim systemie nie ma? Mowa tu o oponach Schwalbe Hans Dampf snake skin TL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jeśli przejdę na system tubeless to przy takim uderzeniu nie rozwalę opony zamiast dętki której w takim systemie nie ma

Jakbyś miał rozwalić oponę, to i z dętką być rozwalił.;) Obawiałbym się bardziej o obręcz, chociaż i tutaj przy niewielkim ciśnieniu dętka niewiele pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym przechodził na system TL to myślę również o zmianie obręczy. Tylko nie wiem jakie jak na razie mam 4 typy i nie mogę wybrać:

- DT Swiss EX 471

- WTB Frequency 

- WTB Kom

- ZTR Crest

Która z tych obręczy będzie najlepsza i najwytrzymalsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...