Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Może januszowe zapytanie. Ale czy można wstawić kasete 9 rzędów zamiast 8 rzędów, bez zmiany czegokolwiek?

Bo tak patrze ciężko o 8 rzędów z mniejszą ostatnią koronką niż 28 a przy 9 rzędowej miałbym o jedną koronke więcej którą regularnie używam i ostatnią 26.Oczywiscie zdaje sobie sprawe że ostatnia byłaby na parade bo manetka jej nie złapie.

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, klamkomanetka szosowa 9s + przerzutka 11s, oczywiście działać to ze sobą nie będzie ani z kasetą 9s ani z 11s.

Ale jakie będzie przesunięcie wózka przerzutki przy zmianie biegu przy takim połączeniu? Da się to jakoś wyliczyć?

 

Edytowane przez tomek232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tylko po co? Jak "poprawnie" obsłuży 2! sąsiednie (Na bank nie 3) koronki. Klamka 11s przesuwa wózek przerzutki 11s o pi razy oko 3,8mm. Klamka 9s przesuwa wózek przerzutki 9s o 4,3mm również po razy oko. Tyle że... Klamka 9s wyciąga linkę przy jednym kliku (1/2) czyli ~ połowę owych 4,3mm, A klamka 11s (1/1) ciągnie linki prawie dokładnie tyle o ile przesuwa wózek. Licz. Wyjdzie... zawsze trytryryrrryytryy - nie działa.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klamkomanetki szosowe ST-R8000 Ultegra 2x11rz  lub  ST-R8000 Ultegra 2x11rz będą kompatybilne z przerzutkami  11s RD-M8000 XT +  2s  FD-M8025 XT ?

Czy muszę do takich klamkomanetek dobierać jakieś specjalne  przerzutki szosowe, lub może istnieją inne klamkomanetki hydro które obsłużą ten napęd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos o innej liczbie przełożeń? Jakieś kombinowane? 

Nie zależy mi na pełnym zakresie przerzutki tylnej, mogę zrezygnować z najtwardszych przełożeń.

 

Jeśli powyższe 'totalnie się nie uda'   to z innej beczki, mam też zestaw przerzutek SRAM GX 2x10  - czy istnieją jakieś hydroklamki szosowe które da się z tym pogodzić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Temat dotyczy zamiany korby MOST (kwadrat)10s na Campa (Ultra-Torque) 11s, reszta wszystko Campa Chorus 10s. Czy korba 11 nie będzie się gryzła z resztą napędu 10? Na co również muszę zwrócić uwagę podczas wymiany z kwadratu na UT (jakie wymiary muszę znać)? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia punktu zaczepienia linki przy przerzutce. Bieda opcja to policzyć ile % obecnego ramienia przerzutki odpowiadałoby ciągowi linki w manetce i wiercimy dziurkę (na własną odpowiedzialność) :) Jak @abdesign wspomniał mam tak zrobioną już drugą przerzutkę. Pierwszy set to klamki 105 11s z przerzutką M8000 11s (dziurka w 75% długości ramienia przerzutki), a teraz mam 105 z RD-M8100, bo wydaje się, że ta lepiej działa z różnymi kasetami (od 11-23 do 10-51 - patrz film Trybo Bike Tech)

U mnie działa to w rowerze do wszystkiego z dwoma kompletami kół - szosowe z kasetą 11-32 (Sunrace - dla mnie lepsze przełożenia niż Shimano, bo jest 15z) i MTB z kasetą XT 11-46. Ten post bardziej pasuje do "druciarstwa rowerowego" ale może komuś tu się przyda :)   

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...