Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przerzutka RD-M7000 będzie współpracować z korbą np. Tiagra ale z zębatką narrow wide 40? Czy jednak musi pozostać schemat szosza-szosa, mtb-mtb? Ogólnie zmieniała się koncepcja i chcę stworzyć napęd 1x10, ale wstępnie przerabiając obecną korbę FC-M521 26/36/48 na 38 narrow wide. Kaseta HG81 11-36. Obawiam się jedynie, że 38 może być mi mało (rower to taka hybryda na sztywnym widelcu, coś gravel na prostej kierownicy). Przy obecnej kasecie 12-25 nigdy jej nie użyłem zębatek 12,13 a już używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Posiadam rower KONA PRECEPT 130. Chciałbym dać swojemu dziecku nowy napęd. Stary set wygląda następująco:
 

NAPĘD
PRZERZUTKA PRZEDNIA Shimano SLX
PRZERZUTKA TYLNA Shimano Deore Shadow
MECHANIZM KORBOWY Shimano Deore 22/32/44 zęby
SUPORT Shimano Alivio
KASETA Shimano Acera 11-34 zęby 9 biegów
ŁAŃCUCH KMC Z99

 

Z przodu chciałbym wrzucić napinacz - jaki oraz jaki mechanizm korbowy?

Czy kasetę oraz łańcuch kupić takie, jakie były oryginalnie?
Czy przerzutkę tylną kupić również taką, jak była oryginalnie czy może zamienic na XT RD-M772?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc dziecku, miałem na myśli swój rower :) 

Tempo jazdy mam rekreacyjne, za to w mieście jeżdżę dość agresywnie. Jeśli mam na drodze schody, to z nich skacze. Wskakuje na murki, przeskakuje przeszkody. Bawie się w lekki street jak mogę i gdzie mogę. W teren jeżdżę rzadko, ale w obydwóch przypadkach często łańcuch nie był moim zdaniem wystarczająco napięty, a w tym stylu jazdy kończy się to czasem źle. W dodatku prawie nigdy nie zmieniam przedniego przełożenia, wiec wolałbym je zamienić na jeden solidny, a zarazem napięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo - a czy może pojawić się efekt obcierania łańcucha o przerzutkę na skrajnych przełożeniach (w związku z tym iż łańcuch 9 rzędowy jest trochę szerszy od 10 rz.) lub w najgorszym wypadku uniemożliwiający prawidłową zmianę przełożeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba to stara Shimano Deore FC-M532 lecz z wymienionym blatem z 44 na 42 (pojemność to 42-22=20, przerzutka ma 18). Wiem że korby 9 rzędowe są wrażliwe na pracę z 10 rzędowymi przerzutkami + dodatkowo pojemność przerzutki jest mniejsza - czy taki układ będzie się dało prawidłowo wyregulować tylko dla przednich zębatek korby 24 oraz 32 (blatu 42 praktycznie w ogóle nie używam - tutaj może obcierać)

dzięki serdeczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...