Skocz do zawartości

[Hamulec tylny] Hamulec piszczy podczas hamowania


Szczurek_Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam Rockrider'a 340. Wszystko działo pięknie, aż do wczoraj. Byłem zmuszony wyczyścić rower z błota. Wyczyściłem wszystko łącznie z obręczami. Problem w tym, że po tym czyszczeniu hamulce strasznie piszczą podczas hamowania. Myślałem że to przez wodę na obręczy, więc wytarłem je suchą szmatką, ale to nic nie dało. Potem odblokowałem hamulce myśląc że klocki są mokre, wytarłem je, ale to nic nie dało. Czy da się to jakoś naprawić czy tylko wymiana hamulców lub koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki CI się starły przez jazdę w gorszych warunkach i rezonują bo przylegają płasko do powierzchni obręczy. Musisz je poluzować i ustawić pod kątem, aby obręczy dotykały stopniowo. Popularną metodą jest "na kartę kredytową". Odkręcasz śrubę klocka, pomiędzy niego a obręcz wkładasz kartę na 1cm od przodu roweru, dociskasz ręką ramię hamulca do obręczy i dokręcasz klocek. W ten sposób będzie on lekko pochyły powierzchnią hamującą względem obręczy i unikniesz tego rezonansu.

 

https://roweroweporady.pl/jak-wyregulowac-hamulce-v-brake/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psikam tym odtłuszczaczem i jakoś to nie pomaga. Może źle używam tego odtłuszczacza.Rozumiem że psika się na obręcz i klocki?


Jest!!!!! Udało się!!!!! Hamulec nie piszczy. Wystarczyło psikać przez dłuższy czas odtłuszczaczem i kręcić kołem. Potem zaczekać i znowu psiiiiiik i obrót kołem i tak parędziesiąt razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...