Skocz do zawartości

[Rower 29er] Trek x caliber 9 vs GT Zaskar Sport 2017


uhnntiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebował bym pomocy, aby choć trochę rozwiać moje wątpliwości. Miałem okazje już odbyć jazdę obydwoma rowerami i dalej nie umiem się zdecydować. Potrzebował bym rady który rower lepiej wybrać, który w przyszłości będzie łatwiej "ulepszać". Trek czy GT? Dodam tylko że oba są w zbliżonej cenie.

 

Trek: 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/2045600-2017/

 

GT:

http://www.gtbicycles.pl/rowery/2017-gorskie-sztywne/xc-race/zaskar-29-sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rowery ogółem są dość podobne, X-Caliber raczej trochę lepszy (zwłaszcza amortyzator). Żaden nie ma tapera ani sztywnych osi, co ogranicza możliwości ich rozbudowy. Za to geometria w obu przypadkach jest raczej progresywna (zwłaszcza patrząc na kąt główki ramy) – to duży plus w większości zastosowań.

 

Jeśli nie masz na nie sporej zniżki (rzędu 20%), to może być warto poszukać innych ofert. Albo poczekać do wyprzedaży z tego sezonu.

 

edit: a jeszcze teraz zauważyłem, że Zaskar ma korbę FSA. Patrząc na to jak mi się gnie korba FSA w szosówce to bym go chyba odrzucił. Zwłaszcza że XC30 nie robi szału.

Edytowane przez bts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT to ogólnie sa długie chociaż często słyszę ze to 'geometria szlakowa' :icon_confused: Ale dobrze ci się jezdziło na obu- jak piszesz-tylko że po dwóch, trzech godzinach w siodle o geometrii będziesz mógł dopiero coś powiedzieć.. wtedy może wrócić temat mostka lub ćwiczeń na kręgosłup lędźwiowy.  

Trek wydaje się bardziej sportowy. 

 

(mimo wszystko wymiana korby jest tańsza niż amorka:)

 

Wybierz tego który ci się bardziej podoba bo ty z nim będziesz najwięcej czasu spędzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedzi. Zastanawiam się jeszcze nad jednym, bo fakt, jak wyżej,  że przy krótkiej przejażdżce koło sklepu trudno stwierdzić jakie będą odczucia w porównaniu do paro godzinnej jazdy. Mój wzrost to równe 190 cm a długość nogi wew. 94cm, W jednym sklepie proponują mi ramę w przypadku GT L, a Treka 19,5, w innym sklepie powiedziano mi, że to za małe ramy. Wiem, że najważniejsze są moje odczucia, ale boje się że faktycznie może się okazać po dłuższej wycieczce że źle dobrałem rozmiar, ktoś ma jakieś spostrzeżenia na ten temat ? Nadmienię tylko że w obecnym rowerze mam rozmiar 21,5 z tym że rama ma całkiem inną geometrie(jest to rower bardziej crossowy niż MTB), więc nie mam porównania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak na cross'a to 21,5 " jest stosunkowo mały - biorąc pod uwagę Twoje warunki fizyczne.

W przypadku Treka raczej 21,5 ", ale oczywiście możesz, a nawet powinieneś się przymierzyć także do 19,5 " - będziesz miał porównanie.

GT w rozmiarze L jest mniej więcej porównywalny z Trekiem 21,5 " u którego długość podsiodłówki jest większa, ale długość górnej rury i deklarowany przekrok są podobne.

Ciekawe jakie są realne długości ram, bo te które podają są bardzo duże w stosunku do długości podsiodłówek i przekroków.

Podobno u Treka realna długość jest mniejsza.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...