Skocz do zawartości

[DT XM 401 czy 421]


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

Które wybrać i dlaczego ?

401 to szerokość 22,5mm a 421 to 25mm, waga i wysokość praktycznie ta sama.

 

Zastosowanie to cross country po lasach ale też czasem góry.

Waga 95 kg, 29 cali HT.

Chciałbym wkładać opony 2,1-2,35.

Szprychy planuję Sapim CX-Ray

Czy 421 o szerokości 25mm nie będzie za szeroka do 2,1 opony ? 

 

Wg opisu DT 401 jest do All Mountain a 421 do All Mountain ale też trochę do XC i Enduro co wydaje mi sie nieco sprzeczne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All Mountain i XC sprzeczne? DH i szosa są sprzeczne, a jeśli chodzi o dziedziny MTB obecnie różnice w sprzęcie się rozmywają.

 

Ja bym brał szerszą obręcz bez zastanawiania skoro waga podobna. Dla opony 2,1 wcale nie będzie za szeroko - to obręcz 22,5 mm dla opony 2,3 - 2,4 mogłaby być "na styk". Im szerzej tym lepiej, bo opona lepiej zachowuje się przy niskim ciśnieniu.

Ja mam oponę 2,25 na obręczy 22,5 mm z przodu i przy ciśnieniu rzędu 1 bar w terenie jest naprawdę bardzo fajnie, ale na asfalcie na ciasnych zakrętach opona zbyt mocno się ugina i koło chce uciec. Rezultat jest taki, że 1,5 bara to bezpieczne minimum.

Z tyłu mam oponę 2,1 i wcale nie jest jeszcze kwadratowa. Spokojnie obręcz mogłaby mieć te 25, ba - może dopiero przy 30 mm zrobiłoby się kanciasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

All Mountain i XC sprzeczne?

 

Może niejasno napisałem.

401 do AM - OK

421 do AM ale też troche do  XC i troche do Enduro.

Rozumiałbym , że AM bardziej w kierunku XC albo bardziej w kierunku Enduro. 

Może chodzi o to, że jest bardziej uniwersalna ??

 

Ale jeden głos za 421 juz jest ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 421 trzeba jeszcze 100 dopłacić względem 401, więc jeśli to ci nie robi różnicy bierz szerszą.

Arni zdaje się założył oponę 25mm na obręcz 25mm i działało to, więc o 2,1" nie masz co się przejmować.

Zresztą obecnie obręcze 25 nie uchodzą za jakieś szerokie specjalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To jeszcze podrążę temat, bo powoli się przybliżam do finału  : D

Stanęło na XM421, 401 odpadają. Zastanawiam sie tylko, czy nie mógłbym dać na przód XR361. Zawsze to troszkę lżej ; ) 

Koła do hardtaila, przód jest mniej obciążony i amortyzowany wiec na pierwszy rzut oka XM421 na tył i XR361 na przód powinno być OK. Nie planuję zakładac opon szerszych niż 2,25 i chyba tez nie będę zalewał mlekiem, jeżdżę 2.5-3.0 tył, 2-2.5 przód.

Koła raczej nie w góry - w góry będą Maviki z jakimiś pancernymi oponami.

 

Mylę się z tym XR361 na przód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...