Skocz do zawartości

[mycie] Przenośna myjka niskocisnieniowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy korzysta ktoś z was z przenośnych myjek niskociśnieniowych? Chce taka kupić (do 500zl max). Ma służyć tylko i wyłącznie do mycia roweru. Czy ktoś z was może coś polecić sprawdzonego w tej cenie? Karcher za duzo ponad budżet niestety ;/ Zalezy mi na tym aby była przenośną ponieważ nie mam w bloku możliwości jako tak używać normalnej a mycie na myjkach samochodowych słyszałem ze nie ma sensu bo myjki te maja spore ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mycie na myjkach samochodowych słyszałem ze nie ma sensu bo myjki te maja spore ciśnienie

A stań Ty 3m od roweru i będziesz miał myjkę niskociśnieniową. Nie trzeba naparzać z 10cm po łożyskach żeby umyć rower. Choć fakt ze większość przed włączeniem strumienia wody, wyłącza myślenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam  bardzo fajnie sie myje rower (sama przyjemność ) . Taniej chyba nic nie kupisz , cena trochę przesadzona ale cóż zrobić .

 

Nie wiem czy oglądałeś:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarveyDent

 

Tak, wiem ze można bezpiecznie umyć normalna myjka ale chce coś mobilnego. To ostatnie zdanie mogłem sobie darować... ;)

 

 

@Witboj

 

Masz takie urządzenie czy znalazłeś na szybko? 

 

 

 

 

 

 

Co do karchera widziałem testy (akurat nie od SzajBajk) i oczywiście nadało by się idealnie ale cena za mocno przesadzona ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdy wypad w góry biorę 6 litrowy opryskiwacz ogrodowy Kwazar + 10 l wody dodatkowo. Rower wożę w aucie a trzymam w pokoju więc musi być czysty. Daje toto radę. Oczywiście jak masz opony oblepione 5- cm warstwą błota to trza najpierw przejechać szybciej aby odpadło. Pierwsze płukanie, potem ramę i koła przetrę szmatką i spłukuję. Rower oczywiście nie błyszczy ale jest praktycznie czysty. Nie ma akumulatorów, elektroniki i kosztuje takie coś pewnie od 60-150 zł. Na co dzień trzymam w piwnicy i jak mnie dopadnie deszcz to po powrocie spłukuję od razu i rower jest czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

@Witboj

 

Masz takie urządzenie czy znalazłeś na szybko? 

 

 

 

 

 

Znalazłem na szybki. Mam zwykłą myjkę ciśnieniową Karcher - w sztycy mam regulację ciśnienia - żaden problem mieć niskościśnioniową w sekundę. Zresztą wąż ogrodowy robi za myjkę niskociśnieniową ;-) Opryskiwacza i wytwornice piany też są. Krótko mówiąc nie mam jak usprawiedliwić brudnego roweru :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupilem Karcher OC3 i nie załuje ;) Cena duza ale warto, na jednym ładowaniu spokojnie mogę umyć nawet dwa rowery, male gabaryty, można zabrać to ze soba wszędzie. Jedyny minus to mały zbiornik na wodę - 4l (żeby umyć rower dość mocno uwalony to min 2 pełne zbiorniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie do końca jest tak samo. W ręcznym atomizerze/myjce ciśnienie zależy od tego ile napompujesz powietrza. Karcher ma stabilne ciśnienie. Do tego masz różne końcówki, szczotki, które możesz założyć na lancę. 5 barów jest na tyle bezpieczne, że nie wymyje smaru z łożysk. Owszem cena zdecydowanie większa. Ja potrafię domyć rower jednym góra 1,5 zbiornikiem wody. Nie zajmuje to jakoś szczególnie dużo czasu. Najpierw spryskanie wszystkiego wodą, aby namoczyć błoto. Potem spłukiwanie, a co nie zejdzie to zakładam szczotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/marolex-auto-washer-premium-12-l-myjka-samochodowa-i5963531643.html

Wczoraj był pierwszy test. Zamarznięte błoto po 40km jazdy po górkach. Kupiłem ją z myślą o pozbywaniu się błota przed włożeniem roweru do auta, no i potem- żeby w domu już nie musieć nic robić. 

GCr_tyTNTrKVS20V2Dn6yA.png

Myjka dała radę, polecam! 12l jest akurat, min. 10l. Ale żeby domyć porządnie rower to trzeba by dokupić spryskiwacz z jakimś detergentem plus taki zestaw (który już do mnie jedzie):

https://www.aliexpress.com/item/6-pcs-lot-Bicycle-Chain-Cleaner-Cycling-Clean-Tire-Brushes-Tool-Kits-set-Mountain-Road/32704761327.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8jzZ98

t7HqG2oyQGyb8gAbBPzB4A.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2018 o 15:25, kurt_hectic napisał:

http://allegro.pl/marolex-auto-washer-premium-12-l-myjka-samochodowa-i5963531643.html

Wczoraj był pierwszy test. Zamarznięte błoto po 40km jazdy po górkach. Kupiłem ją z myślą o pozbywaniu się błota przed włożeniem roweru do auta, no i potem- żeby w domu już nie musieć nic robić. 

GCr_tyTNTrKVS20V2Dn6yA.png

Myjka dała radę, polecam! 12l jest akurat, min. 10l. Ale żeby domyć porządnie rower to trzeba by dokupić spryskiwacz z jakimś detergentem plus taki zestaw (który już do mnie jedzie):

https://www.aliexpress.com/item/6-pcs-lot-Bicycle-Chain-Cleaner-Cycling-Clean-Tire-Brushes-Tool-Kits-set-Mountain-Road/32704761327.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8jzZ98

t7HqG2oyQGyb8gAbBPzB4A.png

 

daj znac jak sie sprawuje ten zestaw.

czy warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.01.2018 o 15:25, kurt_hectic napisał:

http://allegro.pl/marolex-auto-washer-premium-12-l-myjka-samochodowa-i5963531643.html

Wczoraj był pierwszy test. Zamarznięte błoto po 40km jazdy po górkach. Kupiłem ją z myślą o pozbywaniu się błota przed włożeniem roweru do auta, no i potem- żeby w domu już nie musieć nic robić. 

GCr_tyTNTrKVS20V2Dn6yA.png

Myjka dała radę, polecam! 12l jest akurat, min. 10l. Ale żeby domyć porządnie rower to trzeba by dokupić spryskiwacz z jakimś detergentem plus taki zestaw (który już do mnie jedzie):

https://www.aliexpress.com/item/6-pcs-lot-Bicycle-Chain-Cleaner-Cycling-Clean-Tire-Brushes-Tool-Kits-set-Mountain-Road/32704761327.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8jzZ98

t7HqG2oyQGyb8gAbBPzB4A.png

 

Jak ten zestaw do czyszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...