Skocz do zawartości

[problem] Nowy rower z pewnym problemem


PiterPocztek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc tak zakupiłem nowy rower https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-540-275-id_8350454.html

i mam pare pytan.

Mianowicie mój problem polega na tym, że mając z przodu 3 z tyłu od 5 w górę podczas pedałowania tylko i wylacznie naciskając na lewe pedało pojawiają się odgłosy tykania. Jest to 1 tyknięcie na obrót, myslałem, że łańcuch o coś obciera ale wszystko jest okej. Myślicie, że jest to kwestia dobrego wyregulowania? Na dzień dzisiejszy nie mam możliwości podjechania do sklepu a nie wiem o co może chodzic.

 

Mam jeszcze drobne pytania a nie chce zakładać nowego tematu.

Rozchodzi się o rękawiczki, mam uszkodzona wewnętrzną częśc dłoni, oraz palca mniej wiecej dopołowy. Czy możecie zaproponować rękawiczki długie z w miarę dobrą wkładką w środku ?

 

Pytanie rozchodzi się również o spodenki z wkładką. Przeczytałem sporo artykułów i wiem tyle, że najlepsza by była wkładka żelowa. Pytanie moje jest takie czy możecie polecić jakies spodenki(niekoniecznie z wkładką żelowa) do około 50/60zł? Będę spędzał na rowerze okło 2/3 może w porwyach do 4 godzin co by się dobrze spisywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy to linka od przedniego hamulca nie stuka o ramię korby przy każdym obrocie. Czy tak dzieje się tylko na trzecim biegu z przodu? Wrzuć rower na stojak (lub użyj znajomego), zobacz czy dźwięk jest słyszalny bez obciążenia, kręć pedałem aż uzyskasz odpowiedź. 

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak moi drodzy, bylem w sklepie no i serwisant wzial rower cos porobil i tak:

przezutki chodzą na pewno płynniej ale, czestsze i glosniejsze jest to tykanie/obcieranie. Zwrocilem uwage jak sie ma sytuacja na to serwisant, że tak musi byc.

Pytanie do was, co teraz z tym fantem zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Twój mechanik jakoś nie ma zbytnich ciągot do trafnej i słusznej diagnozy. Tykanie/obcieranie musi być? Zmień mechanika albo zanoś mu rower "w tygodniu" a nie w okolicach łyk'endu  ;)

 

A więc, czy masz pedały płaskie czy wpinane? Czy tykanie pojawia się zawsze w tym samym miejscu? Tylko podczas pedałowania? A czy podczas pedałowania ręką (a więc bez obciążenia) też? Wspomniałeś, że dźwięk jest słyszalny tylko podczas ciśnięcia w lewego geja - czy sprawdziłeś czy jest dokręcony?

 

Spotkałem się z tykaniem, zawsze w tym samym miejscu co obrót korbką które spowodowane było niedokręconym suportem. Inne tykanie to linka przedniej przerzutki. Pasek od nosków. Sznurówka uderzająca o ramię korby.

Itepe itede etcetera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc poziom frustracji przerósł wszelakie oczekiwania.

Udział przedmiotów trzecich wykluczam w 101% nic nie obciera ani nic z tych rzeczy.

Diagnoza po baaaaaaardzo szczególowych oględzinach dla laika takiego jak ja, to krzywe zębatki.

Pytanie co z tym zrobić ? Na własną ręke czy iść jeszcze raz do tego sklepu i im powiedziec co i jak? Bo iść do jakiegos polecanego serwisu i za to płacić choć mam rower od tygodnia średnio mi się uśmiecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A więc tak 2 razy serwisanci mnie zbyli w sklepie mowiąc, że regulacja pomogła. Po 3 razem zmienili mi wózek przerzutki oraz linke. I wiecie co? Dalej jest chu..wo !!! Ja nie wiem, co oni robią. Mianowicie przy mnie kręcili na stojaku było okej wszystko. Dziś zrobiłem 2km i dalej coś nie gra, dalej coś obciera tym razem duużo mocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu łańcucha i zakręceniu korbą widać że blaty są krzywe,czy wyglądają na proste?Jeśli są  krzywe to może być wina korby lub suportu.Ale tak czy tak,to w nowym rowerze nie powinno tak być i serwis powinien usunąć tą wadę.Jeśli natomiast są proste,to po prostu winną jest mało sztywna korba,która tak sie wygina w czasie jazdy.A czy przypadkiem nie jeździsz na zbyt dużych przekosach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ahoj a więc troche się wyjaśniło rower ogólnie sprawuje się już okej ale dalej jest drobny mankament a więc :

Czy to normalne, że korba pod dużym obciążeniem się wygina? Mianowicie, wózek przerzutki ustawiony okej ale jak mocno nadepnę na prawy "pedał" łańcuch obciera o wózek natomiast bez obciążenia wszystko jest okej. Serwisant mówił, że mogą występować "mikro przechylenia" tylko, że na mikro to nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię decathlon ze względu na buty, ale serwis rowerowy jest na niskim poziomie.

Jak się mocno wygina to suport jest tandetny.

Suport wykręć (pewnie kwadrat), smarem grafitowym lekko przesmaruj gwint ramy i skręć.

Jak masz suport z nakrętkami plastikowymi, to nic nie zdziałasz , trzeba wymienić na kwadrat lepszej jakości.

Winne może być jeszcze ramię korby. Zdejmij ściągaczem, zobacz czy korba w miejscu mocowania suportu nie jest odkształcona, skręć ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj załogo!;) A więc tak rower był 8 dni w serwisie i co...i nic. przezutki działają płynnie i jest okej problem się pojawią przy mocnym naciśnięciu pedałów. Coś o coś ewidentnie obciera natomiast przy normalnej jeździe jest ok. Serwisanci mówią, że nic nie poradzą na rodzaj materiału z jakiego jest zrobiona korba ale problem widzą i słyszą. Pytanie jest takie: co mogę zrobić w tej sytuacji? na razie nie będę nic na własną rękę wymieniał bo rower ma miesiąc i przejechanie może z 2 kilometry. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower nie spełnia oczekiwań użytkownika.

Wymiana na wolny od wad. Wada techniczna nie jest naprawiona, więc wracasz do serwisu ponownie. Zanim jednak tam pójdziesz idziesz do miejskiego/powiatowego rzecznika praw konsumenta, jest bezpłatny .

https://uokik.gov.pl/rzecznicy.php

 

Ps. W serwisie zwyczajnie mają to w 4 literach, stąd takie załatwienie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak no... Jak złapie duża górkę niskie przełożenie, będę się starał na stojąco jechać z mocnym naciskiem na pedała o problem będzie. Jutro wybiorę się w trasę, o dziwo znajomy kupił identyczny rower tylko używkę zobaczę jak u niego śmiga. Jeśli będzie okej u niego to zostaje ten rzecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...