Skocz do zawartości

[amortyzator] FOX F80 RL


Kameleon0110

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! 

Ostatnio prosiłem o poradę co do wyboru widelca. Już go kupiłem i mam pewne wątpliwości. Jest to fox F80 RL nie wiem jaki rocznik. 

 

Link do aukcji: 

http://allegro.pl/amortyzator-fox-rl-f80-stanidealny-26cali-skok80mm-i6809862044.html?snapshot=MjAxNy0wNS0wNlQwODozNjozNy4yNTJaO2J1eWVyO2EzZTViOGJkMTAwNmE0YjRiZjIzNTMzZDgyOWJhY2MyOTUwMGEwNzNlNTUzMDQ5NDY0YmFhYjQ2YTQyMmQyZjM%3D

 

Mianowicie chodzi mi o to czy on nie ma blokady skoku (tzn ten nie ma ale czy nie powinno jej być). W praktyce nie jest mi potrzebna. 

 

Druga rzecz to taka, że on cały czas jest sztywny, nie idzie go ugiąć dociskając kierownicę, natomiast przejeżdzając przez nawet małe nierówności fajnie je wybiera oraz tłumi jak np zjeżdżam z krawężnika. Może to dla Was głupie pytanie ale w tym temacie nie jestem obeznany. Wydawało mi się, że każdy amortyzator można docisnąć rękami a takie coś pierwszy raz widzę. Ogólnie to jazda na nim jest bardzo komfortowa. 

 

Może wiecie jaki to model dokładnie patrząc na fotki z aukcji? 

 

No i jeszcze jedna rzecz to serwis a w zasadzie jaki olej mam lać i jakie ciśnienie powinno być ustawione pod daną wagę. Może macie jakiś manual?

 

Jeśli są jakieś szczególne niuanse związene z tym modelm  będę wdzięczny jeśli się podzielicie. 

 

Z góry pięknie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na moje oko to rocznik 2007.

 

2. Ze zdjęć wynika, że bez blokady skoku - nie widać niebieskiego pokrętła od blokady skoku. Odkręć imbusem 2 mm czerwoną nakrętkę od regulacji powrotu i sprawdź czy jest tam sześciokątny trzpień (blokada skoku), który można wkręcać/wykręcać. Może pokrętło od blokady skoku zgubiło się.

 

3. Dziwne, że nie możesz go ugiąć. Może jest zalany złym olejem i przez to ciężko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Z tego co pamiętam, dekoder numerów seryjnych foxa dosyć dobrze działał:

https://www.ridefox.com/help.php?m=bike

Sprawdź. U mnie wyszło, że było coś kombinowane ze skokiem amora :) Na szczęście przez kogoś kumatego. Na stronie można też wygrzebać instrukcje do starszych modeli foxa.

Problemy z ugięciem na postoju nie są normalne - ja po kupnie zrobiłem od razu przegląd i to też polecam..

 

Mogę się mylić, ale na prawej goleni pod pokrętłem regulacyjnym powinien być niebieski pierścień od blokady, coś jak na moim byłym F90RL:

46piES9.jpg

Pewny nie jestem, bo wszystkich werjsji amora nie znam. Może były jakieś fabrycznie obrzezane.

RL w nazwie oznacza rebound/lockout więc blokada powinna IMO być.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem na dole amora niebieskiego pokrętła? Jeśli tak to może jest to wersja Terralogic (zawór inercyjny) i dlatego ręcznie go nie możesz ugiąć, a działa na wybojach.

 

Wrzuć numer amora do wyszukiwarki Fox-a. Coś Ci może powie i będzie wiadomo ile i jaki olej lać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Naklejka na dole prawej goleni ( czerwona ) prawdopodobnie ma napis Bump Treshold, czyli regulacja punktu otwarcia zaworu inercyjnego , o którym pisze Kowal.Jeśli tak jest to prawdopodobnie masz model Fox F80X. W sumie 650 pln za terralogic to całkiem dobra cena.

 

 

No i jeszcze jedna rzecz to serwis a w zasadzie jaki olej mam lać

Przede wszystkim o właściwej lepkości . Jeśli poprzedni właściciel zalał go Castrolem ( nie wiadomo jakim ) to sugerowałbym go wymienić na zalecany lub oryginalny. Szczególnie w wersji Terralogic. Powinien być Fox Suspension Fluid 7,5 WT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...