Skocz do zawartości

[Pompka] Naprawa starej pompki stacjonarnej czy kupno nowej


morfeusz1805

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 10 letnią pompkę Author'a Air turbo jeszcze w starej wersji, bo teraz jest już II. Pompka ma sprężanie, ale kiedy chcę pompować to bardzo trudno wkładając końcówkę do pompowania ją ustawić tak (prawa lewa, wysunąć,włożyć głębiej) aby w ogóle pompowało. Trzymając za rączki nie dam rady wykonać ruchu w dół jakby coś ją tam zatykało. Myślałem o zmianie uszczelek. Wyjąłem też sprawdzić wąż  przy końcówce.  Nie wiecie jak w ogóle ten wąż w tej końcówce się trzyma? W innych pompkach widziałem jakieś spiralne zakończenia itp. aby wąż pod wpływem ciśnienia nie wyskakiwał z końcówki. Tu jest po prostu włożony. Zakręcisz nakrętkę, to i tak swobodnie można wyjąć. Nigdy mi nie wyskakiwał, ale teraz kiedy odkręciłem aby sprawdzić i ponownie zakręciłem, zaczął wyskakiwać i muszę dodatkowo go przytrzymywać.  Ma ktoś taką pompkę i wie co w niej jest grane?

 

 

Jeżeli ewentualnie pompka jest do wywalenia (choć ta dobrze wygląda i nie była dużo eksploatowana), to jaką byście zaoferowali w przystępnej cenie (nie chce przepłacać za logo)? Chciałbym aby konstrukcja była przemyślana, rozbieralna,  dobre mocowanie węża, przynajmniej cylinder metalowy z tłokiem,  z manometrem, wytrzymała. Mam MTB i pompuje do 5 bar, ale chciałbym aby była też możliwość spokojnego napompowania do np. 8 czy nawet więcej. Nigdy nic nie wiadomo, może szosówka wpadnie mi w łapy... Czytałem że budżetowe i przyzwoite pompki stacjonarne  robi firma  Beto. Ale dokładnie jaki model, dlaczego właśnie ta a nie inna, może ktoś wytłumaczyć? A może inne ciekawe solidne, budżetowe, ale bez ekstrawagancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, właśnie rozpoczyna się sezon, więc pewno w lidlu niedługo będzie tydzień rowerowy :)

ja mam właśnie lidlowską pompkę stacjonarną (już kilka dobrych lat), pompuje nią rowery (i piłki bo ma końcówki) całej rodzinie i działa bez zarzutów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz zrąbaną końcówkę zakładana na wentyl. Można kupić końcówki SKS, są dobre i trwałe.

 

Co do pompek z Lidla - miałem trzy, najstarsza - aluminiowa się złamała, następna trzyma się dobrze, w kupionej przed rokiem końcówka zakładana na wentyl była tak miękka, że po kilkunastu pompowaniach nadawała się do wymiany. Na szczęście można założyć dowolną końcówkę i na razie mam sks właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie trafiam na taką "ściankę" jak źle założę końcówkę na wentyl.

 

Czy jak zaczęły się problemy z pompowaniem, to wymieniałeś dętki w rowerze? Jakie masz wentyle? Bez zakładania na wentyl pompuje bez oporu?

Zobacz w jakim stanie są uszczelki, jak wyszczerbione, z farfoclami, to koszt wymiany zamknie się w granicach kilku złotych (o ile kupisz w stacjonarnym, a nie z przesyłką). Nowa końcówka Authora to okolice 35zł lub taniej jak trafisz na promocję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie trafiam na taką "ściankę" jak źle założę końcówkę na wentyl.

 

Tak wiem że to jest przyczyną "ściany", jednak wcześniej obojętnie jak włożyłem końcówkę na wentyl to nie było problemu z pompowaniem. Uszczelka jest lekko na krawędziach wyszczerbiona dlatego chciałem od razu ją kupić. Niestety w żadnych sklepach stacjonarnych w moim mieście nie było. Dziwili się w ogóle że o coś takiego pytam. Powinienem pewnie od razu kupić całą pompkę niż uszczelkę wartą 2zł...Żeby jednak uszczelka była tylko problemem, to za przesyłkę też bym dopłacił choć przepłacać 5razy nie uśmiechało mi się za bardzo. Ale doszło także mocowanie wężyka w głowicy. Jest to głęboko osadzone więc ciężko zobaczyć jak to działa. Ale po wyjęciu i ponownym włożeniu wężyk zaczął wyskakiwać. Wobec powyższego w grę w chodzi wymiana głowicy albo ewentualnie już pompki.

Wentyle mam presta. Te same początkowo bez problemu można było pompować, teraz takie kwiatki jak w/w.

 

Można kupić końcówki SKS, są dobre i trwałe.

Zapewne są trwałe, jednak do 10 letniej pompki gdzie korpus, tłok itp. zaraz może paść to jednak chyba za drogie. A nawet, to jakie dokładnie końcówki, bo widziałem parę ich rodzai?

A równie dobrego ale budżetowego?

 

Jak jakościowo są głowice Beto? Cena około 10zł jest atrakcyjna. Jeżeli jakościowo są całkiem przyzwoite to dokładnie który model? http://www.aplus-beto.com.tw/Products.aspx?pl=5&p=1

Jakby co, to średnica zewnętrzna wężyka mojej pompki 10mm a wewnętrzna 4mm.

 

Tak, bez zakładania na wentyl pompuje normalnie. Więc korpus, tłok są chyba ok tylko uszczelki/końcówka szwankują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...