Skocz do zawartości

[rower] xc do 5500zl


Yah0o_121

Rekomendowane odpowiedzi

ramka i amor Ruleza to dobre propozycje, z tymi częsciami i moim zestawem, byloby dokladnie 5500zl i waga 9kg.

9kg naprawdę robi wrażenie... :)

 

Jednak nie chciałbym kupować nic za granicą, a tymbardziej przez eBay... nie mam do tego zaufania jakoś...

Najlepiej by było złożyć wszystko w jednym sklepie :) Polecisz jakieś dobre miejsce do składania roweru w Wawie? I wtedy bym miał gwarancje na wszystko w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie sportowcy :wink: .

Ze wszystkim się zgadzam oprócz tego SID-a .

Po uj mu ( koledze ) ten SID? :D:D:D .

No chyba że startuje w wyścigach xc albo maratonach i potrzebuje naprawde lekkiego amora.

 

I zapomnieliście ( zresztą ja też :) ) o wadze kolegi .Jak jest szczupak to nie widze problemów.

Ale jak waży ok albo powyżej 80 kg to SID jest problematyczny w przeciwnieństwie do REBY :)

 

Pozdrawiam

Jarek

 

Ja polecam Bednarską.Spokojnie Tobie to złożą :D .

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do amora, jestem już prawie pewien - REBA SL z manetką. Nic lepszego nie jest mi potrzebne, a w maratonach nie startuje. A waga "kolegi" :) wynosi w sumie niewiele, bo ok 60 - 65kg :)

 

PS. Jarus220, jak będziesz w tym sklepie to sie spytaj o Cuba ltd r, bo nadal sie na dnim zastanawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobo Twoje opinie to sa chyba z palca wyssane. Sid owszem sztywnoscia nie grzeszy, ale to co napisales to juz gruba przesada. Przy wadze kolegi dałby rade spokojnie, w porownaniu do reby, bedzie jednak wymagał serwisu cześciej , i o tym trzeba pomyslec. Mysle ze reba jest wystarczajaco lekka a przy tym sztywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że wyszukujecie dość specyficznych części, ściaganych nawet z e-bay'a...

 

Na szybko znalezione kilka najważniejszych rzeczy prosto z allegro:

Rama: Giant XtC Team 2006 - 1200zł

http://www.allegro.pl/item130119418_nowa_r...6_czerwona.html

Amor: Manitou R7 Super ClickIt TPC - 1200zł

http://www.allegro.pl/item128789310_amorty...umrowerowe.html

Koła: Mavic CrossLand CenterLock - 760zł

http://www.allegro.pl/item129510356_kola_m...umrowerowe.html

Hamulce: Shimano LX DC - 690zł

http://www.allegro.pl/item130991298_nowe_d...isc_okazja.html

 

To takie najważniejsze i najdroższe części. Wyszło razem 3800zł. Zostaje 1700zł na pozostały sprzęt: przerzutki (300zł), korbę (400zł), kasetę (150zł), łańcuch (100zł), dętki i opony (200zł), sztycę (100zł), kierę i mostek (200zł), siodło (200zł), gripy (20zł), linki (20zł)

 

Ceny waliłem już tak wygórowane, że wyżej na allegro się chyba nie da :) Jeśli o czymś zapomniałem to sorry, tak jak mówiłem, na prawie każdej części da się jeszcze zjechać w dół (nie wspominając, że 3/4 części jest od jednego sprzedawcy i dostaniesz rabat :D ).

 

Za 5500zł, przy odrobinie czasu i poświęcenia, złoże Ci rower do XC i maratonów ważący 10 kg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

przymierzam się do kupna roweru do xc, jeszcze przed zimą tego roku. Rower powinien kosztować do 5,5k zł. Najpierw myślałem o Cube'ie Limited Race (RS Reba SL, masa ~11,5kg, Shimano XT/LX, hamulce MAgura Marta), jednak po przedwczorajszej wycieczce do warszawskiego Skiteamu okazało się, że został im tylko jeden egzemplarz w rozmiarze 16. Kupowanie takiego roweru przy moim wzroście 175cm nie jest dobrym pomysłem :(

Kontynuuję poszukiwania, ale nie jestem pewien czy uda mi się znależć jakiegoś LTD R...

 

I tu pojawia się pytanie: Czy znacie rower podobny osprzętem/amorem/masą do tego LTD Race?

 

Proszę, powiedzcie też, czy Cube LTD Race to dobry wybór za 5500zł? Może jest coś lepszego w tej cenie? :D

 

 

Pojedź na Karolkową do Skiteam i zobacz sobie srebrnego Cuba Airmatic Teamline albo Laserline 2005.

Przeceniony z 14 kzł na 7 czy 6,5 kzł. Nie pamiętam. Obejrzysz i się zakochasz :P

Gdyby, nie to, że kupiłem dopiero Cuba LTD CC to bym wziął tego Airmatica częściowo na raty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobo Twoje opinie to sa chyba z palca wyssane. Sid owszem sztywnoscia nie grzeszy, ale to co napisales to juz gruba przesada. Przy wadze kolegi dałby rade spokojnie, w porownaniu do reby, bedzie jednak wymagał serwisu cześciej , i o tym trzeba pomyslec. Mysle ze reba jest wystarczajaco lekka a przy tym sztywna

mialem dwa sidy. sl'a i sida 100. sid 100 mial szeroka podkowe wiec byl ok. a sid sl dal sie skrecac w rekach. a ja nie jestem silaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie startujesz w maratonach, to po co tarcze? Dobre v-ki wystrczą, no ale to Twoja decyzja.

Jezeli nie chcesz e-bay'a, nie ma problemu. Możesz kupić XTC'ka + rebe + mój zestaw = 5,5k oraz 9,5kg.

(Wszystkie czesci w moim zestawie mozna kupić bez najmniejszego problemu w kazdym normalnym sklepie rowerowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie startujesz w maratonach, to po co tarcze? Dobre v-ki wystrczą, no ale to Twoja decyzja.

Jezeli nie chcesz e-bay'a, nie ma problemu. Możesz kupić XTC'ka + rebe + mój zestaw = 5,5k oraz 9,5kg.

(Wszystkie czesci w moim zestawie mozna kupić bez najmniejszego problemu w kazdym normalnym sklepie rowerowym)

a co maja maratony do tarcz? to jakas klasyfikacja - maratony to tarcze a xc to v-brake?

a moze rogi - to podjazdy a gieta kierownica to zjazdy? :)

ale co tam - powrot do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadę się po paru sklepach, jak tylko wyzdrowieje...

Popytam, popatrzę i coś wymyślimy. Jak na razie chyba najbardziej pasuje mi propozycja Ombre (Reba SL + XtC + zestaw Ombre :) ). Nie wiem jeszcze, czy wybrać tarcze, czy jednak zostac przy V-kach. Czy dobre V-ki (Avid SD7) wystarczą do ostrego XC? Czy może warto obniżyć klasy osprzętu i kupić za to jakieś dobre hydrauliki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Rulez, Nox to zaista ramka i sam chętnie bym ją nabył ale nie mam kasy na rower na razie... :P

 

Tak sobie usiadłem, poszukałem po forum, poczytałem kilka postów i aukcji i za 5500zł jestem w stanie złożyć rower poniżej 9kg :(.

Bazą na pewno byłby Nox Eclipse - 1290 gram (ramka podana przez Rulez'a) i Manitou R7 Super Clickit (1510 gram). Masa bazy wyjdzie bardzo przyzwoita - 2900 gram :) (dla pewności dodałem 100 gram "marginesu" :D ). Do tego kółeczka na obręczach i szprychach DT, piasty pewnie Novatec i XTR, oponki Miśki Comp S Light, napędzik Srama X.9 i X.0, korba FSA lub RaceFace, hamulce v-ki Avid'a SD7... Ło, matko!! Ale brykę bym złożył!! Aż się podnieciłem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie... poniżej 9kg to super wynik... Czy ta ramka Noxa jest dostępna w polsce (w sklepach)? Myślę, że wystarczyłby mi Introvert Authora, lub XtC... Te ok. 300g nie robi dla mnie ogromnej różnicy. Mógłbyś napisać bardziej szczegółowo, z jakich podzespołów składała by się twoja "bryka" ? :)

 

Edit: hmm... nieźle.. ceny sklepowe, czy allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji.Żbik......a propos tych kółek podanych przez Ciebie.Mam chwilową potrzebę zmian i mnie nosi B) . W tej chwili mam przód Rigridy Taurusa 2000 z chamionami i XT-kami.Na Tyle identycznie z tym że DM-24 ze wzgledu na moją (sporą :wink: ) masę. Jak myślisz ? Czy to coś poprawi ( poza wyglądem) czy przeciwnie... pogorszy?.Zwracam sie do Ciebie bo masz wagi w tzw.:"małym palcu" ;):D .

 

P.S. Jeżeli uważasz że za bardzo odbiegamy od tematu to: "tnij waść...wstydu oszczędż." B)

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to postaram się nieco to przybliżyć i wirtualnie zbudować "mój" rower:

Rama: Nox Eclipse 1290 gram (pod vki) lub BopLight Maraton Team 1340 gram (pod tarcze)

Amor: Manitou R7 Super ClickIt 1510 gram

Stery: hmmm... ;) 120 gram

Koła: obręcze DT XR 4.1 850 gram, szprychy DT Revo 330 gram, piasty Novatec (przód) 83 gramy, XTR (tył) 310 gram, opony Michelin Comp S Light 940 gram, dętki Maxxis Ultralight 260 gram, zaciski BBB lub TranzX 70 gram

Mostek: BopLight 110mm 128 gram

Kiera: Tioga Taskforce 130 gram

Sztyca: Promax Carbon 210 gram

Klamki: Avid FR1 155 gram

Hamulce: Avid SD7 360 gram lub jakieś lekkie tarczówki (nie znam się :P )

Manetki: Sram X.0 Grip 180 gram

Przerzutka przód: Shimano XT 150 gram

Przerzutka tył: Sram X.0 210 gram

Kaseta: Sram PG-990 270 gram

Łańcuch: Sram PC-99 HollowPin 290 gram

Korba: ja na pewno włożyłbym StrongLight Oxale Two ??? gram ale zaproponuję w tej sytuacji Shimano XT H2 866 gram gram

Pedałki: CB Chrome 300 gram

Siodło: do wyboru do koloru (byle lekkie B) )

Pancerze i linki: Accent Supreme. Accent Teflon 130 gram

Gripy: Author 25 gram

 

RAZEM: 9170 gram bez siodła

 

O czymś zapomniałem? B)

 

A teraz niech ktoś podliczy koszta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Żbika jak najbardziej godny polecenia. Zresztą nie wiele sie rozni od mojego. 9kg za 5500zł to zaden problem. (Może Cie wyjsc minimalnie więcej niz 5,5k, po za tym ja bym udeżył w rebe)

Co do v-ek vs. tarcze. Po co kolejna wojna? V-ki są lzejsze, tansze, latwiejsze w ewentualnej naprawie itp. owszem tarcze hydrauliczne lepiej hamują, lepsza modulacja. Ale skoro nie startuje i nie wymaga cudów, to po co przepłacać? Moimi poprzednimi postami zasugerowałem tylko zeby sie zastanowił czy naprawde potrzebuje tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze, czy wybrać tarcze, czy jednak zostac przy V-kach. Czy dobre V-ki (Avid SD7) wystarczą do ostrego XC? Czy może warto obniżyć klasy osprzętu i kupić za to jakieś dobre hydrauliki?

 

Polecam LX model 2004 z równoległym prowadzeniem klocka. Lepsze od Avida SD7.

Ale tak ogólnie to tarcze są super! Szczególnie docenisz to kiedy nie słyszysz szlifowania felgi mokrym piaskiem, błotem czy innym syfem i nie boli Cię wówczas serce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo, co ma piernik do wiatraka?

Jak mozesz porownywać rower do samochodu? Ja porownuje hamulec do hamulca, a nie piernik do wiatraka. Mimo iz napisalem ze to tylko moja sugestia, ze warto sie nad tym zastanowic to Ty chcesz sie koniecznie klocic i udowodnic ze tarcze sa lepsze... Wez troche poluzuj, autor topicu zadecyduje sam czy sa mu potrzebne hydrauliki, czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LX model 2004 z równoległym prowadzeniem klocka. Lepsze od Avida SD7.

 

Hahaha.... Ale mnie rozbawiłeś!!!! Jeździłeś chociaż na którymś z nich?? Ja miałem oba, LX z równoległym ponad sezon, Avida SD7 mam od ponad sezonu i nie ma najmniejszego porównania!! SD7 to najlepszy hamulec w swojej klasie cenowej!! LX z równoległym prowadzeniem i swoimi luzami i dzwonieniem to dla Ciebie super hamulec?? Brawo!!

 

Odnośnie hamowania, to Ombre nie napisał, że tarczówki lepiej hamują w trudnych warunkach. Dobre vki przy normalnych warunkach pogodowych i jakościowych (tzn masa roweru i bikera) zatrzymają tak samo rower na tym samym dystansie jak tarczówki. Sprawdzałem wielokrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...