Skocz do zawartości

[suport] Zerwany gwint, wklejanie?


olek741

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w tamtym sezonie zerwał mi się gwint suportu. Wie ktoś może czy tutaj da się jeszcze to wkleić? Klej mam, suport kupię na dniach. 

Lewa miska starego suportu została w ramie więc muszę ją wykręcić i wkleić nowy chyba. Macie jakieś porady lub co mogę innego zrobić? 


tkL8Bjvl.jpg

 

 

H7oLjq8l.jpg

FxZ1iOml.jpg

ue94QbFl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie pytam jak można było do czegoś takiego doprowadzić? Przecież to widać i czuć jak tylko coś sie delikatnie odkręci ... Jedyne co cie ratuje to przegwintowanie na ita ... ale szukałbym nowej ramy.

Czułem już minimalny luz, a to z czystego lenistwa już tak wyszło. Będę myślał nad przegwintowaniem jak nie to trudno.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ile to pozostałości po misce, a ile już rama. Brzeszczotem po przeciwległych stronach przecinasz pozostałości miski, na mniej więcej dwie równe części i wydłubujesz płaskim śrubokrętem resztki miski. Wiadomo lekko uszkodzi się gwint, ale to nie wpłynie znacząco na bezpieczeństwo ramy, jak to zrobisz z głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcinasz pozostałości przy górnej części mufy, jak przytniesz gwint to się nie martw.

Jak przetniesz, odginasz wkrętakiem,(ostrym ale twardym) pozostałości.

 

Potem, najlepiej gwintownikiem (droga inwestycja) przegwintować, lub nasmarowanym suportem (i mufa też nasmarowana) wkręcać o dwa obroty, jeden wstecz, wkręcać o dwa obroty itd Jak dojdzie do końca, wykręcić, wytrzeć z paprochów, i wkręcić na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcinasz pozostałości przy górnej części mufy, jak przytniesz gwint to się nie martw.

Jak przetniesz, odginasz wkrętakiem,(ostrym ale twardym) pozostałości.

 

Potem, najlepiej gwintownikiem (droga inwestycja) przegwintować, lub nasmarowanym suportem (i mufa też nasmarowana) wkręcać o dwa obroty, jeden wstecz, wkręcać o dwa obroty itd Jak dojdzie do końca, wykręcić, wytrzeć z paprochów, i wkręcić na stałe.

Dzięki za podpowiedzi! Będę jutro siedział i nad tym myślał [emoji4]

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

To tak tylko dodam, że kupiłem suport i klucz do niego. Wygrzebałam stara miskę i nowa udało się wkręcić z lekkimi oporami. Cały suport prawdopodobnie uda się wkleić po lekkim zeszlifowaniu ramy

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...