Skocz do zawartości

[4000-6000] Kross B7/B8, Trek SF 6, Specialized EPIC HT, Scott Scale 950 - kiedy kończy się logika?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zestaw 089 + 520 i słabe mam wrażenia. W bucie po roku i 5000km wyrwałem pół plastiku z przykręconym blokiem - od jednej strony się rozwulkanizował plastik. Szewc skleił za 15pln, póki co od kilku miesięcy trzyma.

 

Pedałki prawy ok ale lewy po 3 miesiącach już miał lekki luz, wymagał rozebrania. Potem pół roku i znów luz, więc w rok miał trzy serwisy w tym dwa konieczne a ten ostatni to taki zwykły, pozimowa wymiana smaru.

 

 

Podobno jest duża różnica między 520 a wyższymi modelami w trwałości właśnie. A czy wybierzesz 540 czy XT to już kwestia zasobności portfela.

 

 

Aha, but po tych pięciu tysiącach w miejscu styku gumy z pedałem się wyślizgał, jest gładki. I generalnie oba buty w tym miejscu wydają często przeraźliwe dźwięki - nie pomaga odtłuszczanie, smarowanie olejem, silikonem, po prostu wyją i koniec. Czasem. Jak zajadę te buciki to kupię cokolwiek innego, Force, Sidi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w M088 3 lata, od roku posiadam nowszy model, tzn M089 i w przeciwieństwie do kolegi bardzo sobie chwalę - są bardzo wygodne, mają dobrą regulację i jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów z trwałością. Jedyne co mnie trochę wkurza to rzep zapinany do wewnątrz, ale to może kwestia mojej wąskiej stopy: Jak buty się trochę zamoczą, odchyla się i haczy o korbę.

 

Co do pedałów to nie wiem jak 520stki ale 530 użytkuję już 4 lata i (chyba nie ma się czym chwalić) nigdy ich nie rozbierałem bo działają bez zarzutu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Bierz 540-tki. Mają najlepszy stosunek ceny/jakości/trwałości. W XT płacisz za napis. 

 

Buty to sprawa indywidualna. Podstawowe shimano to taki "wieśniak", jest tani, nieokrzesany ale nie do zajechania, nie wie co to "luksus" i traktowanie stopy "delikatnie". I na początek to są bardzo dobre buty :) Po przesiadce na buty z "wyższej" półki poczujesz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...