Skocz do zawartości

[sztyca]kcnc ti pro lite czy coś innego?


LifeIsGood

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie sztyca a kierownica, ale rozmawiałem z zaprzyjaźnionym właścicielem sklepu rowerowego: zamówił na test karbonową kierownicę, różnica w obwodzie była na tyle duża że podczas skręcania pękła obejma.

 

Także ja sobie z głowy już wybiłem te chińskie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd te chińskie rzeczy, ja mam jeden sprawdzony sklep i (przynajmniej wymiary) wszystko jest ok, na pewno nie można kupować podróbek, a wogóle to ta przygoda z kierownicą była parę lat temu czy niedawno? Bo chinczyki nie wiem czy wiecie ale próbują naśladować Japonię- zaczęli na podrobkach a teraz już zaczynają robić własną pozycję na rynku,a wsumie to już ją mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kupując Peak'a poszedłem do sklepu, obejrzałem i zdecydowałem się na zakup. Tutaj kupujesz kota w worku od kogoś kto może robi tą kierownicę w szopie a może w super fabryce. Jednak Accent bierze jakąś tam odpowiedzialność za wypuszczany produkt.

 

A ile znowu było tych pękniętych Peak'ów? Nie wszyscy ludzie jeżdżący na Peak'u siedzą na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kupując produkt markowego producenta, możesz mu zaufać.

Kupując coś chińskiego nie masz żadnej pewności co do jakości.

Wszystkie informację o pękającym karbonie staram się filtrować. Chodzi o ogólną zasadę

 

Te sztyce wyglądają bardzo ładnie :) akurat na sztycę jeszcze mógłbym się skusić. Na kierownicę raczej nie. Więcej od niej zależy. Wolę karbonowego Syntace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątków o chińskim karbonie było wiele. Nie macie o tym pojęcia to nie zaśmiecajcie kolejnego.

 

 

A ile znowu było tych pękniętych Peak'ów? Nie wszyscy ludzie jeżdżący na Peak'u siedzą na forum.

Było tego sporo, doskonale o tym wiesz. Wystarczy przejrzeć wątki o tych ramach. Zaklinanie rzeczywistości nic tu nie zmieni. Wystarczy wziąć do ręki, obejrzeć, by stwierdzić, że Peak to miernej jakości produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@montell81, handlujesz tym, że się tak zaperzasz? :)

 

Patrząc na temat wątku, to karbonowa sztyca jest jak najbardziej w temacie. A nie jest w temacie rama Accenta, o której Ty zacząłeś.

 

Masz fajnego bajka na fajnej ramie i prawdopodobnie jesteś w temacie, więc możesz coś wnieść. Chętnie posłucham, bo nie miałem nigdy w ręku chińskiej sztycy. Na tym polega dyskusja.

 

Nie chce Ci się, to daj innym porozmawiać. Nie baw się w moderatora w cudzym wątku :)

Edytowane przez California
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie handluję i sam dowiedziałbym się czegoś więcej o tych chińskich sztycach dlatego nie lubię, jak wszędzie gdzie pojawi się temat o chińskim karbonie, tam wypowiadają się o nim osoby, które z nim nie miały nic wspólnego.

 

Ale masz rację, to temat o sztycy kcnc (nota bene też o niej kiedyś myślałem) więc swój offtop kończę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam ta sztyce, ktora podlinkowalem i jedyne do czego mozna sie przyczepic to dziwny ksztalt barylek do montazu siodelka. Maja okragly profil, a np. te w kcnc cechuja sie wieksza powierzchnia styku. Zobaczymy, jak bedzie sie dalej sprawowac, na razie przezyla pare jazd na mazowszu i jeden dzien w gorach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam ta sztyce, ktora podlinkowalem i jedyne do czego mozna sie przyczepic to dziwny ksztalt barylek do montazu siodelka. Maja okragly profil, a np. te w kcnc cechuja sie wieksza powierzchnia styku. Zobaczymy, jak bedzie sie dalej sprawowac, na razie przezyla pare jazd na mazowszu i jeden dzien w gorach. 

 

A jaka waga jeźdźca jeśli mogę zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te baryłki nazywają się profesjonalnie wałeczkami, a ich kształt podyktowany jest rozmiarem oraz materiałem z jakiego wykonane są pręty siodełka.

 

Nie widzę w tej aukcji, żeby te wałeczki były w różnych rozmiarach

 

Mają tam też opcję z bardziej rozbudowaną tą "łódką". Nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa ;)

 

@@barbapapa11, którą opcję masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie waleczki, tego slowa mi brakowalo, jakos nie moglem sobie przypomniec. Mam wersje z wezsza lodka, nie widzialem, ze sa dostepne z bardziej rozbudowana, bo pewnie na taka bym sie zdecydowal. Cena nie byla zaporowa, wiec zdecydowalem sie zaryzykowac, jedyne czego sie obawiam to wytrzymalosc otworu, w ktory wlozony jest walec trzymajacy srube, ale z drugiej strony w duzej ilosci sztyc jest to tak rozwiazane. Pojezdzimy, zobaczymy. Jezeli chodzi o moja wage-70kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...