Skocz do zawartości

[Lampka] Mactronic NOISE XTR 03


thomason89

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, thomason89 napisał:

Ostatnio zauwazyłem że gdy bateria ma jakies 20-30% w pewnym momencie całkowicie odcina napiecie i dopiero po podpieciu do ładowania zaczyna świecić.

Czy to wina akumlatorka mam już go ok 2lat?

Tak wogóle to jakie polecacie aku do tej lampki oczywiscie nie zamierzam celowac w orginalne.

Ta to może być wina akumulatora, spróbuj wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

niedawno odebrałem z paczkomatu mojego XTR 03. Jestem mocno zawiedziony ilością światła, którą daje ta lampa. Gdyby kosztowała 150 zł, byłoby OK. Jednak lampa kosztuje około dwa razy tyle. Za taką cenę spodziewałem się, że będzie przynajmniej dwa razy lepsza od trzy razy tańszego Scream 243 lm. Szczególnie, że producent deklaruje 540 lm w trybie HIGH. Tryb BOOST 750 lm to jakieś nieporozumienie. Kto będzie wciskał ciągle przycisk przez 3 sekundy, żeby na pół minuty mieć jako takie oświetlenie drogi. Dla mnie jest to, tak samo jak Scream, lampa świecąca na koło a nie daleko przed koło. Film z mojego testu można obejrzeć tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mactronic zawsze kłamał w opisach produktów.

 

Przykład ostatni z życia: T-Roy. Wg producenta 2200lm, 3h świecenia w trybie max, 5200mAh.

Lampka na diodach XM-L czyli starej generacji, które przy 3A dają 1040lm. Dwie to 2080lm a nie 2200. Ale przy prądzie 6A a skoro toto na pakiecie 5200mAh świeci rzekomo 3h to znaczy, że diody dostają obie łącznie po 1,7A, znaczy się po 850mA per led. A światła przy takim prądzie to xm-l generuje 380mA, czyli dwa dają 760lm.

 

Wykonanie fajne, mocowanie super, wizualnie mi się lampka podoba ale w życiu nie kupię. Bo zwyczajnie kłamią jak smok!

 

 

Zobacz ile można mieć światła za 300pln :)

 

79094955185431369566.jpg

 

Dwa Convoye S2, 3,04A sterowniki programowalne, diody XM-L2 4C, jeden to ref, drugi to kolimator 15x90*, łącznie wydałem na nie 270pln, używam 4 sezony. Ogniwa 3400mAh Panasonicka do dziś działają jak złoto, ładowarka Intellicharger i2 też spisuje się bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie naładujesz, żeby naładować trzeba wyjąć akku i naładować w ładowarce. Wolę to niż jeździć z małą plamą przed rowerem :)

 

Zresztą nawet nie używam trybu 100%, bo do normalnej jazdy 18% w zupełności wystarcza przy dwóch latarkach. A wtedy mam czasu pracy ponad 5h. W terenie i na speedzie używam 32%, wtedy akku wystarcza na ponad 3h w tym 3h bez spadku jakości. Nie wiem jakie masz doświadczenia z latarkami, jakiego S2 miałeś w rękach ale te wymaxowane modami robią robotę, zdjęcie mówi wszystko.

 

A skoro o USB wspominasz, potrzebujesz - to zobacz Fenixa, nie pamiętam symboli. BC30 czy BT30, chyba z literkę R na końcu, ten z wyświetlaczem. Ładowanie z usb, światło i rozkład konkret, do tego klakson pod palcem. Jedyne na co mógłbym rozważać przesiadkę. U chińczyka 100USD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Convoy'e BD06 i S9 są ładowane przez USB.
A co do BC30 R, to ma niewymienialny akumulator, więc pewnie dłużej niż kilka lat nie pociągnie ( zależy ile kto jeździ ).
EDIT
Za 100 dolców, to można mieć chyba coś lepszego...
EDIT 2
W podobnej cenie jest nieco słabszy ( w teorii ) Raveman PR1200 : http://www.ravemen.com/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=8&id=1  , który ma najwyższą klasę wodoszczelności i posiada funkcję powerbanku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, że Convoy świeci 3 razy czy nawet 4 razy większą powierzchnią to nie widzisz? Tak pi razy oko masz wersję z kolimatorem, ona sieje mocno na boki. Moim osobistym zdaniem się nadaje to jako doświetlenie a nie jako główna lampka. Ale różni ludzie, różne potrzeby.

Zresztą napisałeś, że miałeś stocka convoya, model diody wymieniłeś ale najważniejszej rzeczy nie - jaki był w nim sterownik. Bo jak 2.1 czy słabszy to nie dziwota, że świeci jakby chciał a nie mógł.

 

W sieci znajdziesz moje porównanie S2 z refem  do Mactroników Scream i Noise. Sorry, z czym do ludzi... No i jeszcze kwestia ekspozycji, w zdjęciach miałem ustawioną stałą, w filmie z kolei ekspozycja dostosowuje się do aktualnych warunków, czyli niweluje różnice między jasnością poszczególnych lampek jeśli włączane są na zmianę.

https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13282

 

 

A tutaj porównanie rozkładu światła wersji z kolimatorem i bez:

63182242153816638533.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś link do oferty, na której rok temu nabyłem konwoja i tam są wszystkie informacje o jego parametrach. Rozmawiałem również z osobami, które przerabiają konwoja na rower. Koszt takiej przeróbki za każdym razem wychodził 250 zł. Za produkt bez gwarancji, dzięki - nie skorzystam. Kto co lubi. Na XTR 03 cokolwiek da się jeździć, na konwoju nie.

Cytat

Convoy S2+ T6-4C 7135*8 LED Czarna

LED: XML2 T6-4C

Temperatura koloru: 4300-4500k

Obudowa: aluminiowa kolor Czarna

Sterownik: AMC7135*8 2800mAh

Zasilanie: ogniwo 1x18650 (w zestawie 2 akumulatory LG MJ1 3500mAh)

Tryby świecenia: Dwa typy świecenia:

1.trzy poziomy:10%-niski 40%-średni, 100%-wysoki

2.pięć trybów: 10%-niski 40%-średni, 100%-wysoki, stroboskop, SOS

Waga: 88g

Opakowanie: Białe opakowanie podarunkowe z logiem CONVOY

Jasność: Około 1000 lumenów

Rozmiar: 118(dł)x24.1(śr.)mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250pln? Chyba oszlalałeś, ja za dwie topowe wersje w tym jedna na mega życzenie bo kolimator w S2 ciężko wsadzić, dopiero w S2+ się da - zapłaciłem łącznie 270pln. 130+140pln u Darka, sterowniki programowalne na attiny25v z kontrolą temperatury, 3,04A w diodę, szkiełka AR, kody termiczne i elektryczne.

 

Aktualnie topowa-topowa wersja na trzech diodach kosztuje 170-180pln. Nie wiem więc skąd żeś te 250pln wziął.

 

No i końcówka genialna, na convoyu nie da się jeździć :002:

 

92137374584249530813_thumb.jpg

 

Z mojej strony end of topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem specyfikację i pokazałem na filmie, jak ta specyfikacja oświetla. Problem w tym, że nazywasz konwojem lampę, która z konwojem ma wspólne diodę i obudowę. Przez takie opinie internautów rok temu straciłem czas na kupno tego szitu. Tak samo w sieci można znaleźć wiele opinii, że Mactronic XTR 03 jest super mocną lampą. Jak jest super mocny również pokazałem na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OnTheBike napisał:

Tutaj można zobaczyć jak "wspaniały" Convoy stock u mnie świecił. Czyli ponownie mamy oświetlone przednie koło a dalej ciemność.

A po co mi to. Wiem doskonale jak świeci ten model i inne, siedzę w tym. Twój tekst to stek bzdur nie popartych żadnymi racjonalnymi argumentami. Te same brednie o tym że s2+ stockowo jest do niczego. Odnoszę wrażenie że chcesz się wyżyć za swój błąd zakupowy i tyle. Przykro że tak się stało, ale Twojej racji w tym nie ma. Naciąłeś się na jakiegoś "Janusza" który zrobił opis kopiuj-wklej bez pomyślunku i masz efekt.

Wymień reflektor na kolimator 20x60 i będziesz zadowolony z Convoya. Opcjonalnie wymiana pasty jeżeli tego nie było, ale sądzę że przepłaciłeś za fabryczną wersję i tyle.

250 zł to kwota naprawdę wymyślona. Kupisz w tej cenie latarkę po modach i dobre akcesoria. Sama przeróbka to koszty o wiele mniejsze, zależy co się zmienia. Co do gwarancji, nie czepiając się słówek, nawet od osoby fizycznej ją masz (rękojmia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie umiem kupić latarki, podeślij jakąś do testów razem z parametrami. Nagram film jak oświetla konkretna latarka z konkretnymi parametrami.

Jeśli 250 zł to kwota wymyślona, tzn. że Dariusz z forum światełka jest dobry w wymyślaniu. Taką kwotę mi zaśpiewał rok temu, więc straciłem zainteresowanie tematem "Convoy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Mactronic (xtr) ma tę zaletę, że jest gotowym produktem dostępnym od ręki i nie wymaga doktoratu z latarkologii, jest bardzo przyjazny dla użytkownika (ładowanie, mocowanie) z bardzo dobrym światłem. Może nie najlepszym, ale zdecydowanie wystarczającym do jazdy tu i tam. I z bardzo dobrym rozkładem światła, jak na tego typu lampki (nie świeci punktowo).

Jest trochę jak iPhone - są tańsze, są mocniejsze, ale w całości jako gotowy produkt robi robotę. Aha, w iPhone nie wymienię akumulatora, a tu tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosłownie wszystkie modele s2+ jakie są dostępne w sprzedaży i w różnej konfiguracji. Nie mam zamiaru nic Ci wysyłać bo nic mi nie udowodnisz, mylisz się i tyle.

@cervandes kupował u Darka i za dwie zapłacił 270 zł, a Ty że za przerobienie chciał 250 zł. Bez jaj. Za tą kwotę u Darka byś kupił zestaw, ale nie sam mod. 

Skoro na Convoy nie da się jeździć, to kup sobie KDLight BL70s https://diodek.pl/kdlight-bl70s-xhp70-2-3000-realnych-lumenow/ 

EDIT :

Da radę, czy dalej za słabo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OnTheBike napisał:

Skoro nie umiem kupić latarki, podeślij jakąś do testów razem z parametrami.

Kupić to chyba umiesz, bo kupiłeś. Ale ustawić lampki do testu, to już nie bardzo. Nie gniewaj się, ale ten film to jakaś katastrofa i to nie ze względu na lampkę/i. Jeżdżę na Convoyu S2+ wprost od pana Chińczyka, po czarnym lesie, i jest lepiej niż dobrze. Koszt całości, czyli lampka, dwa akusy 3,4 i porządna ładowarka - 145 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze opcja taka, że trafił na oszusta czy wadliwy egzemplarz (choć o takim nie słyszałem) - może ma 3 czy 4 AMCki, przecież takie wersje ekono też istnieją.

 

Łącznie Convoi zamówiłem u Darka ponad 30, masa ludzi widząc jak się trawa na poboczu pali zamówiła. Różne warianty, barwy itp. Nikt niczego nie zareklamował a minęły 3 lata od tych zamówień. O czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Ale skoro kupił u sprzedawcy rok temu, to ma jeszcze rok gwarancji, niech reklamuje. Ponadto samo może zweryfikować czy idzie te 2.8A w diodę czy nie. Wystarczy miernik i dobre przewody, albo ogólnie miernik chociaż ze średniej półki.

Poza tym zobacz film, przepaść między lampką a Convoyem w oświetleniu terenu. Widać o wiele większą moc. Poza tym podpis pod filmem mówi dużo "nie widzę deklarowanych 1000 lm". A ja założę się że nawet jak by było 1000 lm to i tak będzie marudzenie.

 Szkoda że po roku wpada na forum i płacz jaki to Convoy ble, Darek zdziera kasę a XTR to nieporozumienie.

EDIT :

Która jest mocniejsza lampka ?

UTh2ohz.jpg

Zvym8c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, cervandes napisał:

Istnieje jeszcze opcja taka, że trafił na oszusta czy wadliwy egzemplarz (choć o takim nie słyszałem) - może ma 3 czy 4 AMCki, przecież takie wersje ekono też istnieją.

Dlatego proponowałem, że mogę przetestować jakąś lampę. Ale jak nie, to nieeee! Ja na pewno więcej sh*tvoy'a nie kupię. Możecie się rzucać, że kamera przekłamuje itp bullsh*t. Tak się składa, że na nagraniu teren jest bardziej oświetlony, niż w rzeczywistości.

Ponieważ macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem, powtórzę kolejny raz, że zarówno sh*tvoy'a, na którym nie dało się jeździć jak i XTR, na którym od biedy można było jeździć odesłałem na zwrot 14 dniowy. W związku z tym nic w tych lampach nie będę mierzył ani modyfikował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez nigdy nie przepadałem za wytworami mactronica, wiem jak swiecą convoye bo znajomi mają, dla mnie była wada że to jednak dwie latarki. Postawiłem na " oryginalnego " solarstorma x2, poprawione chłodzenie w środku za pomoca miedzianych tuleji, jedna oryginał na długo, drugi przerobiony na kolimator szeroki, po za miastem spokojnie na 30% da się jechać bateria po kilku latach użytkowania starcza mi na 4-5h. Lampka 160zł, przeróbki koło 50-70zł i lampka za mniej niż 300. Aktualnie jeszcze kombinuje nad daszkiem co by nie świeciło na drzewa do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...