Skocz do zawartości

[koła] obręcze UST


scaraab

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Szukam kół UST a więc bez dziur dla szprych. Jakie oprócz mavica są na rynku? Celuję w topowe aluminiowe, choć jeśli ktoś zna jakieś carbonowe nie obrażę się. Zaznaczam że wyrosłem już z zabawy z taśmą. W sieci widziałem XTR-y ale nie dam głowy czy nie ma tam taśmy. Jakieś FSA, Fulcrum, nie wiem jak z crankami. Proszę Was o linki, opinie jeśli używacie. Używam maviców SLR ale średnio je lubię ze względu na tylną piastę. Koła 29cali, przód oś 15, tył 12x142 napęd dziesiątkowy, przeznaczenie XC maraton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie potoczne. ;)

Z taśmą jest ten problem że większość mleka idzie w uszczelnienie taśmy. Przerabiałem różne koła i różnych taśmujących łącznie z sobą i efekt zawsze był ten sam. Z obręczą UST nie ma tego problemu. Jeśli już użyję mleka bo kupię lżejszą oponę to po jakimś czasie ściągam oponę szmatką czyszczę obręcz zakładam oponę zalewam pompuję i po sprawie. Taśmę muszę albo wygrzebywać myć zakładać bawić się. Nie chce mi się. Przeglądałem ofertę i są obręcze mavica UST do kół składanych. Obręcze 821 czy jakoś tak. Taka opcja również mnie satysfakcjonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używasz słabych taśm,lub źle oklejasz, dziś zmieniałem taśmy Duck tape w sumie profilaktycznie, po pełnym sezonie.

Żadnych podciekań czy odklejania.

Używam duck tape 25 mm wchodzi w obręcz 22,5 mm idealnie, kleiłem 2 warstwowo.

Aktualnie zakleiłem Gorilla tape, jednokrotne, dużo grubsza od silvera, w ułożeniu przez swoją większą sztywność, jeszcze łatwiejsza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze naklejona taśma uszczelni opone nawet bez mleka o ile opona będzie ust. Najlepiej montować taśmę nieco szerszą jak pisze vpablov

Obręcz bez dziur na nyple jest problematyczna w montażu nypli, dużo łatwiej i dużo lżej wychodzi system z taśmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej, jeśli taśma jest trochę węższa, wtedy trudne jest jej równe naklejenie, poza tym stopka opony zaczepia o brzeg taśmy i może ją przesuwać, a nawet odklejać miejscowo - sprawdzane ze zwykłą srebrną taśmą Duck Tape. Dużo też zależy od kleju, jaki zastosował producent taśmy.

Koła, które składał mi Dawid w 2015 roku nadal mają tą samą taśmę i póki co nie zmieniam jej, bo nie ma takiej potrzeby. Przeżyły cztery zalewania płynem i dwa komplety opon, jeździły również z dętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku serwismenów, kilka rowerów, kilku jeźdźców i problemy podobne. Wasze wypowiedzi stoją w opozycji do mojego zdania i doświadczenia. :) Waga obręczy nie jest aż tak znacząca: mavic 821 wydaje się lekką obręczą. Zestawy fabryczne kół przystosowane do UST również wypadają nieźle (doświadczenie z maviciem, fulcrumem). 

Odbiegliśmy nieco od tematu. Bardziej od dywagacji na temat kury i jajka chodzi mi o przegląd rynku UST: kół gotowych. Czy znacie jakieś koła gotowe UST z pominięciem Mavica? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...