Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[Przyczepka] Przyczepka rowerowa dla dziecka

przyczepka dla dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Noita

Noita

Świeżak

• Użytkownik
  • 25 postów
  • Imię:Joka

Napisano 18 marzec 2017 - 09:20

Hej rowerowi maniacy!

Szukałam, lecz nie znalazłam, a temat bardzo ciekawy. Mianowicie przyczepki rowerowe dla dzieci.
Nie chodzi mi o doczepkę dla kilkulatka, tylko przyczepkę w której dziecko siada.

Szukam właśnie takiej przyczepki i po pierwsze włos mi staje gdy widzę ceny - 2-5k - to już wolę samochód na dorżnięcie albo drugi, dobry rower... natomiast te przyczepki poniżej 1500zł są raczej dwuosobowe bądź mają różne opinie.

Może macie doświadczenia jeśli chodzi o takie pojedyncze przyczepki dla maluchów, o stosowanie leżaczka dla dzieci półrocznych, jak się jeździ z takim maluszkiem na dalekich wyprawach?
Patrząc na jakość naszych dróg do wyboru pozostają szeroki dukty leśne, bądź ścieżki rowerowe dalekie od ulic. Zdaję sobie także sprawę z tego, że przyczepka dla dziecka małego musi mieć świetną amortyzację. Widywałam wariatów, co doczepiali w środku foteliki rowerowe. No sama nie wiem...

Ktoś się odezwie w temacie? Jakie firmy co sprzedają, to się orientuję. Chodzi mi o doświadczenia własne :-)

Użytkownik durnykot edytował ten post 18 marzec 2017 - 09:50
pkt 2b

• 0

Reklama

Reklama

#2 mkuthan

mkuthan

Świeżak

• Użytkownik
  • 28 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2017 - 10:57

Jeżeli masz taką możliwość to spróbuj pożyczyć przyczepkę żeby ją wypróbować. Ja tak zrobiłem - pożyczyłem Croozer Plus i to był słaby wybór bo brakowało amortyzacji i każda próba zjazdu z asfaltu kończyła się gwałtowną reakcją dziecka.

Na następny urlop kupiłem Chariot Cougar (wersja 1, to było 4 lata temu), szukałem używanych ale kosztowały 70% nowej, więc kupiłem nową. Teraz już wiem dlaczego: przyczepka jest świetna, mimo wielokrotnego używania nadal jest w doskonałym stanie. Czyli wydałem 3500zł, sprzedam za co najmniej 2000zł co daje różnicę 1500zł. Przy użytkowaniu przez 5 lat daje to 300zł rocznie - czy to dużo za komfort dziecka i Twój?

Możesz też kupić używaną, jak ktoś dbał o nią w minimalnym stopniu i używał kilkanaście razy / rok to będzie w świetnym stanie.

• 0

#3 emremigiusz

emremigiusz

Maniak

• Użytkownik
  • 343 postów
  • Imię:Remigiusz
Garaż Rower

Napisano 18 marzec 2017 - 11:49

Ja z żoną kupiliśmy przyczepę Giant PaePod Solo,nasz mały ma siedem miesięcy. Do przyczepy władowałem kołyskę samochodową. I dziecko ma sztywno pod plecami.

Przyczepa bez amortyzacji co i tak nie przeszkadza małemu całą drogę spać. Przyczepa kosztowała 999 zł, kołyska fartła się za free. Rozważałem wiele innych, ale okazuje się że oferta Giant'a bije na łeb wszystkich pod każdym względem,waga,cena,funkcjonalność. Im droższa tym cięższa,co powinno być na odwrót. Bo jeśli przyczepa za cztery klocki waży 16 kg,no to chyba ktoś tu ma we łbie jak w teatrze.

• 0

#4 1dorota

1dorota

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 4 postów
  • Imię:dorota

Napisano 18 marzec 2017 - 15:35

ja bym się chyba bała w takiej przyczepce przewozić swojego maluszka. Kiedyś byłam świadkiem gdy w taką przyczepkę wjechał inny rowerzysta. Na szczęscie skończyło się tylko na kilku siniakach i zadrapaniach bo chłopak jechał wolno i po prostu się zamyślił. Nie chce sobie wyobrazić co by się działo jakby jechał 30 km/h i w nią wjechał. 

• 0

#5 emremigiusz

emremigiusz

Maniak

• Użytkownik
  • 343 postów
  • Imię:Remigiusz
Garaż Rower

Napisano 18 marzec 2017 - 19:36

Jak nie patrzy to i w wózek z dzieckiem może wjechać.
  • 0

#6 KrisK

KrisK

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1106 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 marzec 2017 - 08:30

ja bym się chyba bała w takiej przyczepce przewozić swojego maluszka. Kiedyś byłam świadkiem gdy w taką przyczepkę wjechał inny rowerzysta. Na szczęscie skończyło się tylko na kilku siniakach i zadrapaniach bo chłopak jechał wolno i po prostu się zamyślił. Nie chce sobie wyobrazić co by się działo jakby jechał 30 km/h i w nią wjechał. 

Patrząc na test zderzeniowe przyczepek z utami to trudno o bezpieczniejszy sposób przewożenia dziecka.

• 0

Reklama

Reklama

#7 Poochaty

Poochaty

Maniak

• Użytkownik
  • 538 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 09:16

Miałem dla mojej małej przyczepkę croozer, jednoosobową. Ma ten plus, że można do niej dokupić hamak dla niemowlaka i masę innych gadgetów. Jeździła w niej cały rok. Po roku sprzedałem za tyle samo...

• 0

Reklama

Reklama

#8 EdytaM

EdytaM

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 1 postów
  • Imię:Edyta

Napisano 23 marzec 2017 - 13:26

Ja mam przyczepkę nordic caba. Jest trochę duża, ale to z powodu, że jest przystosowana dla dwójki dzieci. Mam bliźnięta także to wszytko wyjaśnia. W tej przyczepce jest opcja że dziecko albo siedzi albo leży. To norweska firma i nie ma się do czego przyczepić pod względem jej wykonania. Co do amortyzacji to jestem zadowolona i wiem, że jak zasunę dzieci w środku to nic się im nie stanie. Nawet, gdy ja się przewrócę na rowerze to przyczepka będzie stała. Ceny może faktycznie odstraszają, ale jak dziecko z niej wyrośnie to można ją sprzedać i to po dobrej cenie. Nie wiem jak inne mamy, ale ja bym się nie zdecydowała na krzesełko dla dziecka.. Ostatnio widziałam zdjęcie, że kobieta przewoziła jedno dziecko na bagażniku, a drugie na kierowniku i było do niej odwrócone twarzą. Dla mnie to niebezpieczne. 

• 0