Skocz do zawartości

[rower górski] rama 19 cali - renowacja


Rekomendowane odpowiedzi

To tak zrobie. A ten sklep w Poznaniu co podales mi linka z tymi viperami ma dobre ceny? Bo jestem z Poznania i moge tam do goscia podjechac i kupic bez wysylki...pytanie jaka kaseta do tego? Manetko te 3/7 mam chyba zepsute bo sie zacinaja po zdemontowaniu linki i nie wchodza na niektore tryby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta w tym samym, sklepie co Vipery http://allegro.pl/kaseta-shimano-cshg41-7-rzedowa-11-28-i5348343210.html.Podkładki do kasety nie ma na aukcji.Zadźwoń i zapytaj,może ma w sklepie.Albo kup 8rz i jednego biegu nie używaj.Poza tym może się okazać że stara manetka do wymiany,i wtedy kupisz 8rz.Pamiętaj o nowym łańcuchu.

Po zdemontowaniu linki nie mają prawa pracować :thumbsup: W manetce wymień linkę na nową oraz pancerze.Odkręć tylną przerzutkę,wyczyść,nasmaruj ,załóż.Teraz zostaje kwestia regulacji.Na YT jest sporo filmów jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Lukasz28 weź kartkę , spisz wszystkie potrzebne elementy i podlicz całość , zapewne koszty już sporo przekraczają założony budżet a końca nie widać. Za 1-1,2k kupisz przyzwoity nowy rower crossowy który zdecydowanie lepiej się sprawdzi niż twój reanimowany a w końcowym rozrachunku wiele drożej nie wyjdzie.

 

@@Tatanka podziwiam cię w brnięciu w tym przedsięwzięciu , który z góry skazany jest na klęskę.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilem ze ramy nie bede lakierowac gdyz nie jest taka zla. Prawde mowiac chcialbym poprawic elementy jezdne czyli kola z kaseta i oponami to koszt maks 300 zl. Manetki i linki to koszt 100 zl. Do tego nowy lancuch i gumy do hamulcow to okolo 50 zl...musialbym miec wieksza pewnosc ze nie bedzie trzeba wymieniac tylnej przerzutki...czy o czyms zapomnialem Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatanka a co mi da w takim razie przejscie na taka kasete? Moze zostawic ten wolnobieg tylko ze nowy?

 

W takim razie jakie konkretnie rowery proponujecie w graniacach 1200 zl? Ja mam wzrostu 190 cm. Musi to byc taki z przeznaczeniem na szose ale musi tez sobie jakos radzic na nierownosciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie rozwaze kolejne propozycje. Na moj wzrost 190 cm jaka bedzie najlepsza rama?

Mimo wszystko nie chcialbym rezygnowac z odnowienia tego starego roweru. Mysliscie ze warto kombinowac z kolami na kasete czy wymienic analogicznie na nowe kola z wolnobiegiem? Jakie sa korzysci ze zmiany na kasete? Wlasnie taka aby pasowala do mojej przerzutki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta i piasta pod nią jest rozwiązaniem bardziej wytrzymałym.Dodatkowo zakładając kasetę nawet 7rz. masz możliwość uzyskania większych prędkości z powodu mniejszych koronek w kasecie niż w wolnobiegu (11 vs 13) Jeśli brakowało Ci szybkich przełożeń to weź kasetę.Jeśli chodzi o rozmiar,to zapewne 21 cali,ale podaj jeszcze długość nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...