Skocz do zawartości

[Projekt]-Stary Fisher do przeróbki, z retro na mtb.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem Krystian i potrzebuję porady w sprawie odnowieniu starego fishera w stylu retro na rower mtb.

 

Chciałbym nie naruszając ramy poprzez wymianę kół wraz z kierownicą i poszczególnymi częściami zrobić z tego klasyka rower przystosowany do szybkiej i ciężkiej jazdy.

Mam do dyspozycji: 700zł

 

Historia roweru jest taka, że kupiłem go na miejscowej giełdzie za grosze. (50zł) Rower jest ogólnie przez poprzedniego właściciela lekko przerobiony, tzn. ma maszynowe łożyska w osi mechanizmu korbowego, inna kierownica przerzutki shimano 7 stopniowe(nie wiem dokładnie jaki model), wolnobieg, hamulce chyba jeszcze pociągną. Tyla felga jest krzywa (wykonana ze stali, chromowana). Przednia koło jest centrowane i nie ma jednej szprychy. (opony w obu kołach się nie nadają. Kierownica za przeproszeniem 'z du*y' wzięta, chyba kradziona.

 

Jedyne co chciałbym zachować w tym rowerze to ramę, pomimo, że jest prawdopodobnie ze stopu stali, jest bardzo ładna i dosyć stylowa.

 

 

Poniżej mam propozycję zestawu części do przerobienia roweru, poproszę o poradę czy dobrze wybrałem, trochę krytyki również nie zaszkodzi jestem "amatorem" w tych sprawach. 

 

 

http://allegro.pl/kpl-26-lozyska-rodiairline-oczko-novatec-2kolory-i4500928917.html

 

Do tematu dołączam zdjęcia roweru. Jeżeli macie pytania co do obecnego osprzętu roweru piszcie, odpowiem.

To jest mój pierwszy temat na tej stronie, dlatego jeśli popełniłem jakieś błędy przepraszam.

 

 

zbQwu3.jpg[/img]

 

 

Za odpowiedź z góry dziękuję.

 

post-178317-0-09571500-1407700775_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne ze zdjęć nie działa, a Twój koszyk w sklepie widzisz tylko Ty, to chyba zrozumiałe. Daj screena to coś zobaczymy.

Kółka fajne piasty są z tych najtańszych od Novateca (ale nie są złe). Generalnie nie ma na tych kołach dużej marży, piasty 140 zł, obręcze 130 zł, na szprychy i przesyłkę zostaje 26,90 zł. Innymi słowy dobra cena.

Co do roweru. Jeżeli ma faktycznie wolnobieg, no to na nowe koło go nie założysz, bo jest ono przystosowane do kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj teraz wejść w linki ze zdjęciami. dodałem screena z koszyka. dzięki za odp. :) Ps. w linkach ze zdjęciami musisz je pobrać.

 
 
 
sory, że tak podaje zdjęcia
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz koszyk widzę, ale roweru nadal nie.

Zatem:

  • pedąły za drogie, bierz Accent Helium; ja bym i tak na nich zaoszczędził i dał kulkowe.
  • te opony są do streetu, na pewno nie do mtb, no chyba że głównie jazda po asfalcie ale wtedy mówimy o crossie a nie mtb ;)
  • widelec i mostek są ze sobą niekompatybilne - widelec jest pod stery klasyczne a mostek pod a-head.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz widelec z gładką rurą (nie gwintowaną), stery a-head 1" najtańsze i do tego mostek również koniecznie na 1 cal. Zaoszczędzone pieniądze wydaj na lepszy łańcuch, korbę i suport. Ewentualnie zasugerowałbym mocniej giętą kierownicę - dopiero teraz udało mi się ujrzeć Twój rower i widzę że trąci criuserem ;) Celowałby w taką, ale kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...