Skocz do zawartości

[wiatrówka] wysoka intensywność


Deag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszukuje kurtki na obecne temperatury. Początkowo myślałem nad jakimś softshellem, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad wiatrówką. Preferuje szosę z wysoką intensywnością i zastanawiam się czy wiatrówki przy takiej jeździe wyrabiają? Mam 187 wzrostu 62kg wagi więc szybko marznę. Na wiggle jest fajna promocja na endure pakajak. Co myślicie? Za wiatrówkę nie dam więcej niż 200zł. Oprócz tego myślałem nad jakąś zwykłą bluzą termiczną. Korzystając z okazji wiecie może jakie firmy produkują odzież dla chudzielców z rękawami nie sięgającymi do łokci? Potrzebuje dopasowanej koszulki z długim rękawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakajak to badziewie jakościowe.

Wiatrówka ma chronić przed wiatrem, nie mieć membrany i oddychać. 

Używam wiatrówek od paru lat, zamiast kurtek membranowych. Całorocznie. Wg mnie najlepsza oddychalność ze wszystkich ciuchów chroniących przed przewianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakajak to badziewie jakościowe. Wiatrówka ma chronić przed wiatrem, nie mieć membrany i oddychać.

 

A jak z właściwościami wiatrówek przy intensywnym treningu? Spełniają zadanie czy jednak na rynku jest coś lepszego? Możesz polecić jakiś model w moim budżecie?

Swoją drogą właśnie zdałem sobie sprawę, że pomyliłem działy  :teehee:

Jeśli to możliwe proszę jakiegoś moda o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam wiatrówkę. Dla mnie to podstawowa kwestia jeśli chodzi o odzież, bo wyjątkowo nie lubię kiedy spocone/rozgrzane ciało przewiewa wiatr. Od razu jestem chory. Jeżdżę w niej w temperaturach 5-15 stopni (poniżej 5 stopni nie jeżdżę na rowerze wcale), pod spód wkładam kolejne warstwy w zależności od temperatury. Jest lekko, ciepło i dobrze to oddycha. Od 3 lat mam Montane Velo i jestem bardzo zadowolony z tej kurtki, śmiało polecam, kupowałem z UK z wysyłką do Polski, bo u nas słabo z dostępnością i drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Często jeżdżąc rowerem dość szybko się poce, jeżeli jest chłodniej tym bardziej bo jestem cieplej ubrany, zakładam koszulkę i jakaś gruba bluzę, po chwili wszystko mokre i jak wiatr wieje to tragedia, zaraz jestem chory. Myślałem żeby kupić jakąś wiatrówke. Myślę że to dobry pomysł?

Problem w tym że budżet mały. Nie ma być to firmowa, lada tylko spełniać zadanie,pobiewaz rowerem jeżdżę na budowę, do lasu na grzyby, na wykrywacz a nie na pokaz.

 

Teraz jest coś takiego w Lidlu, tylko opisane jako kurtka przeciwdeszczowa, w opisie jest ze nie przepuszcza wiatru.

http://fanlidla.pl/gazetka/2017.03.13.rower/34467,Kurtka,przeciwdeszczowa

Czym może być? A może coś innego w tej cenie albo tańsze ma allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz jest coś takiego w Lidlu, tylko opisane jako kurtka przeciwdeszczowa, w opisie jest ze nie przepuszcza wiatru. Kurtka przeciwdeszczowa, Sport i rekreacja - fanLIDLA.pl Czym może być? A może coś innego w tej cenie albo tańsze ma allegro?

 

To nie wiatrówka. Wiatrówka nie jest przeciwdeszczowa. Za to bardzo dobrze oddycha, w przeciwieństwie do tej z Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 3 kurteczki w akceptowalnej cenie. Giant core, Craft featherlight, Silvini Gela i Pearl Izumi Elite Barrier. Wiatrówkę Gianta dodałem do listy tylko dlatego, że dziś miałem okazje ją mierzyć. Nie znalazłem argumentów za ani przeciw tej kurtce. Co do Montane Velo to znalazłem tylko 1 oferte na ebayu za 90$ z Izreala  :teehee:

Edit:

Znalazłem też ciekawą ofertę pearl izumi pro barrier za 270 z darmową dostawą do Polski. Od ceny się dusze, bo planowałem wydać mniej, ale po pozytywnych doświadczeniach z odzieżą tej firmy jestem w stanie zaryzykować. Mimo wszystko czekam na jakąś poradę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, w ciucholandzie. Na dojazd na budowę chyba będzie ok ;)

Może być z ciucha, allegro uzywka. Tylko jak poznać że to prawdziwa wiatrówka?

Nie chce wydać 200zl gdzie w warunkach jakich będzie używana się zniszczy.

Może macie coś na oku na allegro lub do sprzedania sami w rozmiarze L lub XL?

 

 

Czy to jest wiatrówka?

https://www.decathlon.pl/kurtka-ekiden-mska-id_8367671.html#sXL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl Izumi mam i polecam.

Jak sprawdzić czy to wiatrówka, a nie "foliatex"? Bardzo prosto, przyłóż usta do materiału  i spróbuj przedmuchać. Jeśli powietrze przechodzi, ale z dużym oporem, to będzie dobra wiatrówka. Jeśli jest 100% szczelna to zwykły ortalion ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl Izumi mam i polecam.

;)

Również sie pod tym podpisuję.... używam od 1.5roku non-stop i jestem zachwycony tą "kurteczką"....

 

Wcześniej kupiłem 2 razy "softshell" z Lidla - a ze grzeje sie mocno - zawsze sauna w środku. JEDYNA ich zaleta - że tanie i nie szkoda jak zgubisz (1szy) lub podrzesz przy glebie (2gi).

 

Wiatrówka - to produkt cudowny - na zimę ładujesz więcej warstw pod spód(termo, polar lub ciepły polar) i możesz w tęgie mrozy śmigać (tylko musi sie zmieścić pod wiatrówką- zwróć uwagę przy doborze rozmiaru)..

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem 3 kurteczki w akceptowalnej cenie. Giant core, Craft featherlight, Silvini Gela i Pearl Izumi Elite Barrier. Wiatrówkę Gianta dodałem do listy tylko dlatego, że dziś miałem okazje ją mierzyć. Nie znalazłem argumentów za ani przeciw tej kurtce. Co do Montane Velo to znalazłem tylko 1 oferte na ebayu za 90$ z Izreala :teehee:

Edit:

Znalazłem też ciekawą ofertę pearl izumi pro barrier za 270 z darmową dostawą do Polski. Od ceny się dusze, bo planowałem wydać mniej, ale po pozytywnych doświadczeniach z odzieżą tej firmy jestem w stanie zaryzykować. Mimo wszystko czekam na jakąś poradę :D

poszukaj na forum to dowiesz się, że nową montane można kupić za 200-250 pln ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o szybką odpowiedz i radę. Potrzebuję budżetowej kurtki wiatrówki, pisałem kilka postów wcześniej. Znowu jest dostępna w rozmiarze XL i XXL za 35zl z darmową dostawa

https://www.decathlon.pl/kurtka-ekiden-id_8367692.html

Czy to jest typowa wiatrówka i będzie ok na rower?

Normalnie mam kurtki L, niektóre są XL w zależności od firmy.

Czy XL nie będzie za duża? A może brać 2xl żeby pod spód włożyć bluzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać opinie pod produktem. Wszystkie mówią to samo: "Niestety chroniąc przed wiatrem nie przepuszcza powietrza (nie oddycha), można się ugotować po kilku kilometrach. Polecam ze względu na cenę i ochronę przed wiatrem."

 

Czyli jak na coś co kosztuje tyle co flaszka wódki to chyba godne polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na tej stronie decathlonu masz pod opisem przedmiotu opinie klientów. Wszyscy jak 1 mąż piszą, że świetna na lekkie deszczyki. Nie nadaje się na ulewy. O wietrze ani słowa pewnie dlatego, że to przeciwdeszczówka a nie wiatrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety coś w tym jest. Sam dwa lata temu stałem przed podobnym dylematem i zastanawiałem się co wybrać. Postawiłem jednak na kurtkę membranową, ale w wersji Active Shell od Gore Bike. Niby kurtka jest ok, ale przy dużej i długiej aktywności wysiada. Za jakiś czas będę musiał zainwestować w typową wiatrówkę i porównał czy wypada lepiej - być może mam za duże wymagania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...