Skocz do zawartości

[Rama] Dartmoor Primal 27.5 2016-2017


BRZOZOWy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabieram się do składania maszyny na nadchodzący sezon. Zainteresowała mnie nowa rama od Dartmoora, mianowicie chodzi o Primala 27.5 (nie 27.5+). Rama przystosowana jest do kół 27.5 , chciałbym się dowiedzieć czy również zagra z kołami 26 ?. Chce również założyć foxa 34 160 mm skoku. Czy to wszystko zagra tak jak powinno ? Z góry dziękuję za odpowiedź

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła 26 wejdą, kwestia odpowiedniej piasty, by pasowała do ramy, poza tym ta rama ma dosyć nisko suport, jak czytałem test pedałami zdarza się zahaczyć o ziemię, a to były koła 27,5. Widelec 160 mm do hardtaila? Czemu nie Fox 40? Fabrycznie dają 130 mm i wydaje mi się, że wyższy nie może być. A nawet jeśli może to rower będzie mało sterowny. Chyba, że by tego foxa zredukować do 130 mm. W tedy na 100% wszystko było by ok (z kołami 27,5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tabelach dartmoora piszą że 160mm to max co można założyć do tej ramy. Oś suportu przy kołach 26 obniży się o jakieś 10 -13 mm. Wydaje mi się że przy takim skoku koła 26 zdadzą egzamin. Dlatego właśnie że mi się wydaję proszę na forum o opinie i ewentualne porady. Co masz na myśli pisząc o odpowiedniej piaście ? Ta rama ma standard 10x135. Mam piastę dartmoor vee-one ale zastanawiam się nad zmianą na revolta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boost 142 posiada nowy hornet i chyba primal ale 27.5+. Chodzi mi o to, że jak wsadze 160 to przód będzie zawarty do góry. Koła 26 nieznacznie ale jednak wszystko obniżą ( zawsze mogę obniżyć amor do 120 bo mam taką możliwość). Powinno być stabilniej. W zasadzie wszystko rozchodzi się o szerokości gum. Chętnie założyłbym oponki 2.25-2.3 tylko problem jest w uginaczu bo jest pod koła 26 :/ i Max jaki mógłbym w niego wsadzić to 27.5 o szerokości 2.1 I tu mnie boli że tak wąsko :/. A przy 26 mam większe pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.forumrowerowe.org/topic/212832-rower-dartmoor-primal-2016-275-17-fox-140mm/ 

 

 

z naszej giełdy sprzed chwili 

 

Moim zdaniem składanie takiego roweru, na kole 26", nie ma żadnego sensu. 

Rower na kole 26" jest niesprzedawalny, nawet w okolicach kasy którą w niego włożysz. 

A żenić sie z nim na zawsze, w momencie gdy to jest wymierający standard, też trochę głupio.

 

Pomijam kwestie jak to jeździ. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...