Skocz do zawartości

[9750] Kellys Hacker XT by eldo


Eldo

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Reba ma blokade skoku ktora po wlaczeniu eliminuje sag wiec proporcje sa identyczne jak przy obecnym widelcu.

Wcale tak nie jest, jak piszesz. Blokada w rebie nie wpływa na sag. Żeby mieć sag ~0mm to byś musiał ją napompować na sztywno.

 

Każdy ze swoim bajkiem ma prawo robić, co chce i każdy ma prawo to skrytykować, skoro jesteśmy na forum. Mnie by się w tej konfiguracji widział na kołach 28"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zblokowana Reba przy 95...100psi ani drgnela. Wiadomo ze przy dobiciu do kraweznika itp cos tam dygnie ale na pewno nie ma to wplywu na geometrie bo ile takich momentow wystepuje. Tak czy inaczej byly kola 26, sa 27,5 weszly by na luzie 28 myślałem o tym ale przy ew zmianie opony na 2,2" byl by problem na tyle. Przod wideł by ogarna bez problemu.

 

Ja nie mam problemu z krytyka, tylko nie trawie glupich uwag ludzi którzy wejda w dyskusje w polowie nie majac pojecia co bylo wcześniej napisane itp bo ciezko sie cofnac 2..3 strony wstecz. Mowie tutaj o wadze projektu. Tutaj nie ma modelatorow od jakiegoś czasu bo jak sie pisze prosby, wspomina w temacie zdjeciami i opisem bez reakcji (np post z 20 stycznia) to uwaga typu "modelator mu zwarzy" to sorry ale jest na poziomie ponizej gimnazjum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Eldo, Modów na forum jest kilku, więc nic nie stoi na przeszkodzie,aby pisać do kilku, a nie ciągle do jednego. Jeśli Mod nie odpowiada, to użyj opcji Zgłoś ,która jest w prawym dolnym rogu każdego posta. Wtedy na pewno ktoś zmieni to ,co chcesz.

Skoro już o krytyce piszemy  i poziomi poniżej gimnazjum, to zacznij zwracać uwagę na ortografię , składnię i znaki diakrytyczne. 

PS. Nawet nie pisz,że korzystasz z telefonu czy też tabletu, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak czy inaczej byly kola 26, sa 27,5 weszly by na luzie 28 myślałem o tym ale przy ew zmianie opony na 2,2" byl by problem na tyle. Przod wideł by ogarna bez problemu.

w 26" wchodzą koła 622 z oponą o balonie 32mm. Średnica jest nieco większa niż 26" i 2.4, ale ramy mieszczą takie koła. Osobiście poszedł bym w tym kierunku. Jak będziesz miał komplet zapuść fotę, z przyjemnością popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery DT Swiss juz sa, paczka z oponami i tarczami niedaleko wiec jutro myślę ze beda pierwsze próby w terenie i relacja foto.

 

Myślałem o kolach 29er ale nie bylem pewny czy sztywny widelec zostanie na dłużej i przy ew powrocie do Reby miał bym problem z upchaniem 29-tek. 27,5" będzie jako uniwersalny komplet. Na sztywnym secie dadza rade podobnie jak i z uginaczem na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26" sprzedałem razem z tarczami i oponami. Kupiłem 27,5" do tego tarcze (w xt było mocowanie CL w DT 6 śrub) oraz nowy kpl opon. Na razie jeden bo sam nie wiem co one potrafia jakoś nie ma informacji na ich temat w sieci. Mam w planie do konca miesiaca przejechac ok 500/600km w warunkach asfaltowo szutrowych (troche piachu i kamieni) więc rozeznam temat. Później zdecyduje co dalej. Reba jest w rezerwie, spokojnie przyjmie 27,5" z opona 1,5...2,0

Koła beda w systemie tubeless, wagowo wyjdzie bardzo podobnie jak nie ciut lżej od 26" sie zobaczy. 

Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5/2.0 w terenie szału nie robi, no ale może nie potrzebujesz innych. Generalnie fajny pomysł choć nie wiem czy idealny jeśli chodzi o napęd. Tu pojawią się sprzeczności, potrzeba dużego zakresu w terenie vs ciasnego stopniowania na szosie. Może przydał by się napęd 3x9s z przerzutką 2 zawiasową i wtedy w 5 minut dało by się to pogodzić.

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszly czesci, zaczynam zabawe 

 

Na pierwszy rzut tarcza przod / tył 160mm 85g wg producenta wg mojej wagi 95 

 

f80ea0eeb511a0efgen.jpg

 

e20210380cbddb91gen.jpg

 

Opony Schwalbe G-ONE ALLROUND 27,5x1,5 waga producenta 400g moja waga pokazała 410g więc kolejne +10g wiecej. Moze waga do kalibracji sie nadaje 

a2eb2df933964b7bgen.jpg

 

Kolo przod kompletne :

 

52c6908708e1f4c5gen.jpg

 

Kolo tył kompletne:

 

13a41dd039025eadgen.jpg

 

Całość jeszcze na stojaku 

3557e3cab3622d6fgen.jpg

 

Jeszcze dzisiaj postaram sie przegonic rower po puszczy niepolomickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzylem obwodu ale na oko widac ze teraz jest więcej. Widelec z aliexpress za 480pln 


3471c558c72ae540gen.jpg

477382a97f25d5fegen.jpg

245175f6567fb21agen.jpg

Opony milo mnie zaskoczyly jak na pierwszy rzut oka. Robia wrażenie solidnych mimo rozmiaru 1,5. Uszczelnily sie latwo, wygladaja ciekawie. Sprawdzę w terenie bedzie wiecej info na ich temat. Edytowane przez Eldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Na zdjęciu wygląda jakby z tyłu było mniejsze koło, a z przodu większe i stąd moje zgadywanie : 69 względnie 79, czyli małe z tyłu i duże z przodu.

Tylko nie mów, że oba 29 ", bo trzeba będzie iść do okulisty...

 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...