Skocz do zawartości

[ Piasta ] Novatec konwersja z QR9 na QR15 - czy ktoś rozpoznaje model piasty? (foto)


Booby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Orientuje się że można stosować adaptery do piast NOVTECA ale nie do wszystkich. Czy ktoś z Was rozpoznaje model piasty przedniej ze zdjęcia (brak jakiegokolwiek opisu na piaście)  i orientuje sie czy tu podejdzie QR15?? Od nowości jest tam QR9. Pozdrawiam.

post-126124-0-37657100-1478425587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Poprzednik ma racje - nie da się dokupić adapterów do tego modelu ale można je zrobić :) Niestety trzeba tez dokupić dwa łożyska (61902) ale to nie problem. Całość kosztowała 40PLN z łożyskami. Oczywiście w razie potrzeby można powrócić do QR9. Pozdrawiam.

post-126124-0-03350600-1480360099_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Bossowi na planszy dziękuje za ponowne otwarcie tematu.

 

Witam wszystkich zainteresowanych. Odpowiadanie każdemu z osobna na prywatne wiadomości nie miało sensu. Nie sądziłem że temat jest aż tak popularny. Dajcie mi proszę dzień to rozbiorę piastę i porobię foto co i jak.  

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat został odkopany, to ja dorzucę moje 3 grosze.
Ja również, śladem autora, postanowiłem skonwertować  tytułową piastę, ale do innej osi – sztywnej 9 mm. Pozwólcie, że zacytuję sam siebie z innego tematu.

Mam już gotowy zestaw do konwersji z QR9 na thru bolt 9. Oryginalna oś się nie nadaje do przeróbki, więc trzeba było wytoczyć nową. Dodatkowo w kapslach od QR9 trzeba powiększyć średnicę wewnętrzną i wyfrezować szczelinę, w którą wejdzie o-ring uszczelniający 9 mm oś z szybkozamykaczem. Potrzebne będą jeszcze 2 o-ringi, łożyska mają te same wymiary. I to właściwie wszystko.

oska.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć, wiem że temat trochę stary, ale mam podobne pytanie i inny pomysł. A mianowicie czy korpusy piast 9 i 15mm są takie same? Zapewne różnica jest w łożyskach, ale rozważam zakup piasty 15mm po to by wymienić łożyska i oś w piaście, którą dziecko ma obecnie w kole a jest na 9mm. Reasumując chcę zrobić to samo co w tytule posta, ale z wykorzystaniem części z nowej piasty 15x100mm Da radę? Dlaczego? Bo dziecko ma rower na koło 26 i ciężko znaleźć fajny amor na qr9. Łatwiej na kole 26 o ośkę 15x100 mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij endcapy w D041-9, sprawdź zewnętrzną średnicę łożyska a potem porównaj newralgiczne wymiary z tym rysunkiem D041-15.
D041SB-B15_dimen.gif

Jeżeli są takie same, będzie w 99% p&p. Jeżeli nie, kup piastę i przepleć koło. Rozstaw otworów pod szprychy i wymiary kołnierza są takie same, ale na wszelki wypadek jeszcze możesz porównać z tymi, które masz u siebie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...