Skocz do zawartości

[amortyzator] Zakup Reba RL


pawel2208

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wiele osób wierzy też że brunox to alternatywa dla serwisu...

Brunoxa to szybko rozpoznaje przy serwisie na Suntourach. Większość osób właśnie dbają psikajac brunoxem na lagi a potem dopiero wycierają szmatką, lecz syf jaki się zbiera pod uszczelkami to już lepiej nie mówic

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rs w miarę świeżym brunox nie pójdzie na dół ale taki jeden z drugim popsiuka i myśli, że to załatwia sprawę i nic więcej zrobić nie trzeba. Tak więc w tym przypadku to nie tyle brunox działa destrukcyjnie co wiara w niego. Widziałem kilka razy jak do roweru za naście tyśków sprzedawca dokładał gfratis małego brunlxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ceny goleni w PL są dla Szwajcarów. Z drugiej jednak strony przy typowej eksploatacji i serwisach zgodnych z zaleceniami goleni przynajmniej w rebie się nie wymienia.

Gleba, pech, cokolwiek i masz 1500zł w plecy aka możesz sprzedać jako uwalony za 500zł maks, lub z innego uwalonego szukać golenie.

 

Prawda jest taka, że RS czy Fox chcą sporo za dużo jak się kupuje wideł bez roweru.

I dlatego Suntour wypada mega dobrze jak chodzi o jakość/cenę.

 

Dla przykładu Fox36 to 6k zł, no dobra dostanę za 5k zł z rabatem? Ale w tej cenie to ja mam Bos'a...

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie zdumiewająco często można kupić nową rebę RL 29" QR15 w okolicy 1600zł a jak kolor nie ma znaczenia to bywa że i 1200zł. Moim zdaniem ten stosunek cena/jakość jeszcze ciągle jest po stronie RS ale przyznaję, że Suntour dynamicznie się rozwija i pewnie niebawem sytuacja się zmieni. Mi osobiście w sutourach brakuje właśnie negatywnej powietrznej względnie mogliby zrobić jakaś nawet mechaniczną regulację bo wbrew pozorom jest to istotne oraz w pełni rozbieralnych tłumików w tańszych wersjach a zarazem kąpieli olejowej (co moim przynajmniej zdaniem daje efektywniejsze smarowanie a i serwis staje się prostszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zrobili analogicznie jak w starym DA RSa to sram na Rebe. Nie umiem sie dogadac aby uzyskac pracy jak w DA, albo niezbyt czula i nie dobijam, albo leci przez skok jak swinia do koryta. Zabawa tokenami nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

 

 

Zabawa tokenami nic nie daje.

 

 

Mam Reba RL w epic. Zupelnie nie rozumiem zachwytow. Kolek. Pracuje jak "amortyzator" roweru z auchan.
 

Może się trochę spóźniłem na imprezę, ale u mnie dopiero dokupienie tokenów (żeby były łącznie 4) zrobiło różnicę. I to ogromną. Bez tego bym chyba z nerwów wywalił ten amor na śmietnik.

 

Koszt nieduży (w Harfie kupowałem, nie pamiętam dokładnie za ile ale koło 50-100 zł), za to w końcu dało się ustawić ciśnienie takie, żeby uginał się na drobnych nierównościach i zarazem nie dobijał na zjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, do Reby wchodzą 4 max. Tutaj http://www.allegro.centrumrowerowe.pl/Amortyzatory/s780_RockShox_Bottomless_Token_Chart.jpg jest podsumowane ładnie, na czerwono fabryczne tokeny.

 

Ważę 67 kg, ale nie wiem czy to ma znaczenie. Charakterystyka sprężyny się zmienia niezależnie od tego, jakie ustawisz ciśnienie. Po prostu jak masz mniejszą komorę powietrzną to będzie się odpowiednio bardziej utwardzał pod koniec skoku - czyli dokładnie to, czego potrzeba.

 

Niektórzy na forum zamiast tych tokenów umieszczali tymczasowo jakieś podkładki - nie ufałbym temu na dłuższą metę, ale może rozważ takie rozwiązanie do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba poprawnie ustawiona naprawdę potrafi zrobić b. pozytywne wrażenie. Pamiętajmy też że wyrównywanie ciśnienia pomiędzy komorami w SA następuje tylko kiedy golenie górne są max wysunięte. Jeśli podczas ustawiania idziemy z ciśnieniem w dół to może powodować to pewne trudności z prawidłowym ciśnieniem w komorze neg. Czasami zdarza mi się rozmawiać z właścicielem reby, którą mam akurat na warsztacie. W zdecydowanej większości przypadków delikwenci albo pompują wg tabelki albo wcale nic nie zmieniają ;) O tokenach i możliwościach regulacyjnych za ich pomocą słyszało jeszcze mniej ludu niż o serwisie zerowym. Potem taki szczypior ważący max 55kg w butach siada na amor napompiony do 100psi i psioczy, że to nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale ja ważę ponad setkę i tu może być problem. Jak się miało 150mg w dual air to po przejściu na 100 mm w solo raczej zadowolonym się nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...