Skocz do zawartości

[oświetlenie] Czarna folia odblaskowa


fw66

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie nie lubimy lampek i odblasków.

Są kolorowe i psują wygląd.

 

Ostatnio jednak wpadła mi w ręce ciekawa folia odblaskowa.

Oracal Oralite 5600 (3M Scotchlite 680)

Jest czarna - w dzień niewidoczna

Jest retrorefleksyjna - odbija światło zawsze w kierunku źródła nawet pod szerokim kątem

Waży nic.

Fajna sprawa.

odblask1j_araaqsq.jpg

odblask3j_araaqar.jpgodblask2j_araaqqx.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego dla kogoś siedzącego w poligrafii/reklamie.

Jeśli ktoś by chciał użyć czegoś takiego a nie chce kupować na metry bieżące czy rolki, to może zacząć od wizyty w jakiejś małej firemce robiącej gadżety reklamowe (małej to znaczy buda z napisem „Reklamy i szyldy” i ploterem w środku nie licząc całych 2 osób obsługi) albo oklejającej samochody.

Sam na rowerach z powodzeniem używam takich folii. Można sobie skompletować zestaw biała lub czarna na przód, czerwona na tył, pomarańczowa np. na obręcze czy pedały. Zresztą jest tego od groma oferujących różny efekt wizualny i rożnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie lubimy lampek i odblasków. Są kolorowe i psują wygląd.   Ostatnio jednak wpadła mi w ręce ciekawa folia odblaskowa. Oracal Oralite 5600 (3M Scotchlite 680) Jest czarna - w dzień niewidoczna Jest retrorefleksyjna - odbija światło zawsze w kierunku źródła nawet pod szerokim kątem Waży nic. Fajna sprawa.

Mam rozumieć, że po obklejeniu roweru mogę ściągnąć "kolorowe i psujące wygląd" lampki? Jak dla mnie zwykły bajer  :laugh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że folia jest przeznaczona tylko do rowerów mtb!

;)

 

Są w kilku kolorach, ale zawsze odbite światło jest takie jak barwa folii.

To nic nowego i były już pokazywane na forum.

Czarna jest wyjątkiem i dla tego o niej wspomniałem. 

 

Zamiast białej z przodu i pomarańczowych z boku, można zastosować taką.

To wszystko.

Ci co jeżdżą z odblaskami, to dalej będą jeździć.

Ale są tacy, którzy niechętnie je zakładają i dla nich taki "bajer".

:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie będę robił sprzedawcy reklamy,do znalezienia w 10sek,a przesyłka jeszcze nie doszła  :icon_wink:

Wioska nie wioska,ale w takim układzie trochę sztuka dla sztuki ,bo trochę mało odblasku w tak wąskich paskach.

Mam dwa w większości czarne rowery,w starej meridzie zerwałem już stare oklejki suntora i będzie wyklejone folią,poza tym czarny kask też coś dostanie.

Po weekendzie okleina powinna być,zobaczymy jaki będzie efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...