Skocz do zawartości

[odtłuszczanie] Benzyna ekstrakcyjna i rozpuszczalniki


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem benzyna ekstrakcyjna zawsze będzie w jakimś stopniu tłusta a wynika to z tego ze jest produkowana z ropy naftowej. Procesy rafinacji i podziału na frakcje nie są tak dokladne (albo po prostu jest to nie opłacalne) żeby odseparować całą frakcje olejową. Do usuwania tlustego najlepsze wydają sie jednak detergenty.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty

Również, brawo @fundil za metaforę... No dobra @waskij, a co z Twoim twierdzeniem dotyczącym "tłustości" benzyny ekstrakcyjnej, niektórych rozpuszczalników oraz lepkości zerowej odtłuszczaczy?

 

 

Co prawda temat tego nie dotyczy, ale...

Najlepszym odtłuszczaczem jest woda z płynem Ludwig. Ale tylko pod malowanie.

Czy aby na pewno? A co z korozją? Przecież na niezabezpieczonym metalu momentalnie pojawia się rdzawy nalot. I co umyć wodą i malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno? A co z korozją? Przecież na niezabezpieczonym metalu momentalnie pojawia się rdzawy nalot. I co umyć wodą i malować?

A kto powiedział że goły metal się traktuje wodą z płynem. N gołą blachę to nitro/aceton następnie podkład epokxydowy itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudzinki cóż ja ci mam więcej pisać , wszystko zostało napisane , wiem z doświadczenia i tyle mi wystarczy , chcesz więcej drąż temat u chemików .

Kiedyś miałem do czynienia z lakiernictwem ( takim profi , nie garażowym ) i jak bym użył benzynki do odtłuszczania to tak jakbym sobie w kolano strzelił , z resztą jak jeszcze nie wiedziałem to zdarzały się takie pomyłki , potem człowiek się zastanawiał dlaczego cała robota poszła na marne , skąd wzięły się tłuste oczka na położonym lakierze , dlaczego połysk nie taki itp. , przyszedł mądry i powiedział , stosuj odpowiednie materiały i nie oszczędzaj , do odtłuszczania są specjalne preparaty nie benzynka , nie nitro i tyle mi wystarczy . Stosuje się do takich zasad , lakieruje np. firma Dupoint to wszystkie materiały potrzebne do położenia lakieru są od jednej firmy  i nie ma niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...