Skocz do zawartości

[6000 - 8000] rower MTB dla kobiety


Sumire

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję roweru MTB do maratonów i takiej bardziej dynamicznej jazdy po górkach. Szukam czegoś na lekkiej, węglowej ramie (rower w granicach maks. 10 - 10,5 kg). Chodzi mi o rower z damską geometrią. Na męskim kiedyś jeździłam i to nie był dobry wybór. Chciałabym, żeby miał dwie tarcze z przodu, przerzutki Shimano XT i jakiś w miarę lekki amor. A, to ma być HT. Generalnie ważne jest dla mnie, by był lekki i o dość wygodnej pozycji. Nie muszę się jakoś wybitnie na nim ścigać, więc strasznie pochylona sylwetka mi nie jest potrzebna.

Znalazłam dwa:

Ghost Nila LC 5

Liv Obsess Advanced.

Niestety na żadnym nie siedziałam i poza teorią nic praktycznego o nich nie wiem. Który Waszym zdaniem lepszy? A może jakiś inny możecie polecić?

Jest jeszcze oczywiście Scott Contessa Scale 700 RC, ale poza moim zasięgiem finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Na męskim kiedyś jeździłam i to nie był dobry wybór.

 

Patrząc na doświadczenia mojej żony, która szukała roweru po tym jak skradziono jej 'damskiego' Cuba sugerowałbym jednak przymierzyć się do paru ram męskich. Oferta ram 'męskich' jest znacznie bogatsza i może uda Ci się znaleźć coś dla siebie. W naszym przypadku skończyło się zakupem Speca Crave Expert w rozmiarze XS, żona jest zachwycona tym rowerem. Niech mnie teżktoś poprawi, jeśli się myje, ale w przypadku polecanych post wyżej Canyonów wersje 'damskie' mają identyczną geometrię jak wersje 'męskie', są delikatne różnice w osprzęcie (siodła, opony, to pierwsze co zauważyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na doświadczenia mojej żony, która szukała roweru po tym jak skradziono jej 'damskiego' Cuba sugerowałbym jednak przymierzyć się do paru ram męskich. Oferta ram 'męskich' jest znacznie bogatsza i może uda Ci się znaleźć coś dla siebie. W naszym przypadku skończyło się zakupem Speca Crave Expert w rozmiarze XS, żona jest zachwycona tym rowerem. Niech mnie teżktoś poprawi, jeśli się myje, ale w przypadku polecanych post wyżej Canyonów wersje 'damskie' mają identyczną geometrię jak wersje 'męskie', są delikatne różnice w osprzęcie (siodła, opony, to pierwsze co zauważyłem)

 

Racja. Myślałem, że damska rama ma mniejszy przekrok, sugerując się zdjęciem, na którym jest pewnie S-ka. A w tabelce wartość przekroku ta sama co w męskiej wersji i ogólnie cała rama jest identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost Nila LC 5

- rama jest dość długa jak na wersje kobiecą i na koła 27,5', ale lepiej trochę dłuższa, bo przy krótkiej, nic się nie da zrobić. Podobna geometria jest w Liv Obsess Advanced. Jeśli na typowo męskim ci się zle jezdziło to może świadczyć o tym, że masz budowę ciała bardzo typowo kobiecą, czyli krótki tułów oraz długie nogi i sztycy w owych modelach braknie. Może koleżanka owe wymiary poda (wzrost i dł. nogi) to zawęzi poszukiwania albo polecam kalkulator (link niżej), zaznaczasz ikonę MTB, ikonę kobiety i centymetry, klikasz dalej i podajesz swoje wymiary. Dostaniesz długość (prawidłowy przedział w mm) poziomą ramy, zakres dł. mostku, przekrok dla 26er i 27er itp (dla 29er trzeba dodać 1cm do zakresu długości ramy i odjąć 1-2 cm od dł. mostka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się spóźniłaś bo była dobra cena na Grand Canyona WMN CF 6.9: https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-cf-6-9-wmn.html

Spełniał wszystkie Twoje kryteria.

 

Oj, faktycznie. Bardzo ciekawie ten rower wygląda. Szkoda, że już wyprzedany. Tylko nie mogę się zorientować, na jakich on jest kołach. Wydaje mi się, że 29. Ja szukam 27,5, bo przy wzroście 160 cm taki wydaje mi się najlepszy. Dzięki za podpowiedź. Będę zaglądać na tę stronę.

Patrząc na doświadczenia mojej żony, która szukała roweru po tym jak skradziono jej 'damskiego' Cuba sugerowałbym jednak przymierzyć się do paru ram męskich. Oferta ram 'męskich' jest znacznie bogatsza i może uda Ci się znaleźć coś dla siebie. W naszym przypadku skończyło się zakupem Speca Crave Expert w rozmiarze XS, żona jest zachwycona tym rowerem. Niech mnie teżktoś poprawi, jeśli się myje, ale w przypadku polecanych post wyżej Canyonów wersje 'damskie' mają identyczną geometrię jak wersje 'męskie', są delikatne różnice w osprzęcie (siodła, opony, to pierwsze co zauważyłem)

Wiem, że męska rama faktycznie geometrią od damskiej się nie różni (w każdym razie w większości przypadków), ale jednak kierownica, mostek, siodło, długość korb są jednak chyba trochę inne w przypadku damskiego roweru. Najchętniej sama bym sobie coś złożyła, gdybym miała trochę technicznej smykałki :)

Cześć Sumire.

Cześć :)

Jeśli na typowo męskim ci się zle jezdziło to może świadczyć o tym, że masz budowę ciała bardzo typowo kobiecą, czyli krótki tułów oraz długie nogi i sztycy w owych modelach braknie. Może koleżanka owe wymiary poda (wzrost i dł. nogi) to zawęzi poszukiwania albo polecam kalkulator (link niżej).[/font][/color]

 

Dzięki za link do kalkulatora. Posprawdzam sobie dokładnie. Wzrost mam 160cm, a długość nogi 74. I na pewno nie chcę roweru na kołach 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oj, faktycznie. Bardzo ciekawie ten rower wygląda. Szkoda, że już wyprzedany. Tylko nie mogę się zorientować, na jakich on jest kołach. Wydaje mi się, że 29. Ja szukam 27,5, bo przy wzroście 160 cm taki wydaje mi się najlepszy. Dzięki za podpowiedź. Będę zaglądać na tę stronę.

Trek i Canyon w najmniejszych rozmiarach, są na 27,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiem, że męska rama faktycznie geometrią od damskiej się nie różni (w każdym razie w większości przypadków), ale jednak kierownica, mostek, siodło, długość korb są jednak chyba trochę inne w przypadku damskiego roweru. Najchętniej sama bym sobie coś złożyła, gdybym miała trochę technicznej smykałki

Kierownicę docinasz do odpowiedniej szerokości.

Mostek też jest dobierany długościowo do rozmiaru ramy w rowerach męskich.

Korby masz dostępne w długościach 170 i 175 mm dla wiekszości grup osprzętu Shimano. W przedziale cenowym jaki mierzysz nie będzie inaczej.  

Siodło będzie damskie w damskim rowerze, jednak szansa na to że będzie dobre jest taka sama jak w przypadku rowerów męskich. 

Pozostaje kwestia malowania które bywa mocno różne dla męskich i damskich rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, która rama jest najlżejsza: w Ghost Nila 5, Liv Obsess Advanced, czy Grand Canyon?

To teraz wejdź w link i sprawdź w specyfikacji jakie ma koło. We wszystkich innych jest info, że eSka jest na 650B a w tym jest info, że rama pod 29" i żadnych rozróżnień rozmiaru koła między S-M i L.

Masz na myśli tego Canyona?On jest tylkona kołach 29?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...