Skocz do zawartości

[Koncern] Shimano what You're doin' shimano shtaaaap!


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

"umieć używać hamulców" oznacza jak mniemam- nie używać ich wogóle, dzięki temu nie ma wogóle obaw o przegrzanie, klocki stają się wieczne, a jeśli nawet hamulce się "zleją" to nie będziesz i tym wiedzieć bo ich nie używasz ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Reasumując: na serwis stale trafiają do mnie różne hamulce. Wśród nich o dziwo nie ma Shimano. Znaczy, że Shimano produkuje świetne hamulce. Polecam

Można by wymieniać więcej przykładów skopanych produktów shimano , nie tylko hamulce.

 

Przykład ode mnie.

 

Kupiłem manetki M310 , zaczyna się trzeci miesiąc a już z 4 razy tam grzebałem , regulowałem linki i inne pierdoły a znów muszę to robić. Jedną linkę wymieniłem na chyba sachsa i jakoś mam spokój.

 

Polecam :down:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpodstawny hejt się wam nudzi?

Nie wierzę :blink:

Twoja "wiedza" i to , że wszystko i wszystkich oczernisz , tylko nie jedno shimano.

 

Oplacili Cię czy jak ? [emoji14]

 

Chętnie bym przeszedł na xx1 , ale cena zaporowa także większość siedzi na shimano , niczego innego w rękach nie miało i zachwala [emoji14]

 

Bezpodstawne to jest to co Ty robisz. Tak jak pisałem wyżej , Shimano król , reszta śmietnik. To jest Twój tok myślenia i tyle.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja "wiedza" i to , że wszystko i wszystkich oczernisz , tylko nie jedno shimano.

 

Oplacili Cię czy jak ? [emoji14]

 

Chętnie bym przeszedł na xx1 , ale cena zaporowa także większość siedzi na shimano , niczego innego w rękach nie miało i zachwala [emoji14]

 

Bezpodstawne to jest to co Ty robisz. Tak jak pisałem wyżej , Shimano król , reszta śmietnik. To jest Twój tok myślenia i tyle.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

 

Jak widać na załączonym obrazku - zero wiedzy, tylko hejt.

Typowe :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonym obrazku - zero wiedzy, tylko hejt.

Typowe :sweat:

Prześmieszny jesteś.

 

Rozumiałbym Twoje fochy gdybyś nabył coś z polecenia forumowego i się nadział, bo ktoś się rozplywa a Ty zaliczyłeś wpadkę. 

W przeciwieństwie jednak do tej sytuacji ja piszę jedynie o serwisowych spostrzeżeniach. Nie jestem opłacany ani przez Srama (bo jadę po Shimano) ani przez Shimano (do niedawna jechałem po Avidach, z tego samego powodu co po Shimano), obecnie nie używam ani jednych ani drugich bo jeżdżę szosą. Nie sprzedaję ludziom badziewia bo tym zajmują się u mnie inni, nie przyjmuję zleceń serwisowych bo to nie moja działka. Do mnie trafia jedynie "produkt końcowy" czyli mniej lub bardziej zaciorane dwukółki zwykłych szarych ludzi. 

Mam również prawie pewność że w swej serwisowej codzienności nie miewasz styczności z takim sprzętem i w takiej ilości jak ja. I to bynajmniej nie jest przytyk do tego żeś marny mechanik albo że w kiepskim serwisie pracujesz, który ludzie omijają tylko dlatego że specyfika rynku u mnie jest inna a siła nabywcza przeciętnego szarego Kowalskiego krotnie wyższa od siły nabywczej polskiego Kowalskiego. 

I jeśli chodzi o jak to nazywasz "XTRki" to w przeciwieństwie do Ciebie również nie mam o nich dobrego zdania. Bardzo żałuję że zamieniłem heble w moim bajku właśnie na tenże wspaniały wypust Shimano, bo raz już wymieniłem klamke i dwa razy zlał się zacisk. Pewnie użyte były niezgodnie z "regułami". 

 

 

Jak widać na załączonym obrazku - zero wiedzy, tylko hejt.

 

Ja nie muszę przedstawiać żadnej wiedzy. Na (mniej lub bardziej) upartego mogę zrobić fotę mniejszej lub więszej ilości poszczanych wymienionych zacisków Shimano. Robić jednak tego zamiaru nie mam bo to nie sprawa w sądzie i niczego udowadniać nie muszę ani siebie bronić nie mam potrzeby.  

 

Skoro taki z Ciebie fachman serwisowy to powinieneś wiedzieć jak zmieniły się zasady rozpatrywania reklamacji w Shimano. I powinieneś wyciągnąć wnioski dlaczego zrobiło się tak łatwo.

Pracownik lokalnego dystrybutora Shimano na pytanie czy jego pracodawca zamierza zmienić coś w konstrukcji czy jakości swojego produktu, dokładnie hamulców odpowiedział z uśmiechem: "Nie. Jak macie reklamację dzwonicie a my wysyłamy nowe". 

Już nawet nie pytają o pochodzenie, dowód zakupu ani historię użytkowania produktu.

Jeśli jest tak dobrze to chyba nie przyjmuje się wszystkich roszczeń bez jednego słowa sprzeciwu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli jest tak dobrze to chyba nie przyjmuje się wszystkich roszczeń bez jednego słowa sprzeciwu?

 

To się nazywa firma, która nie idzie na kasę, tylko w obsługę klienta.

Brawo dla Shimano! Firma, która wymienia produkt na nowy bez pytania o nic jest wzorem do naśladowania.

Reasumując - hample Shimano są godne polecenia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa firma, która nie idzie na kasę, tylko w obsługę klienta.

Brawo dla Shimano! Firma, która wymienia produkt na nowy bez pytania o nic jest wzorem do naśladowania.

Reasumując - hample Shimano są godne polecenia [emoji106]

Ja bym wolał mieć bezawaryjne hamulce i zaoszczędzić nerwów obu stronom co do gwarancji , ale jak wolisz [emoji14]

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz doświadczenia z Hayesami?

 

pzdr

Fawlty

 

Ja mam doświadczenia z Hayesami Ryde z 2011.

W stosunku do nowych hamulców są raczej słąbe, mają zero-jedynkowe działanie, trudne w regulacji i odpowietrzaniu. 

Jeżdziłem na nich 4 sezony bezawaryjnie, w górach i zimą i cały rok. Kończę drugi komplet klocków półmetalicznych na obu osiach. 

Przed tym sezonem pojechały na serwis, tłoczki stały w miejscu + nowy płyn, działają jak nowe. 

Ja polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na liście serwisów były trzy rowery z tarczowkami. Jeden na najtańszych Tektro, dwa na Shimano. Jeden miał dwie sztuki 447 drugi jednego deore i jednego slxa. W sumie sześć hebli i :

-ten na Tektro - bez problemów

-ten z 447 - zeszczany tył

-ten z kombinacją deore -slx zeszczane oba.

Wszystkie rowery to rowery używane w mieście. Środowisko eksploatacji oraz obciążenia nieadekwatne do klasy sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie ma co tłumaczyć burakowi... ludziska siedzący w temacie piszą, tłumaczą a gość ma nagrane hejtowanie. Rozumiem walkę na argumenty.... ale tu są tylko z jednej strony. 

Shimano leci w kulki coraz bardziej i heble to tylko część ich nieudanych, testowanych na nas klientach części. Ja potwierdzam wszystkie tu opisane rzeczy i jeszcze by się znalazło.... ale po co karmić  trola. 

Ja też mam dziennie przynajmniej jeden piszczący hebel od wielkiego Shimano....;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na serwisie miałem 15 różnych zestawów hamulców:

8 Avidów - zeszczane, puściły wszystkie uszczelki, śrubki, przewody,

6 Hayesów - zeszczane, samoistnie popękane, uległy samospaleniu w ogniu piekielnym, gdy próbowałem je rozkręcić,

1 Shimano - prosta wymiana oleju mineralnego na świeży, z odpowietrzeniem i szósty rok działają jak należy.

 

A cebulaki dalej będą hejtować, bo taka moda, nie mając najmniejszego pojęcia w temacie :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujas skończ już wstydu oszczędź... nie jesteś żadnym serwisantem i nikogo w to nie wkręcisz, a sprzęt o którym piszesz widziałeś conajwyżej w internecie ;) NIE KARMIĆ TROLLA!

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujas skończ już wstydu oszczędź... nie jesteś żadnym serwisantem i nikogo w to nie wkręcisz, a sprzęt o którym piszesz widziałeś conajwyżej w internecie ;) NIE KARMIĆ TROLLA!

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Niby nie karmić , ale on się coraz bardziej pogrąża ...

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujas skończ już wstydu oszczędź... nie jesteś żadnym serwisantem i nikogo w to nie wkręcisz, a sprzęt o którym piszesz widziałeś conajwyżej w internecie ;) NIE KARMIĆ TROLLA!

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

 

Jestę takę samę serwisantę PRO jak te cebulaki, co tu tylko bezpodstawnie hejtować potrafią :thumbsup:

 

Reasumując - jeśli już kupować tarczówki, to tylko Shimano - wytrzymałe, świetne wsparcie techniczne w razie problemów (co potwierdzono tu na forum, w tym temacie, kilka postów wyżej), wybitna modulacja i siła hamowania, banalny serwis.

Tak rzadko trafiają do mnie na serwis, że już zapominam po mału jak się je serwisuje :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem czy Wujas to troll czy nie, ale ja na bazie własnych doświadczeń się z nim zgadzam. Mam xt 785, ponad 2 tyś na metalikach, skracane i odpowietrzane przeze mnie na start i kompletny brak problemów. Miałem też przez ponad tysiąc km poprzedni model xt i również zero problemów. 700 km miałem xtr i też nic. 300-400 km slx i... nic.

 

Nie neguje tego, że macie na serwisie w pip shimano. Ale jeśli na 1000 ląduje 10% to jest 100, a takiej formuli która się pewnie sprzeda w stosunku 50 do 1000, wystarczy 5 w serwisie i już jest 10% sprzedaży...

 

Porównanie do aut, Volkswagen i Opel są Polsce bardziej awaryjne w stosunku do Ferrari. O jakieś milion % :)

 

Bardzo mnie zastanawia co kupić jeśli nie shimano o podobnej sile, modulacji i łatwości odpowietrzania. Ja osobiście nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...