Skocz do zawartości

[Lampka] Sigma Micro


peter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakis czas temu zakupiłem lampke tylnia Sigma Micro

http://allegro.pl/item122510981_hit_lampka...ma_micro_w.html

Po wymianie pieniedzy za przedmiot owy pierwsze wrazenia to waga, wogóle tego nawet w rece nie czuc. Kilka chwil zabawy z montazem poprzez rozciagliwy pasek z mocowaniem na rzepy nie stawial oporow i lampka dumnie przylegla do sztycy od siodełka. Jak juz mowilem mocowanie jest banalnie proste jedynie co mnie martwi to ze mocowanie to mozna nazwac troszke "prowizorycznym" poniewaz mocujac ja do sztycy przy np skoku lampka moze sie poluzowac i opasc na dolna czesc rurki zgubic raczej sie nie zgubi ale majac ja po powiedzmy wiekszym skoku warto sprawdzic czy lampka jest na swoim miejscu, ale mysle ze da sie to lekko z tunningowac tzn przymocowac tak aby nie mialo prawa odpasc obluzowac itp. Najważniejsze; światło emitowane z niej jest wystarczajace aby byc widocznym z dosyc dalekiej odleglosci lampka posiada jedno diode i mysle ze jest to wystarczajace. Obsługa jest banalnie prosta; jeden przycisk lampka swieci na stale => swiatlo pulsujace => wylaczone. Ogólnie widac iz jakosc produktu stoi na wysokim poziomie, do wymiany bateri nie potrzebujemy zadnych narzedzi jedynie mocne paznokcie. Posiadam lampke tylnia co do przedniej budowa jest identyczna ale raczej nie pokusilbym sie na kupno jej jako lampka do oswietlenia drogi tylko raczej aby byc widocznym dla nadjezdzajacych z przeciwka. Reasumujac (trudne słowo) lampke moge polecic w 100% wszystkim chcacym miec ladna wysokiej jakosci lampke do tylniego oswietlenia i ktorym bardzo zalezy na utrzymaniu jak najnizszej wagi swojego bike'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam Sigmy Micro - komplet przód + tył :)

 

Nie kupiłem ich "w ciemno" - wcześniej widziałem jak działają u kumpla i to mnie przekonało. Tylna jest mocna jak na takie maleństwo i z taką lampką jesteśmy na 100% widoczni. Przedniej jeszcze w praktyce nie testowałem ale w ciemnym pokoju świeci zadziwiająco mocno. Tylną mam przyczepioną do kasku dzięki czemu nie muszę się martwić o oświetlenie po zmroku, i to niezależnie od roweru na którym jadę :)

Mocowanie na rzep uważam za bardzo dobre i nie zgodzę się z tym, że się obsuwa - jeśli pasek zostanie zapięty odpowiednio mocno lampka ani drgnie - u mnie nie ruszyła się od kilku tygodni. Krótki pasek wystarcza, aby założyć lampkę np na sztycy czy kierownicy. W komplecie jest też drugi, dłuższy pasek z gumką - można zamocować lampkę w innym miejscu.

 

Oczywiście tak jak napisał peter nie jest to sprzęt do oświetlania drogi, ale gwarantuje widoczność co zwiększa nasze bezpieczeństwo gdy zrobi się ciemno. Ich atuty to wielkość i masa - jedna z bateriami (2szt CR2032) waży mniej niż akumulatorek AA (czyli tzw. paluszek) !

PS. Warto poszukać ich w niższej cenie - ja kupiłem komplet za 50zł.

 

microprzodhe7.jpg

 

microtylgo5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem wczoraj przednią Sigmę Micro. Pierwsze wrażenie - malutka, lekka, łatwy montaż i można w każdej chwili ściągnąć z kierownicy.

Miałem również okazje przetestować ją na szosie w całkowitej ciemności - jak na takie maleństwo z jedną diodą spisuje się super.

Szukałem lampki tylko do zapewnienia sobie widoczności na drodze, nie do oświetlania i uważam to za idealny wybór.

Edytowane przez thomash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lampka jednodiodowa

Dwa tryby świecenie -migający, ciągły

Dwie płaskie baterie 3 V

Wodoszczelna (nie sprawdzałem)

Dwa paski różnej długości z rzepem

Wymiary -długość 5 cm szerkość 3,2 cm grubość 2,2 cm

Cean 34 zł allegro

 

Po rozpakowanie paczki moim oczom ukazało się małe ustrojstwo :033: .Lampa jest naprawdę mała i do tego bardzo ładna.Posiada jedną diode i tu byłem mile zaskoczony - to dioda nieźel daje po oczach.Myślałem że bedzie słabiej świeciła a tu -taka miła niepodzianka :D Poza tym sa dwa paski jeden krótszy i dłuższy.Lampke moża dosłownie wszędzie zamontować na sztycy ,na nodze, na kasku (ja osobiście będe ją tam właśnie woził :) na kasku ) Posiada duży guzik zał\wył. Lampka od spodu jest wyprofilowana tak żeby pasował do sztycy (jest półokrągła) Poza tym jest tam guma która zapobiega ślizgani się lampki.Jak dla mnie lampka jest rewelacyjna .Na kasku siedzi mocno i stabilnie jak na sztycy nie wiem nie sprawdzałem,ale podejżewam ze tez bedzie oki.Kilka fotek

 

 

img0204gm4.th.jpg

 

 

img0207sh5.th.jpg

 

 

img0210ny5.th.jpg

 

img0212hy1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję te lampki od miesiąca. Posiadam kompled przód-tył. Lampki jak na 1 diode świecą bardzo mocno. Nawet coś na drodze widać(nie tylko nas, ale i to co jest przed nami. Mają bardzo wygodne mocowanie. I ta waga o ile się nie myle tylko 38gr komplet;) z baterią i krótkim paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene podałem z kosztami przesyłki u mnie w pobliżu nie było takiej lampki w sklepie.Musiałem kupić przez neta..Myślałem że ta lampka na przód to ta z tych które służą tylko do tego żeby nas widzieli a tu kolega pisze ,że nawet coś widac .To chyba nie tak źle .Ale na przód coś mocniejszego wole :) .Ile ma bateria trzyamją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) zgadzam sie - ta lampka sluzy tylko i wylacznie zeby byc widocznym jak ktos chce oswietlac sobie droge to zdecydowanie powinien wziasc cos mocniejszego!

co do bateri to sa tam 2 baterie CR2032 mam te lamki od ponad pol roku i exploatuje je dosyc mocno i jak na razie nie zauwazylem zadnej zmiany mocy albo czegos innego! baterie sa jak nowki:)

ostatnio zaliczylem ostra glebe kiedy poszla mi sruba w sztycy i wprawdzie musialem jej szukac dosyc daleko:) ale ciagle dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

aha:)

wiesz co może jeszcze się skuszę na jakieś akcesoria i pojadę do pawlaka jeszcze raz, to wtedy mogę Ci ją kupić za cenę którą wyżej podałem :P musiałbyś tylko się zdecydować na kolor

 

tzn. nie obiecuję że załatwię, ale być może pojadę tam to będziesz miał ją 70% taniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...