Skocz do zawartości

[V-brake] Deore czy Avid7 ?


Gość goldie

Rekomendowane odpowiedzi

mam w standardzie w swoim bike'u hamulce deora - czy ktoś wie jak one się mają do słynnych już avidów 7? bo nie wiem czy zmieniać cały hamulec czy jedynie wymienić sobie klocek na kasetę z klockiem i bawic się jedynie w same klocki ? bylbym wdzięczny za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze cena nowych Avidów SD7 na allegro były coś po 105zł za komplet, a cena dobrych klocków z wymiennymi okładzinami to pewnie conajmniej 35zł na koło, ja np. kupiłem klocki takie jak w Alivio za 23zł na koło i jestem w sumie zadowlony, ale i tak potem beda lepsze okładziny kupował bo te jak sie zagrzeja to tak średnio hamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo też właśnie myślałem żeby może sobie włożyć avidy np. na tył a przód zostawić taki jak mam, tylko właśnie klocki z okładzinami lepsze zapodać - całego systemu nie wymienie bo mam klamkomanetki deore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo też właśnie myślałem żeby może sobie włożyć avidy np. na tył a przód zostawić taki jak mam, tylko właśnie klocki z okładzinami lepsze zapodać - całego systemu nie wymienie bo mam klamkomanetki deore...

To, że niby Avidy i klamkomanetki Deore się jakoś ze sobą wadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Wyrwizab - o to mi właśnie chodziło - o cały system - z klameczkami włącznie... Dobra ale tak naprawde nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi... rozumiem ze mam sobie walnac klocki z wymiennymi wkladami - tylko jakie clarks'y czarne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hamulce AVIDA (V-brake) jak kazde inne moga wspolpracowac z klamkami np. DEORE i wszystkimi innymi przystosowanymi do V-brakeów.

 

Wiemy, ze moga - ale efekt takiej wspolpracy jest rozny. U mnie SD7 wspolpracuje jeszcze w tym roku ze ST-EF50. Kolega zas chcial zmieniac kompleksowo caly uklad hamulcowy, stad jego dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...