Skocz do zawartości

[hamulce] Shimano M615


_Daro_

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy wpis witam wszystkich forumowiczów!

 

Z uwagi na uszkodzenie dotychczasowego tylnego hamulca Shimano BR-M395, postanowiłem go zmienić. Wybór wstępnie padł na Shimano M615. Znalazłem na portalu aukcyjnym następujące ogłoszenie:

 

http://allegro.pl/shimano-hamulec-deore-br-m615-bl-m615-tyl-czarny-i6020341957.html

 

Cena jest atrakcyjna, ale zastanawiam się czy sprzęt jest oryginalny, stąd moje pytanie czy wg. Was ww. zestaw M615 jest wart uwagi czy raczej go odpuścić i kupić gdzie indziej za ok 200 zł.

 

Jeżeli macie inne propozycje niż M615 na tył, z chęcią je rozważę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oryginał  tyle że wyprodukowany dla fabryki rowerowej który powinien wyjechać na złożonym rowerze. Słyszałem że m615 czasem szcza zimą i lepiej dołożyć do SLX ale co i jak to zapytaj "tobo" - według mnie ekspert od hamulców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli Deorka jest mało opłacalna, lepiej dołożyć i kupić slxa? Różnica w cenie jest spora, w porównaniu do m615 z linku to ok. 120 zł. Mam nową tarczę Shimano SM-RT54 160mm, czy ona będzie dobra do deorki i slxa?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko fajnie, z tym że co masz na przodzie? Jeśli również M395 to posiadanie lepszego hamulca z tyłu mija się z celem.

Bo co się stanie się ? To lepiej nie mieć wcale ?? ?  Czy Ty jesteś kolejną gwiazdą forum, która zaraz wytoczy elaborat na temat techniki hamowania  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam faktycznie Shimano BR-M395, ale na razie ich nie zmieniam. Mam plan ich wymiany razem z amortyzatorem, wówczas będę mógł zamontować tarczę 180mm. Tylni hamulec muszę wymienić, ponieważ go uszkodziłem, a nie chcę kupować samego zacisku z M395 i go wskrzeszać wg. mnie to nieopłacalna inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co się stanie się ? To lepiej nie mieć wcale ?? ?  Czy Ty jesteś kolejną gwiazdą forum, która zaraz wytoczy elaborat na temat techniki hamowania  ?

To się stanie że technika jest o wiele mniej efektywna, polecam tobie spróbować użyć przedniego hamulca. Nie bój się. Nie przelecisz od razu przez kierownice. Tylko pamiętaj żeby być ostrożnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałem klamkę deore z servo do przewodu bh 59 oraz zacisku chyba 445 i różnica jest znacząca - klamka jest bardziej gumowata.

Obecnie mam klamkę 445 i 615 oraz zaciski szosowe hydro, pracujące z przewodami bh 59 i oba hamulce dają podobne odczucia "pod palcem". Co do mocy i ewentualnej przewagi to ciężko coś powiedzieć - klamka 445 podpięta z tyłu, deore z przodu, więc do blokady koła tylnego wiele nie trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się stanie że technika jest o wiele mniej efektywna,...polecam tobie spróbować użyć przedniego hamulca. Nie bój się. Nie przelecisz od razu przez kierownice. Tylko pamiętaj żeby być ostrożnym.

I jaki z tego wniosek, co stoi na przeszkodzie posiadania lepszego hamulca z tylu ? Czy przez to skuteczność hamulca przedniego spada  jaki by on nie był czy co sie dzieje z przodem, że posiadanie lepszego hamulca z tyłu mija sie z celem w przypadku gdy tył był uszkodzony ? ? ? Wyobraź sobie, że posiadam M395 (na których zrobiłem ponad 6tys km, widze że nawet Twoj staiger takie ma) jak i M615 i jakiejś turbo wielkiej różnicy co do siły w nich nie ma. Oba bez problemu blokują przednie jak i tylne koło. A nawet dodam, że przez parę dni po tym jak tylny zacisk M395  miał problemy, to jeździłem  dokładnie w  zestawieM396 przód M615 Tył. ;-)

I daruj takie opowieści o probowaniu, bo podejrzewam ze pedałowalem jak Ty jescze nie chodziles. ;-) Znalazł się technik-gwiazdor 2ch kółek. Chyba każdy wie jaka jest roznica w uzywaniu hamulca przedniego i tylnego.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się stanie że technika jest o wiele mniej efektywna, polecam tobie spróbować użyć przedniego hamulca. Nie bój się. Nie przelecisz od razu przez kierownice. Tylko pamiętaj żeby być ostrożnym.

Sugestie Wujka Dobra Rada, brzmią nawet zabawnie :)

Co znaczy "technika jest mniej efektywna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinować. Zmienić tył a jak przód padnie to powtórzyć operację na przodzie. Jeśli nie chcesz się pakować w te OEMy z aledrogo to część sklepów ma możliwość za symboliczną dychę skrócenia/wydłużenia przewodów hamulcowych w sprzedawanych zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Postanowiłem - na tył kupię M615, a za 2 miesiące wymienię przód też na M615. Nie będę kombinował z przekładaniem klamek i zacisków, wydaje mi się, że szkoda zachodu na dwa miesiące. Na slx,a szkoda mi kasy, wolę ją dołożyć do amortyzatora (obecnie kiepski Suntour XCM-HLO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że w przypadku, gdy zacisk M615 puści soki, spokojnie będzie go można wymienić na zacisk M675, Klamki pchają raczej tyle samo oleju co SLXowe porównując ich budowę z zewnątrz.....Generalnie taka zabawa taniej nie wyjdzie, ale widzę jeden plus klamek M615...można mieć CZARNE ;-)

btw, czy przypadkiem nie jest tak teraz,  że tylko srebrne M615 są dostępne w detalu, a czarne tylko w komplecie z rowerem ?  Wydaje się, że kiedyś w okresie debiutu M615 można było nabyć i czarne bez problemu...a teraz widac je tylko na nowych rowerach...gdzies chyba tez coś o tym ostatnio czytałem ...a może mam deja vu  ;-P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem na Shimano poniżej slx'ow szkoda kasy, kupujesz jakość tego co masz w tej chwili.

Taaaaa...

Jeżdzę już dwa lata na m615 i nie mam z nimi najmniejszych problemów, dawniej czytałem forum i zachwalałeś model M596. a teraz to jest be.

Powiem tak M615 to bardzo dobry hamulec, ale SLX m675 są tak tanie że warto dopłacić. Z tego co widzę to jest jedynie 40 różnicy cenowej na sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...