Skocz do zawartości

[Tarcze] Różnice pomiędzy modelami XT.


SovaLTD

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Pierwsze foto przedstawia tarczę 180 mm Drugie mniejsze foto to tarcza 160 mm

 

Chyba raczej nie, bo pierwsze przedstawia na pewno tarczę 203mm, drugie nie wiem, albo 180, albo 160. Zamówiłem 2 sztuki 180mm, więc pewnie jutro dojadą, to mogę cyknąć fotkę.

 

http://images.amain.com/images/large/bikes/shimano/ismrt86l2.jpg

 

Tu jest duże zdjęcie i widać napis 203.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

RT 86 są np. za 86zł

 

No i właśnie te kupiłem. Tarcze dzisiaj doszły i co? Jedna delikatnie krzywa i obie mają zadziory na rantach, wygląda to jakby komuś spadły na ziemię i trochę się wyszczerbiły. Teraz już wiem dlaczego taka niska cena, szkoda tylko, że w opisie aukcji nie ma o tym ani słowa. 

Z zadziorami sobie poradziłem, wystarczyło delikatnie zeszlifować papierem ściernym i się ładnie wyrównało a za chwilę nie będzie po tym śladu jak się tarcze dotrą, jednak to bicie tarczy nie daje mi spokoju. Zrobiłem małą rundę i w jednym miejscu tarcza ociera o klocki ( w pokoju nie ocierała). Dogiąłem ją trochę i niby jest ok, ale bicie nadal zostało. Zobaczę jutro, bo parę km przejadę, jak dalej będzie problem to się za to w weekend wezmę.

 

Trzeba było dorzucić te parę zł i brać w "normalnym" sklepie w kartoniku, a tu nawet paragonu nie ma :D

 

A jeśli chodzi o te śrubki, to chyba ktoś na głowę upadł z tą ceną, daruję sobie albo kupie gdzieś w narzędziowym, na wagę za 20 gr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zanim zabrałem się za szlifowanie chciałem do niego napisać, ale zadziory były na tyle małe, że bez problemu dały się usunąć. Gdybym nie obejrzał dokładnie tych tarcz, to pewnie nawet bym ich nie zauważył, dlatego dałem sobie spokój. Tak myślałem, że będzie z nimi coś nie tak, ta cena znikąd się nie bierze. Mogłem do niego napisać zanim je kupiłem, wtedy pewnie bym się dowiedział o co chodzi.

 

Przed chwilą zabrałem się za prostowanie tej falującej tarczy i się udało, jest prawie idealnie, nawet ciężko wyłapać moment w którym bije, więc jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Nie chcę nawet już jej ruszać, bo mogę przesadzić w drugą stronę. Na razie tak zostawię i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolego SovaLTD to coś miałeś pecha, moje proste, a zamawialiśmy tego samego dnia.

Jedyne co zauważyłem jak je założyłem to minimalne bicie góra - dół, ale to pewnie kwestia mocowania, chyba nie da się ich idealnie wycentrować? (przykręcałem stopniowo, na krzyż, kluczem "dynamometrycznym" canyona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM nie OEM, wykonanie XT nie powinno kuleć. Chociaż jak widać niektórzy uważają nadal, że kupienie gdzie indziej i drożej to frajerstwo ;> Ciekawe jakby taki ktoś dostał to zamontowane w kupionym dopiero co rowerze to by się domagał wymiany czy nie.

Szkoda, że tego nie reklamowałeś. Zadziory jak zadziory - nie powinno ich być ale można przymknąć oko bo wada niewielka, ale skrzywienia czy bicia bym nie odpuścił, bo to jakość poniżej tarcz za 30zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, że tego nie reklamowałeś. Zadziory jak zadziory - nie powinno ich być ale można przymknąć oko bo wada niewielka, ale skrzywienia czy bicia bym nie odpuścił, bo to jakość poniżej tarcz za 30zł...

 

Tu masz rację. Przed chwilą napisałem maila do sprzedawcy, bo faktycznie trochę to nie fair. Z opisu wynika, że towar nówka nie śmigany a jednak nie do końca. Zobaczymy co odpisze, o ile w ogóle odpisze :)

Nie jedną tarczę już prostowałem, więc i z tą sobie poradzę, jednak nie zmienia to faktu, że powinno to być napisane w aukcji. Jest też możliwość, że sprzedający o tym po prostu nie wiedział, bo niby jak masz to ocenić, póki nie zamontujesz na kole i nie wsadzisz do roweru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...