Skocz do zawartości

[Klamki hydrauliczne] Zee, Slx, Deore


DEVILEK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako że klamka w tylnym heblu zakończyła żywot ( puściła uszczelka ), a ponoć jest to rozbieralne w jedną stronę, to stoję przed wyborem nowej klamki.

 

Czy różnice pomiędzy klamkami z tematu, to tylko wygląd, czy zastosowane także uszczelki ? W najniższej cenie mam Zee, później Deore i Slx. Regulacja pokrętłem na zewnątrz, nie jest mi potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ja w zasadzie mam w nosie hamulce sh*t-mano więc nie wiem czym się te klamki różnią wizualnie, ale najważniejsze kryterium - tłoczek w klamce powinien tłoczyć taką samą lub nieznacznie większą ilość płynu do zacisku jak klamka poprzednia. To sprawdź, a reszta to kosmetyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci tam padło ale domyślam się, że nie jakaś tania padlina. Powiedzmy, że rozmawiamy o SLX'ach bo tutaj jest lepsza jakość uszczelek od Deore. Zatem wszystkie zaciski od SLX'a w górę po Zee, Saint mają z tego co wiem taką samą budowę. Tłoczą taką samą ilość płynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 615'tki i myślałem, że po błotnym wypadzie zarżnąłem klocki z tyłu, ale okazało się po czasie, że jednak walnęła uszczelka przy klamce. Próbowałem dobijać płynu i tak jeździć, ale to rozwiązanie na góra 2 dni po mieście.

 

Zatem trzeba wymienić klamkę, tylko nie wiem, czy taką samą, czy z innej grupy. Teoretycznie Zee i Slx powinny być lepsze, ale czy to nie tylko kosmetyczne różnice ? Wszystkie wymienione powinny tłoczyć bardzo podobną ilość płynu ; praktycznie ta sama średnica tłoczków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Teoretycznie Zee i Slx powinny być lepsze, ale czy to nie tylko kosmetyczne różnice ?

Tak jest, różnice kosmetyczne, działanie/jakość takie same. Kupuj klamkę Deorki, zawsze to będzie estetyczniej jak są dwie takie same klamki, niż jak obie z innej parafii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio ułamałem klamkę slx a na stoisku shimano mieli tylko zee. Teraz jedna mam slx i druga zee. Nie wiem co zostawić bo chce mieć dwie takie same. Z różnic z zewnątrz to zauważyłem że klamka zee ma przetloczenia i wydaje mi się ciut mniejsza. Teraz pytanie czy klamka zee będzie współpracować z zaciskami slx? Czy zee i slx to ten sam poziom?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

A czy to,że zacisk zee jest 4 tloczkowy nie wpływana budowe klamki

A to już zależy :P ile objętości mają 4 mniejsze tłoki przy 2 większych :P Jak tyle samo ... to nie ma sensu zmienić klamki bo w układzie jest taka sama ilość płynu. Po co więc 4 tłoki jak można np 1 duży ... No można, ale 2 mniejsze szerzej rozstawione popchają większe klocki ;)

 

Polecił bym stare deore znaleźć 596, na pewno jest lepszej jakości niż 610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...