Skocz do zawartości

[tarczówki] 535 - docieranie


padamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z racji padniecia mi przedniej piasty do V i niskich cen tarczówek kupilem Deore 535 + tarcze SM-RT62 - 160 na centerlock.

 

Mam pytanie czy trzeba to jakos docierac albo specjanie ustawiac?

 

Mi zupelnei ten hamulec nie lezy. Na V LX 2005 stawalem w miejscu, az trzeba bylo czasami uwazac zeby na przednim kole nie jechac, a tu lipa hamuje jakby chcialo a nie moglo, jakos dziwnie nie ma mocy ten hamulec. Czy tarczówki tak maja albo moze ja za duzo wymagam. Osobiscie lepiej mi lezala V-ka, przynajmniej pewnie jechalem z gory. Jedynie dobre co w tarczókach, ze na mokrym tak samo prawie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, ile km na nim zrobiłeś?

 

2 szybkie treningi, bo pogoda do dupy. Okolo 60 km, ale duzo zjazdow bylo. Na razie jeszcze np boje sie zjezdzac z takiego jednego zjazdu bo cos czuje ze mialbym problem z zatrzymaniem w porownaniu do V, a spotkanie z drzewem albo krzaczorami opdada :P . Pojezdze moze jeszcze tydzien wtedy wyjdzie okolo 300 km, to beda sie inaczej zachowywaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pogoda do dupy znaczy ze jest mokro ? jak tak to sila oryginalnych klocków spada jak jest mokro :] Rozpedź sie kilka razy do duuuzej predkosci 40-50 i hamuj tak zeby sie jak najszybciej zatrzymac uzywajac tylko przedniego hampla. Zrob bardzo dlugie lekkie hamowanie przy duzej predkosci i powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pojecie 50 zatrzyman jest nieco dziwne no bo jak to rozumiesz ? Rozpedzam sie do 3km i zatrzymuej czy ile wlezie i zaciskam klamke ? Poza tym 50 zatrzyma nie dotrze dobrze hamulca przebieg rzedu 50-100km daje dopiero bdb efekty , oczywiscie zakladajac ze nie wsiadasz na rower i lecisz szosa bez hamowania 50 km ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pojecie 50 zatrzyman jest nieco dziwne no bo jak to rozumiesz ? Rozpedzam sie do 3km i zatrzymuej czy ile wlezie i zaciskam klamke ? Poza tym 50 zatrzyma nie dotrze dobrze hamulca przebieg rzedu 50-100km daje dopiero bdb efekty , oczywiscie zakladajac ze nie wsiadasz na rower i lecisz szosa bez hamowania 50 km ;].

 

widzisz, ty zakladasz ze ktos nie leci caly czas szosa, a ja zakladam ze docierajac hamulec nie jezdzi 3km/h.

 

jak to rozumiem? zdroworozsadkowo. po 50 solidnych hamowaniach hamulec powinien byc dotarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...